Jump to content

Ce costuri presupune un X5 ĂŽn anul 2017?


severin31

Recommended Posts

haha buna asta catalinP

 

Daca a bagat pilitura in injectoare cu dracu le repari ma tu cu 4000 ron cand doar unul costa 500 euro? Scoti pilitura cu magnetul? sau ce? Plus ca trebuie schimbat tot ....furtune ,rezervor etc.Omul a facut reparatia la reprezentanta si a pus piese OE....poate daca pui aftermarket mai salvezi niste bani ....dar cum faci tu magia sa o repari cu 1000-4000 ron? Hai sa nu mai bagam asa din burta.....

 

nu am bagat eu pilitura, probabil s-a acumulat, de la motorina, sau mai stiu eu de la ce. Eu d-abea lusem masina de cateva zile, ma intrebau ca de unde alimentez. Culmea eu bagasem de la Mol. Pe cand ei acolo la otopeni alimenteaza tot timpul masinile de la vanzare si de la test drive de la Lukoilul de langa ei

Edited by andreisaioc
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

1510780155[/url]' post='2425810']

. Deodata ce spun eu este util si vrei sa stii si tu de unde? Hai lasa.... vezi de comentat pe forum in continuare si lasa-ma pe mine in pace.

 

 

Daca inca nu te-ai prins unde incepe sarcasmul si unde se termina...ma retrag...te las pe tine cu "poantele" tale sa dai sfaturi la cine o asculta de ele...

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

a luat foc topicul asta

@severin: asteptam cu nerabdare sa vedem ce solutie alegi. Apropo de ce nu te duci in turul tarii cu 200 de euro :))))

Turul rupt e cam scump de cusut la loc.

E așa frumos și mulțumitor se cheltuiești bani vizionând mașini prin țarĂŁ.

De ce sĂŁ te duci la Brașov ĂŽntr-un week-end sĂŁ respiri aer curat, când la fel de frumos e și la, sĂŁ zicem, Galați.

 

Apropo, bĂŁiatul acela de la East România ceva, din Galați, care ziceai cĂŁ e de la o firmĂŁ serioasĂŁ, ĂŽncepuse sĂŁ o dea și el ĂŽn texte de samsar: cĂŁ a pus-o el la vânzare la 36.000, deși partenerul lui (de afaceri, sperĂŁm, nu de ... altceva) ĂŽi zisese sĂŁ cearĂŁ 38.000 (cĂŁ și merita 4d-ul acela), cĂŁ la ei prețul e fix, cĂŁ au feed-back bun, cĂŁ un vechi client le-a oferit 1000 euro s-o rezerve etc..

M-a convins repejor cĂŁ nu meritĂŁ pierdut timpul, eventual fĂŁcute alte verificĂŁri.

  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Turul rupt e cam scump de cusut la loc.

E așa frumos și mulțumitor se cheltuiești bani vizionând mașini prin țarĂŁ.

De ce sĂŁ te duci la Brașov ĂŽntr-un week-end sĂŁ respiri aer curat, când la fel de frumos e și la, sĂŁ zicem, Galați.

 

Apropo, bĂŁiatul acela de la East România ceva, din Galați, care ziceai cĂŁ e de la o firmĂŁ serioasĂŁ, ĂŽncepuse sĂŁ o dea și el ĂŽn texte de samsar: cĂŁ a pus-o el la vânzare la 36.000, deși partenerul lui (de afaceri, sperĂŁm, nu de ... altceva) ĂŽi zisese sĂŁ cearĂŁ 38.000 (cĂŁ și merita 4d-ul acela), cĂŁ la ei prețul e fix, cĂŁ au feed-back bun, cĂŁ un vechi client le-a oferit 1000 euro s-o rezerve etc..

M-a convins repejor cĂŁ nu meritĂŁ pierdut timpul, eventual fĂŁcute alte verificĂŁri.

