Jump to content

Ce costuri presupune un X5 ĂŽn anul 2017?


severin31

Recommended Posts

Pentru cĂŁ am.

DacĂŁ nu ar fi nevoie de spațiu, seria 6=LOVE!!!

Am parcurs toate X3-urile și toate mi-au amintit de E90-ul meu.

Pe X3 nu existĂŁ scaune confort și sunt prea sĂŁrĂŁcĂŁcioase pentru banii ceruți.

SĂŁptĂŁmâna asta trebuie sĂŁ mĂŁ hotĂŁrĂŁsc ĂŽntr-o direcție.

E chiar trist cĂŁ la o așa sumĂŁ n-ai ce alege de pe piața româneascĂŁ.

  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

acum depinde si unde calatoresti cu copii. Eu cu 2 ma descurc cu un mini countryman r60, dar acum daca as pleca la drum lung , portbagajul este foarte mic. Dar as putea sa pun o cutie din aia de bagaje sus.

Fireste ca daca iau x5-ul e super spatios si il umplem la drum lung. Dar la drumuri scurte spre medii, mini e suficient

 

Totusi cred ca un break (gen seria 5, sau altele de pe la audi) ar fi super spatioase, chiar mai spatioase decat un x5

Edited by andreisaioc
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Intre timp Galatiul a mai facut fericiti cativa oameni vanzand inca vreo cateva x-uri ... unii pierd timpul pe forumuri altii se bucura de masini exceptionale :goodjob:

p.s mai sunt pe drum saptamana asta vreo 3 , una a ajuns ieri...pleaca repedee

Edited by ALINUL
  • Like 2
  • Downvote 24
Link to comment
Share on other sites

Cine nu dorește, nu click-uiește și astfel nu este agresat vizual de acest dialoguri și nici nu este astfel forțat să dea minusuri, stricându-și astfel karma perfectă.

 

Ca să te uiți la break-uri, trebuie să îți placă, iar să te uiți la haudi, trebuie să n-o detești.

 

Dacă minorii au trecut de etapa biciclete, triciclete și alte multe prostioare, poți să-i înghesuiești și-n Olcit, că ai cu cine te înțelege. Și mai contează și ce înseamnă drumuri scurte și medii.

Alții mai ies și din țară cu mașina.

Alinule, decât un drum până la Galați pentru un X5 cu peste 150.000 km, mai bine un avion pentru un X5 chel din 2015 cu km sub 100.000. Sigur varianta numărul doi este cinstită.

Edited by severin31
  • Like 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Cand vor face samsarii oameni fericiti legalizam casele de toleranțĂŁ.

Nu te simti ofensat dar cred ca tragi pe comision; promovezi cam agresiv vanzatorii din zona

@ severin vezi ca mai au baietii de Galati 2x-uri, poate te bagi. Discret "ashea", poate nu ai inteles aluzia

 

On: la cum arata 6-le nu prea ma mai intereseaza spatiul, parca as ingramadi tot in el: copil, catel, carut, nevasta, etc ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cine nu dorește, nu click-uiește și astfel nu este agresat vizual de acest dialoguri și nici nu este astfel forțat să dea minusuri, stricându-și astfel karma perfectă.

 

Ca să te uiți la break-uri, trebuie să îți placă, iar să te uiți la haudi, trebuie să n-o detești.

 

Dacă minorii au trecut de etapa biciclete, triciclete și alte multe prostioare, poți să-i înghesuiești și-n Olcit, că ai cu cine te înțelege. Și mai contează și ce înseamnă drumuri scurte și medii.

Alții mai ies și din țară cu mașina.

Alinule, decât un drum până la Galați pentru un X5 cu peste 150.000 km, mai bine un avion pentru un X5 chel din 2015 cu km sub 100.000. Sigur varianta numărul doi este cinstită.

DA! SIGUR ! E fix acelasi lucru doar ca nu vei avea dotarile pe care ti le doresti. :goodjob: .

Oricum..tare presimt ca tu nu ai sa iti iei niciodata un f15 sau daca iti iei f15 vei lua mare tzeapa.

 

Ma amuz si eu madutzule ce sa fac..

 

P.s eu si daca fac un efort mai mare decat sa scriu un reply pe un forum nu am pretentia la nimic daca stiu ca ajut pe cineva. Aici nu se vrea ajutor dar nu e problema . Ma confunzi...

Edited by ALINUL
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

AdevĂŁrul este cĂŁ sunt așa oameni de ispravĂŁ ĂŽn Galați, ĂŽncât cu ochii ĂŽnchiși poți alege orice autoturism de acolo.

Plusuri și minusuri, totul e ce poți accepta și cu ce nu te poți ĂŽmpĂŁca: nu cu break-uri, dacĂŁ tot plĂŁtesc triplu fațĂŁ de un seria 3, sĂŁ am și ceva spațiu.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu te confund, nu te-am etichetat in vre-un fel. Doar ca te agiti prea mult

Ma agit ca sunt satul de frustrati. Imi vine sa bubui de nervi cand vad atatia frustrati cu preconceptii de doi lei.

