Jump to content

amortizor spate bmw e46 316i


bylkooo

Recommended Posts

am un e46 316i 1999.am schimbat amortizoarele kyb pe spate cand am cumparato .la 6 luni amortizorul pe partea stanga avea urme de ulei pe el in parte de sus dar nu aveam probleme la mers dar l am schimbat preventiv.la 1 an am aceeasi problema tot partea stanga ,ce poate fi?multumesc
Link to comment
Share on other sites

o sa schimb preventiv si arcurile si telescoapele.ce marca sa pun din fiecare?ms

Fabricanti buni sunt Bilstein, Sachs.. Kyb nu au reputatia sa fie prea fiabile..

 

Nu schimba arcuri daca vopseaua este inca pe ele .. sau daca ele nu au fost atinse de rugina..

Asteapta-te ca arcurile, daca le schimbi, masina sa stea mai sus avand arcuri noi..

Link to comment
Share on other sites

Arcurile esti sigur ca sunt intregi si nu au spire rupte? Limitatoarele alea de cauciuc le-ai schimbat? Protectiile de plastic le-ai schimbat? Cand l-ai dat jos lucra ok amortizorul, scotea vreun sunet, avea joc etc? Eu am pus set complet 2 amortizoare KYB+ 2 protectii+ 2 limitatoare+ 2 flanse + arc cu spira simpla si lucreaza excelent. Nu e nicio urma de ulei pe vreunul dintre ele si masina sta excelent pe drum. Mi se pare ciudat la tine sa iti piarda ulei atat de repede, KYB produc amortizoare stock pentru anumite marci si eu zic ca au un raport pret/calitate foarte bun.
Link to comment
Share on other sites

Arcurile esti sigur ca sunt intregi si nu au spire rupte? Limitatoarele alea de cauciuc le-ai schimbat? Protectiile de plastic le-ai schimbat? Cand l-ai dat jos lucra ok amortizorul, scotea vreun sunet, avea joc etc? Eu am pus set complet 2 amortizoare KYB+ 2 protectii+ 2 limitatoare+ 2 flanse + arc cu spira simpla si lucreaza excelent. Nu e nicio urma de ulei pe vreunul dintre ele si masina sta excelent pe drum. Mi se pare ciudat la tine sa iti piarda ulei atat de repede, KYB produc amortizoare stock pentru anumite marci si eu zic ca au un raport pret/calitate foarte bun.

cand am dat jos prima data amortizoarele mecanicul a zis ca sunt bune arcurile.nu am schimbat si limitatoarele ,protectiile .le am pus pe cele vechi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.