Dar eu din 5-6-7 sau cate masini ti-am dat mai sus in linkuri sa le vezi cred ca doar una e in galati. chiar asa te credeam om serios dar vad ca incepi si tu sa bagi in ele. esti in trend ce sa zic ! :goodjob: . daca nu ma insel erau si la brasov si constanta pentru niste aer curat.. am evitat doar bucuresti eu nici nu ma uit la anunt daca e din bucuresti ca acolo sunt carpite si asta e cel mai dureros. mergi juma' de drum spre casa si te lasa...

 

Am decis ca nu mai am ce cauta pe acest forum si am trimis mesaj lui romulus sa imi stearga contul si tot continutul . nu vreau sa mai deranjez toti "cunoscatorii" si "frustratii" . ma consum prea mult cu niste oameni care......care . Va salut si va doresc la toti cati mai multi km fara niciun fel de incident ! La toti cei cu bmw doar...ca pe forumul asta sunt multi comentatori non bmw care cauta doar atentie . :console:

  • Like 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ai scris cĂŁ ai vândut motoare de Opel, cĂŁ știi pe unde e sursa secretĂŁ de motoare de bmw (UK), nu cumva te ocupi cu demembrĂŁri?

 

Pot sĂŁ apreciez singurel dacĂŁ meritĂŁ vreuna din mașinile de pe piața noastrĂŁ drumul, eventual și o verificare profesionistĂŁ și nu are de ce sĂŁ ĂŽmi poarte cineva râcĂŁ, cĂŁ nu și zbor sĂŁ vĂŁd auto pe care ĂŽl posteazĂŁ.

Da, unele chiar sunt interesante la prima vedere și doar estetic vorbind. DacĂŁ analizezi fiecare F15, observi km mulți, diverse alte neajunsuri.

Degeaba zici tu cĂŁ 150.000, cĂŁ 300.000 nu sunt mulți km. Una e omul la 20 și alta la 40, și la om se mai regenereazĂŁ, ĂŽnlocuiesc unele celule. Pe când la mașini, toate se uzeazĂŁ și dacĂŁ nu le schimbĂŁ proprietarii, cineva va ”beneficia” de rezultatul acelor mulți km neservisați corespunzĂŁtor.

Și știi care-i marea problemĂŁ a acelor dotate cu km mulți și preț mare? PĂŁi aceea cĂŁ la sumele respective, intri pe bmw.de și vezi kilometraje sub 60.000 și cu dotĂŁri mulțumitoare, cu Premium Selection.

CântĂŁrește mai mult o garanție oferitĂŁ de o reprezentanțĂŁ germanĂŁ decât ”E impecabilĂŁ, mânca-ț-as! E ca nouĂŁ, n-are decât 180.000 km. Miroase a nouĂŁ!” CĂŁci toți știm cĂŁ mașinile care bat ĂŽnspre 200.000 km sunt visele tuturor.

 

Nu mai târziu de ieri a postat un membru un 530 cu 260.000 km, achiziționat la 220.000, sĂŁ vezi ce se bat cumpĂŁrĂŁtorii care s-o cumpere.

Iar ĂŽn topicul ”norocosului” de azi cu bembeu de 200.000 km nepopositĂŁ niciodatĂŁ prin reprezentanțĂŁ, ne putem face o foarte bunĂŁ imagine cum este cu indestructibilele mașini teutone.

 

Voi testa câteva Porsche Cayenne, nu cã mi-ar plãcea, ci sã nu mor prost. Adicã sã le ignor total numai pentru cã nu sunt cele mai aspectuoase.

 

Azi, toatĂŁ ziua, am admirat pe fereastra biroului un F15 cu led-uri. Ăn raza vizualĂŁ era și un Cayenne negru, dar o singurĂŁ datĂŁ mi-am aruncat privirea spre el.

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Dar eu din 5-6-7 sau cate masini ti-am dat mai sus in linkuri sa le vezi cred ca doar una e in galati. chiar asa te credeam om serios dar vad ca incepi si tu sa bagi in ele. esti in trend ce sa zic ! :goodjob: . daca nu ma insel erau si la brasov si constanta pentru niste aer curat.. am evitat doar bucuresti eu nici nu ma uit la anunt daca e din bucuresti ca acolo sunt carpite si asta e cel mai dureros. mergi juma' de drum spre casa si te lasa...

