Jump to content

Recommended Posts

Buna seara,

Azi am avut neplacerea de a fi putin sifonat de un tir.

Poate sa imi spuna cineva cum s-ar putea remedia problema, cu ce costuri si unde ar fi o alegere buna de mers ?

Multumesc. Mentionez ca omul ar fi dispus sa plateasca din buzunar, sa nu folosesc asigurarea lui.

Sunt in Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

E doar aripa sau si usa? Nu se vede foarte clar. Vreo 1000 ron ar costa ce ai acolo daca e doar aripa.

Aripa si clanata julita, care ar necesita vopsire. La usa e doar putin pe margine luata vopseaua dar nu e indoita.

 

E si janta.Eu zic sa mergi la asigurari.

Ai dreptate. E si janta julita si usa la fel. Sper sa pot rezolva ceva la asigurari ca am auzit ca te tot lungesc si platesc prost.

Link to comment
Share on other sites

Mentionez ca omul ar fi dispus sa plateasca din buzunar, sa nu folosesc asigurarea lui.

Sunt in Bucuresti.

...Omul care ti-a propus sau e dispus sa plateasca el reparatia .. poti sa fii sigur ca ti-a sugerat automat pentru ca nu vrea sa plateasca pe reparatia masinii tale cat l-ar costa pe el asigurarea ... fie ea si de TIR. Asa ca in general, daca tu vrei sa iasa ca noua.. noua nu o sa mai iasa (mai ales din cauza ca acolo unde ai fost lovit nu e mai nimic de inlocuit ca sa fie NOU; ci mai degraba de indreptat-tras-chituit..) mai ales ca acel sofer nu are buzunare adanci pentru reparatia ca noua!..

 

Asa ca cel mai bine este sa mergi pe o asigurare serioasa indeosebi una care sa aiba reputatia ca isi satisface clientii complet in situatiile ca aceea prin care tu tocmai ai trecut/treci si poti merge si verifica personal sa vezi cum reparatia masinii e facuta, sigur daca ai timp si te intereseaza, sau sa poti sa iti manifesti nemultumirea, daca reparatia nu este de calitate.

 

..Sa nu uiti sa verifici si rotile-suspensie-directie cu ocazia reparatiei.

Masina a fost impinsa in lateral.. mai ales daca a fost atinsa zi janta; asta ca masura preventiva; nu iti asuma ca totul e in regula pana nu faci si aceste verificari.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Intr-adevar aripa e lovita rau. De suspensii si directie nu stiu ce sa zic, practic rulam cu 10km/h si lovitura nu a fost puternica. Sper sa nu mai am si alte surprize. Am vorbit la un atelier care imi cere in jur de 3000 de lei pentru reparatie. Nu stiu ce sa zic.....cred ca am sa merg pe asigurare pentru ca nu as dori sa existe si alte probleme nevazute pe care sa le platesc din buzunar. Din pacate asigurarea e la o firma care nu e foarte bine privita pe piata. Am sa fac o programare pentru constatarea daunelor...cred ca e cel mai bine. Va multumesc inca odata tuturor pentru sfaturi.
Link to comment
Share on other sites

E prea mult 3000 lei...exagerat! Du-te linistit sa deschizi dosar pe asigurare si gata, o sa ti-o faca baietii..acum depinde si unde, unii pot sa o faca mai profi, altii mai prost ca sa iasa mai bine la bani...dar oricum ar fi stii ca nu te legi la cap cu nimic, ai asigurare pe lucrare si etc.
Link to comment
Share on other sites

E prea mult 3000 lei...exagerat! Du-te linistit sa deschizi dosar pe asigurare si gata, o sa ti-o faca baietii..acum depinde si unde, unii pot sa o faca mai profi, altii mai prost ca sa iasa mai bine la bani...dar oricum ar fi stii ca nu te legi la cap cu nimic, ai asigurare pe lucrare si etc.

Multumesc de sfat. Ai dreptate, am sa merg la asigurare pentru ca nu vreau sa am neplaceri apoi si sa trebuiasca sa refac ceva peste o vreme pe buzunarul meu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.