Jump to content

Pedestrian protection system?


Recommended Posts

  • 2 months later...
Salut!Am si eu o problema. Am luat aseara un caine dar nu aveam viteaza, masina nu are absolut nimic nici macar nu se vede unde a fost lovitura in schimb capota a sarit si mi apare in bord Pedestrian protection system. Cum as putea sa anulez eroarea, in afara de varianta reprezentanta.
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca fiecare trebuie sa faca cum crede cu masina lui ma gandeam ca aici e un forum unde oamenii discuta probleme si rezolvarea lor nu unul de spirituali si de moralisti.Multumesc colegu Bala.

Se discuta probleme si rezolvari, dar in cel mai corect mod, iar dezactivarea sistemului nu este cel

Mai corect mod, oricare ar fi el: dtc, abs, srs..etc.

daca rasfoiai putin forumul observai ca toti utilizatori incearca sa tina masina cat mai OEM sau cu modificari de bun gust.

 

 

Sent from my iPhone using this shitty Tapatalk

Edited by enders
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Daca vei citi posturile lui, vei observa ca el cam cu asta se ocupa. Acum, ca ai indraznit sa i te adresezi probabil vei lua ban...de regula asa procedeaza :D

 

Merci ca esti atent la ce scriu.

 

Scopul forumului este de a ajuta posesorii sau viitorii posesori de BMW sa-si ingrijeasca si sa-si intretine masina cat mai bine si la costuri decente.

 

Scopul nu este acela de a incuraja carpelile, dezactivarea DPF etc.

 

In cazul de fata, este un sistem de siguranta! Poate face diferenta intre viata si moarte in unele situatii (nedorite, desigur)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Buna ziua

Au sarit capsele pirotehnice dar fibra este intreaga.Trebuie schimbata si fibra sau doar capsele?

Cum se poate verifica daca fibra cu senzorul sunt ok?

Trebuie inlocuite si balamalele?

Mi s-a mai spus ca mai are 2 capse pirotehnice si la cele 2 incuietori.Eu m-am uitat si nu am vazut capse acolo.

Masina este F10 2012.

Multumesc

Edited by titi timofte
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua

Au sarit capsele pirotehnice dar fibra este intreaga.Trebuie schimbata si fibra sau doar capsele?

Cum se poate verifica daca fibra cu senzorul sunt ok?

Trebuie inlocuite si balamalele?

Mi s-a mai spus ca mai are 2 capse pirotehnice si la cele 2 incuietori.Eu m-am uitat si nu am vazut capse acolo.

Masina este F10 2012.

Multumesc

Am vazut la alt F10 capsele din broastele din fata.(masina mea fiind in service nu am putut sa ajung la ea)

Cum as putea sa fac diferenta intre o broasca cu capsa sarita si o broasca cu capsa buna?

Va rog sa ma ajutati cu ceva raspunsuri daca puteti.

Edited by titi timofte
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fain. E pt altii deci nu ne trebuie. Merge si asa.

 

La fel si DPF. Delfinii mor, nu noi. Ah da, acolo e DPF off :rolleyes:

 

Pedestrian protection e optiune de fabrica, masina se poate comanda cu sau fara, comparatia cu DPF OFF nu isi are rostul

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.