 

Am decis ca nu mai am ce cauta pe acest forum si am trimis mesaj lui romulus sa imi stearga contul si tot continutul . nu vreau sa mai deranjez toti "cunoscatorii" si "frustratii" . ma consum prea mult cu niste oameni care......care . Va salut si va doresc la toti cati mai multi km fara niciun fel de incident ! La toti cei cu bmw doar...ca pe forumul asta sunt multi comentatori non bmw care cauta doar atentie . :console:

Buna decizie. Mergi cu Dumnezeu!

  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

eu am cumparat solutie de curatat scaunele de piele de la pc garage

 

ce solutie ? caut si eu ceva pt o bancheta patata

 

 

 

Voi testa câteva Porsche Cayenne, nu cã mi-ar plãcea, ci sã nu mor prost.

 

 

ce-i mai urasc eu pe astia care vin pentru "drive test" da' de fapt n-au nici cea mai mica intentie de a-mi cumpara masina...vor doar sa vada cum merge septaru' ...pizde de oameni thumbsdown.gif .

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bune reducerile de pe Altex. Aveam 89.000 de euro și ĂŽmi lipseau fix 11.000 sĂŁ cumpĂŁr un F15 nou accesorizat. :frantics:

 

DacĂŁ șeptarul ar fi un rupĂŁtor de capete, ar fi ademenitor și chiar l-ar cumpĂŁra cei veniți sĂŁ vadĂŁ cum aratĂŁ, se mișcĂŁ. :console:

 

PânĂŁ am luat E90 am vĂŁzut multe. La F15, puține pânĂŁ acum.

Mașinile sunt precum sticlele cu lapte pe care le iei din vitrinĂŁ (identice)?

Normal este sa vezi, compari, cumperi numai una. :angel:

Link to comment
Share on other sites

nu poti sa definesti o masina de 20-25 de mii ca fiind "rupator de capete" cum spui tu.Nu e vreun Huracan sau Agera ,deci metafora ta nu-si are rostul

dar nici sa mergi sa te dai cu masini pentru care nu ai bani in buzunar ,doar ca sa vezi cum se misca si ce ofera,nu-si are rostul....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nu stiu cum ii zice, dar inainte foloseam leather cleaner de la chemical guys (emag) si e foarte buna, apoi dai cu leather protectant, tot chemical guys.

Asta pentru scaunele de piele. Pentru cele de textil nu stiu exact, probabil cea mai buna varianta este un aspirator injectie extractie

 

uita-te la tipul asta

are o multime de chestii interesante si multe nu necesita scule speciale

Link to comment
Share on other sites

Bune reducerile de pe Altex. Aveam 89.000 de euro și ĂŽmi lipseau fix 11.000 sĂŁ cumpĂŁr un F15 nou accesorizat. :frantics:

 

DacĂŁ șeptarul ar fi un rupĂŁtor de capete, ar fi ademenitor și chiar l-ar cumpĂŁra cei veniți sĂŁ vadĂŁ cum aratĂŁ, se mișcĂŁ. :console:

 

PânĂŁ am luat E90 am vĂŁzut multe. La F15, puține pânĂŁ acum.

Mașinile sunt precum sticlele cu lapte pe care le iei din vitrinĂŁ (identice)?

Normal este sa vezi, compari, cumperi numai una. :angel:

 

Mno, ce pot sa zic, astea nu "e" pentru saraci.

 

Si io cam stramb din nas cand vad scorul la Logan. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S-au vândut toate X5-urile noi de pe eMag.

Ia, goliti-va buzunarele!

Care le-a șutit/cumpĂŁrat pe toate?