 

Eu cu ochii inchisi am ales. Am platit masina , nu a fost nimeni sa o testeze macar ! a fost pusa pe platforma dupa ce s-au virat banii in cont si mi-a fost data cand a ajuns acasa si data jos de pe platforma si uite ca am luat ce trebuie cu ochii inchisi. Cand o sa iau a doua masina si o sa o schimb si pe asta identic voi proceda pentru ca eu nu sunt frustrat !

Edited by ALINUL
  • Like 1
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

Nu are legatura cu frustarea, trebuie doar sa iti pese de banii tai. Personal nu am incredere sa iau masina din afara retelei producatorului sau dealer autorizat. Nu vad de de mi-as asuma un risc inutil. Plus ca increderea la noi nu face 2 bani

Nu afirm ca nu ar fi si oameni cinstiti; sunt eclipsati insa de gloata de samsari

Edited by Madutzu25
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nu are legatura cu frustarea, trebuie doar sa iti pese de banii tai. Personal nu am incredere sa iau masina din afara retelei producatorului sau dealer autorizat. Nu vad de de mi-as asuma un risc inutil. Plus ca increderea la noi nu face 2 bani

Nu afirm ca nu ar fi si oameni cinstiti; sunt eclipsati insa de gloata de samsari

Pai masina mea costa 8-10 000 in plus daca luam cum spui tu . La fel si pe severin o masina cum vrea el il costa 8-10 000 in plus din reteaua producatorului. Pt ce sa arunci banii pe fereastra? Parca iti pasa de bani......

 

Sunt si oameni cinstiti ca eu nu mananc rahat cand spun ca am luat masina cu ochii inchisi si sunt foarte multumit , as fi aruncat cu noroi daca nu era asa. Eu la randul meu voi fi cinstit ca toti prietneii mei care ar vrea masina mea cand o vand stiu ca am intretinut-o mai mult decat la carte chiar daca eu nu am fost sa o bag in istoricul bmw ca eu nu fac mentenanta la reprezentanta .

 

Sunt idei si pareri diferite dar voi vi le puteti exprima eu nu. Cum vine asta? Eu incerc sa il invat de bine pe severin ca poate la el nu au ajuns ideile care au ajuns la mine asa cum nici la voi nu au ajuns asta e clar . De ce ma contrati ? Vi se pare fun? Ca oricum nu aveti niciun argument clar pe nicio tema pe care m-ati contrat. E bine si cum spuneti voi din punctul vostru de vedere , dar eu pe parcursul acestui topic am vrut sa il invat sa isi economiseasca bani si sa ia o masina mai mult decat dotata la bani mai putini si o masina buna clar.

Edited by ALINUL
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

e bine ca iei masinile cum iei painea de la MEGA :)) cu ochii inchisi, in ultima vreme nici aia nu mai poti sa o iei cu ochii inchisi (nici nu iti vine sa crezi ce baga aia in paine) dar o masina de 40 de mii... ce aberatii..

revenind la lucruri serioase

 

@severin: depinde de ce it place. Drumuri scurte ma referam la drumuri de oras, mers ici colo, cumparaturi

dadusem exemplul cu audi, pentru ca mi se pare mai spatios decat un seria 5 (la A6 ma refer)

 

oricum un break va fi mai sportiv decat un SUV, cu optiuni similare vorbesc.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

e bine ca iei masinile cum iei painea de la MEGA :)) cu ochii inchisi, in ultima vreme nici aia nu mai poti sa o iei cu ochii inchisi (nici nu iti vine sa crezi ce baga aia in paine) dar o masina de 40 de mii... ce aberatii..

revenind la lucruri serioase

 

@severin: depinde de ce it place. Drumuri scurte ma referam la drumuri de oras, mers ici colo, cumparaturi

dadusem exemplul cu audi, pentru ca mi se pare mai spatios decat un seria 5 (la A6 ma refer)

 

oricum un break va fi mai sportiv decat un SUV, cu optiuni similare vorbesc.

Du-te bai la paine si lasa-ma . tu ai dat pe masina o caruta de bani in plus fata de cat valora , eu nu si am o masina mai buna decat a ta care nu mi-a facut probleme desi are dublu km dublu dotari si am platit mult mai putin . "desteptule"

Edited by ALINUL
  • Like 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

felicitari ai mai zis aceste informatii. Sa il ajutam pe colegul severin cu sfaturi noi de acum

Pai si unde sunt sfaturile voastre noi? ca nu le vad... <_< vad mai mult sfaturi bazate pe contrarea mea...Iar cand spun ca sunteti frustrati o spun bine ca aveti si de ce , am spus clar de ce in reply-ul meu precedent.Noi astia cu masini care nu valoreaza nici 10 000...ca tu esti ala care afirmai asta. Iti vand masina mea cu 10 000 sa te ajut sa scapi de cadavrul ala al tau cu garantie si sa ramai cu o masina buna. Tu ala care ai garantie da schimbi uleiul singur acasa...unicatule.

Edited by ALINUL
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.