Jump to content

Navigație originala sau asa. E90


Mariust

Recommended Posts

Gusturile sunt diferite, eu personal sunt genul "anti-retrofit", plus ca tableta respectiva ma duce cu gandul ma modelele mercedes ce au tableta aia lipita de bord;depinde de necesitatile fiecaruia, daca este nevoie de navigatie, din motive practice, ca daca e vorba doarr de a pune ceva in plus pe masina fara o utilitate imediata, mi se pare o risipa de timp, energie si bani, ca sa nu mai zic ca se poate ajunge la kitsch.

 

Cred ca pentru E90 existau niste gps-uri dedicate, aratau mai uman

Link to comment
Share on other sites

Ce are ala acolo e fix nuca in perete. Si-a pus un user de pe forum tableta si a integrat-o deasupra grilelor de ventilatie cu un suport printat 3d parca, nu mai stiu despre cine este vorba. Arata decent, mult mai bine decat ce e postat mai sus. Dar dintre toate variantele si original, clar original e alegerea cea mai potrivita. Vad ca mai ai un topic cum ca iti cauti masina de acum 3 zile. Nu stiu daca ai gasit-o asa repede si intrebi pentru ca nu are navi sau intrebi doar asa sa iti faci o idee pentru viitoare achizitie...dar ce vreau sa spun e ca in cautarea unei E90 sau orice alta masina (dar mai ales E90 unde am vazut ca printre nestiutori "Are navi?" e un fel de intrebare fatala, daca are e full daca n-are e chelitura ordinara) navi ar fi printre ultimele criterii in alegerea masinii...cel putin din punctul meu de vedere. Ok ii da un plus de imagine, in rest? Prefer niste scaune sport in loc de navi, ca pe ele stau la urma urmei sau alte dotari care ma ajuta mult mai mult. In tara nu te ratastesti oricum si daca ai de facut un drum din cand in cand prin Europa, orice GPS decent te salveaza. :)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce are ala acolo e fix nuca in perete. Si-a pus un user de pe forum tableta si a integrat-o deasupra grilelor de ventilatie cu un suport printat 3d parca, nu mai stiu despre cine este vorba. Arata decent, mult mai bine decat ce e postat mai sus. Dar dintre toate variantele si original, clar original e alegerea cea mai potrivita. Vad ca mai ai un topic cum ca iti cauti masina de acum 3 zile. Nu stiu daca ai gasit-o asa repede si intrebi pentru ca nu are navi sau intrebi doar asa sa iti faci o idee pentru viitoare achizitie...dar ce vreau sa spun e ca in cautarea unei E90 sau orice alta masina (dar mai ales E90 unde am vazut ca printre nestiutori "Are navi?" e un fel de intrebare fatala, daca are e full daca n-are e chelitura ordinara) navi ar fi printre ultimele criterii in alegerea masinii...cel putin din punctul meu de vedere. Ok ii da un plus de imagine, in rest? Prefer niste scaune sport in loc de navi, ca pe ele stau la urma urmei sau alte dotari care ma ajuta mult mai mult. In tara nu te ratastesti oricum si daca ai de facut un drum din cand in cand prin Europa, orice GPS decent te salveaza. :)

 

+1

Oricum 90% dintre persoanele care au navigatie pe masina nu o folosesc, multi nici nu stiu cum se foloseste sau nu s-au sinchisit vreodata sa ii puna hartile.

Eu zic sa iei masina, sa o pui la punct si sa o mai lasi asa macar o perioada. Eu personal nu sunt impotriva proiectelor de genul, dar daca e vorba de stricat tot "design-ul" din fabrica al unui e90 nu prea e ok. Tableta aia pe bord mi se pare pusa aiurea de tot... Cu siguranta se vor gasi multe alte cheltuieli de facut, deci nu este o prioritate oricum. Iar daca vrei sa pui tableta neaparat, nu o pune asa.

Edited by All
Link to comment
Share on other sites

Ma uitam la generații astea mai noi ca se foloseste Navigația tip tableta. Plus ca o tableta este mai customizabile. Nu am bani de un LCI full pt ca ma uit si la km. Mai mult mi-ar plĂŁcea scaunele ĂŽmbrĂŁcate in piele si cu o tableta de genul.
Link to comment
Share on other sites

TIGANIE curata....e doar o parere personala, dar mi se pare ca nici un tunner nu reuseste sa scoata design si linii mai frumoase ca BMW sau linia M de la BMW.Nici macar Alpina nu mi se pare mai reusit, desi alea sunt in editii limitate si mai rare. Daca vrei doar navigatie, foloseste tel mobil cu waze sau Goagal Maps cu un suport si nu te mai complici deloc. Navigatie OE are multe alte functii cu stocare de muzica, intervale de service, ceva configurari ale masinii, etc. Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

Navigatia OE de pe e90 nu m-a convins de nici un fel, nu merita efortul daca te intereseaza doar aspectul navigatie.

 

De pe cea OE merita functiile de status ale masinii si alte chestii functionale.

Daca vrei strict pentru navigatie, pune una normala. Tableta aia va disparea din masina in cel mai scurt timp, daca nu este detasabila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.