 

Evident ca eu! Le-am cumparat tot stocul engross si le vand acum la bucata! Toate e pt pretentiosi, nu bate nu troncane, fara piele, navi si trapa! Full de full. Esti interesat? Am un pret bun pt tine: X5 F15 2.5D 97000 euro + tva :D

Link to comment
Share on other sites

Nu doresc sa fiu offtopic dar consider util urmatorul extras dintr-un act normativ, în vigoare. Sa fie lamuriti cei care alearga dupa masini aduse din DE unde samsarul le propune sa incheie direct contract cu societatea din Germania sau tot felul de combinatii dubioase. Se solicita dovada ca in tara de provenienta (DE) s-a achitat TVA. Altfel spus, daca nu ai dovada te trezesti in imposibilitatea de inmatricula masina. Si ajungi sa o achiti singur probabil.

 

ORDIN nr. 1.501 din 13 noiembrie 2006 (*actualizat*)

 

 

(1) Înmatricularea permanentă sau înmatricularea temporară se efectuează pe baza următoarelor documente:

(…)

(1^1) Serviciul public comunitar regim permise de conducere şi înmatriculare a vehiculelor competent verifică dacă din documentele prevăzute la alin. (1) rezultă că persoana care solicită înmatricularea a realizat achiziţia intracomunitară a vehiculului, în sensul titlului VII din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare. În acest caz, serviciul public comunitar regim permise de conducere şi înmatriculare a vehiculelor competent verifică pe cale informatică dacă persoana care solicită înmatricularea mijlocului de transport achiziţionat din alt stat membru al Uniunii Europene este înregistrată în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea nr. 227/2015, cu modificările şi completările ulterioare, situaţie în care nu mai este necesară prezentarea altor documente. Verificarea pe cale informatică se realizează în condiţii stabilite prin protocol încheiat între Direcţia regim permise de conducere şi înmatriculare a vehiculelor din cadrul Ministerului Afacerilor Interne şi Agenţia Naţională de Administrare Fiscală din cadrul Ministerului Finanţelor Publice.

(1^2) Dacă persoana care a realizat achiziţia intracomunitară a mijlocului de transport şi solicită înmatricularea acestuia nu este înregistrată în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea nr. 227/2015, cu modificările şi completările ulterioare, pe lângă documentele prevăzute la alin. (1) aceasta trebuie să depună, după caz:

a) formularul «Certificat privind atestarea plăţii taxei pe valoarea adăugată, în cazul achiziţiilor intracomunitare de mijloace de transport», prevăzut de Ordinul preşedintelui Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală pentru aprobarea modelului şi conţinutului formularelor «Certificat privind atestarea plăţii taxei pe valoarea adăugată, în cazul achiziţiilor intracomunitare de mijloace de transport» şi «Certificat», precum şi a procedurii de eliberare a acestora; sau

B) formularul «Certificat», prevăzut de ordinul preşedintelui Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală pentru aprobarea modelului şi conţinutului formularelor «Certificat privind atestarea plăţii taxei pe valoarea adăugată, în cazul achiziţiilor intracomunitare de mijloace de transport» şi «Certificat», precum şi a procedurii de eliberare a acestora.

----------

 

Legat de cautarile lui severin31 eu l-as sfatui sa incerce un test-drive si cu X3. Cu siguranta ar gasi multe oferte bune, mai ales ca se schimba modelul (sau s-a schimbat in toamna asta deja)

Edited by Cosminbad
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Experți, ce pĂŁrere aveți de: J86727 ?

Km 128.000, preț 39.000.

Anunțul are ceva inadvertențe, din cauza faptului ca a mai avut unul alb de vânzare. 2 frați cu 2 F15. S-a ivit ceva și sunt nevoiți amândoi sĂŁ le vândĂŁ. Cel alb a fost vândut, mai este acesta:

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x-x5-ID7Gmg28.html#046fcd9f72

 

Am vĂŁzut 3 F15 azi și acesta ar fi ceva mai dotat.

Putem trĂŁi cu alegerea lui?

Spuneți-vĂŁ pĂŁrerea, comentez apoi cu alte informații deținute!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.