Jump to content

sfat achizitie bmw f30


bardcat

Recommended Posts

Salut,

 

Ma tenteaza sa cumpar acest bmw f30 320. http://olx.ro/i2/oferta/bmw-seria-3-ID68p7A.html Pretul final este 15000 euro.

Ca si optiuni nu are navigatie si scaune incalzite, in rest are cam tot ce imi doresc.

 

Singura retinere pe care o am, este lipsa navigatiei.

 

Eram curios de parerea voastra, daca masina merita banii? sau sa mai astept in ideea in care gasesc aceleasi optiuni + navigatie la aceeasi bani.

 

Merci,

Link to comment
Share on other sites

Vezi km daca sunt reali, pare afis de samsar (aducau cum le zic eu). Daca ti se ofera factura pe nr de km, o poti lua. Daca nu, inseamna ca e ceva cu ea. Tu zici ca nu are scane incalzite, in anunt scrie ca are. Esti sigur ca despre acest anunt e vorba? Eu te sfatuiesc sa iei masina doar de la vanzatori profi sau persoane particulare serioase. De la oricine, dar nu de la samsari. Stiu ca o sa primesc multe minusuri pt aceasta postare, dar acest forum este dedicat pasionatilor BMW, nu habotnicilor care vor sa ne vanda harburi rulate sute de mii de km in germania si le vand aici de bune. Edited by Colombian Heaven
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cu ce ar fi in plus navi fata de un smartphone ?

 

"navigatiile" cu care vin masinile in ziua de azi sunt cu cel putin 5 ani in urma celor de smartphone in privinta functionalitatilor.

Totusi, faptul ca vine integrata in bord si nu trebuie sa mai stai cu fire/suporti si plus ca pe acel display ti se ofera si alte informatii despre masina este un +

 

Oricum, telefon poti sa ai oricand, pe cand navi mai greu sa faci retrofit.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

"navigatiile" cu care vin masinile in ziua de azi sunt cu cel putin 5 ani in urma celor de smartphone in privinta functionalitatilor.

 

 

Hai sa nu exageram totusi! Eu am vechiul CCC Professional si pana acum, cel putin o data pe an, chiar si pt aceasta versiune mai veche BMW a oferit variante actualizate. OK, nu se poate compara cu Google maps, care isi reactualizeaza hartile poate o data la luna, dar cel putin la noi in tara nu stiu daca apar drumuri noi la aceasta frecventa. Eu unul n-as lua BMW fara navigatie si in acelasi timp fara varianta cu ecranul mare. Arata intr-un alt fel acel ecran mare, plus functionalitatile extinse de care se bucura un Professional!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

"navigatiile" cu care vin masinile in ziua de azi sunt cu cel putin 5 ani in urma celor de smartphone in privinta functionalitatilor.

Totusi, faptul ca vine integrata in bord si nu trebuie sa mai stai cu fire/suporti si plus ca pe acel display ti se ofera si alte informatii despre masina este un +

 

Oricum, telefon poti sa ai oricand, pe cand navi mai greu sa faci retrofit.

Eu nu am vazut pana acum f30 fara ecran in bord.Au ecran dar nu au navi.La fel este si la f10.Doar Controler-ul este diferit.

Cat despre km pe factura din cate stiu daca nu ai factura de afara in original nu o poti inscrie.Mai ales daca e luata la licitatie.

Edited by akon
Link to comment
Share on other sites

Daca ai mai avut si chiar folosesti navigatia, cauta o masina cu navigatie si navigatie prof, macar de design e mai misto.Acum sincer nu stiu cati dintre noi folosesc navigatia la adevarata ei valoare sau doar ne belim ochii pe ecran asa...Masina din anunt era cu cutia manuala, parerea mea este ca unui f30 ii sta mai bine cu una automata.Scaunele incalzite le folosesti doar cand e frig afara, nu cred ca este un must..Mai ai rabdare si mai cauta, masina nu o gasesti de pe o zi pe alta.
Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma intereseaza mai mult daca pretul de 15k este cel corect pentru masina cu optiunile din anunt(mai putin scaune incalzite).

 

Credeti ca as putea sa gasesc pana in 15500e, scaune sport piele incalzite, navi, xenon,cutie manuala sub 170k kilometri ?

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

Credeti ca as putea sa gasesc pana in 15500e, scaune sport piele incalzite, navi, xenon,cutie manuala sub 170k kilometri ?

Sport cu piele mai rar, nu cred ca gasesti.

http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-320-d-Sport-Line-Navi-Xenon-Sportsitze/vhc:car,pgn:4,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:3500_10_,frn:2012,ful:diesel,mlx:200000,dmg:false,vcg:limousine,xhl:true,nvs:true/pg:vipcar/225848038.html

Link to comment
Share on other sites

 

Deci in principiu ar fi ok ca bani masina postata de mine initial - sport line, piele, xenon, display, fara navigatie si scaune incalzite 165k kilometri. 15k euro.

Edited by bardcat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.