Jump to content

RECONDITIONARE E30


Guest butcky

Recommended Posts

Guest butcky

Asa cum v-am promis, cu intarziere :) , am facut cateva poze aseara. Mi-am rupt degetele la desurubat, dar am dat jos cam jumate de interior! :) Mai am mult de munca, dar imi place la nebunie sa stau la garaj. Daca nu ar veni cineva sa ma scoata de acolo, as fi in stare sa dorm acolo! :) :)

Sub bancheta spate, la rezervor e o taietura mare in tabla. Am obs. dupa ce am cumparat masina si proprietarul mi-a spus ca a taiat pentru a schimba un furtun :blink: :) :) Ce cretin!!! Cum se repara??? La tinichigerie? :w00t: In poze se observa si bara aia alba de cara va vorbeam. Nu stiu din ce material e, dar e fff ciudat!!! :)

post-111-1116997663_thumb.jpg

post-111-1116997673_thumb.jpg

post-111-1116997682_thumb.jpg

post-111-1116997690_thumb.jpg

post-111-1116997699_thumb.jpg

post-111-1116997711_thumb.jpg

post-111-1116997720_thumb.jpg

post-111-1116997729_thumb.jpg

post-111-1116997739_thumb.jpg

post-111-1116997750_thumb.jpg

post-111-1116997760_thumb.jpg

post-111-1116997770_thumb.jpg

post-111-1116997780_thumb.jpg

post-111-1116997790_thumb.jpg

post-111-1116997800_thumb.jpg

post-111-1116997811_thumb.jpg

post-111-1116997825_thumb.jpg

Edited by butcky
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest butcky
nu vreau sa ma bag peste ce vrei tu sa-ti faci, dar de ce anulezi locurile din spate??

25828[/snapback]

:blink: Am mai spus!!! Ca sa imi pun roll-bar!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
nu cred ca e din aluminu, e un aliaj ceva, usor si rezistent, dar sunt curios de ce l-a taiat dobitocul? stiu ca se indreapta armaturile astea, au si ele un rol acolo....

25860[/snapback]

Tu vb de bara aia alba??? Aia e din fibra (cred...) si era lipita cu silicon! :) Am tras eu de ea sa vad din ce material este, ca oricum era distrusa! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky

Da, merci mult! Dar de ce le-ai pus de atatea ori? Ca multe se repetau! :) :)

 

Gata, plec la garaj! M-am saturat sa stau atata la servici, ca oricum nu ma platesc suplimentar. Cred ca o sa dau bordul jos! Mi-e cam frica sa nu-l fac praf!!! :blink: Poze nu stiu daca pot sa fac, ca nu am aparatul la mine, dar maine sigur mai pun niste poze!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky

Daca demontez toata instalatia electrica si o pun intr-o cutie, mai stie cineva sa o monteze pe masina??? :)

Sa demontezi masina e usor, dar sa o faci la loc e greu rau!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
Vreau sa-mi pun roti cu 5 prezoane! Am inteles ca pot scimba discurile cu unele de la e34 sau e 36. Se poate? Pe spate am tamburi, dar vreau sa ii schimb cu discuri. :) Nu am si nici nu vreau ABS! Ce ma sfatuiti? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Da, merci mult! Dar de ce le-ai pus de atatea ori? Ca multe se repetau! :)  :)

 

Gata, plec la garaj! M-am saturat sa stau atata la servici, ca oricum nu ma platesc suplimentar. Cred ca o sa dau bordul jos! Mi-e cam frica sa nu-l fac praf!!! :blink: Poze nu stiu daca pot sa fac, ca nu am aparatul la mine, dar maine sigur mai pun niste poze!!! :)

25874[/snapback]

 

nu se repeta, uita-te bine in ele :)

 

ai grija sa nu torsionezi bordul, ca se crapa si il arunci.

normal ca daca vrei motor de m5 trebuie sa-l iei cu tot cu instalatia electrica, calculator si tot ce o mai avea el p-acolo. oricum, instalatia veche e bine sa o etichetezi si sa incerci sa o dai jos fara sa o distrugi. sint unele locuri unde va trebui sa tai fire, asa ca ai mare grija.

 

poti schimba discurile, dar o sa-ti trebuiasca si roti mai mari si va trebui sa largesti aripile ca sa incapa. cel mai bine ar fi daca ti-ai gasi niste punti de m3, care au deja 5 prezoane :)

a, si nu poti sa schimbi doar DISCURILE, iti trebuie TOT ce e p-acolo... adica fuzeta, brate, blabla.

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
De ce nu ai vrea ABS?

25935[/snapback]

Nu imi place! Piciorul meu e si pe post de ABS!!! ABS-ul e pentru femeile alea care se sperie si calca frana cu ambele picioare, inchid ochii si iau mainile de pe volan... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky

poti schimba discurile, dar o sa-ti trebuiasca si roti mai mari si va trebui sa largesti aripile ca sa incapa. cel mai bine ar fi daca ti-ai gasi niste punti de m3, care au deja 5 prezoane :)

a, si nu poti sa schimbi doar DISCURILE, iti trebuie TOT ce e p-acolo... adica fuzeta, brate, blabla.

25931[/snapback]

 

O sa imi pun jante de 255/40/R17 (latime minima pe spate) iar pe fata pot sa le las 225 sau 235. Am vb cu un baiat sa imi lateasca aripile, dar nu poate pana nu ii pun amortizoare si arcuri joase si sa cumpar rotile, ca sa nu le umfle prea mult! :blink:

Asa ca sunt interesat de puntile alea cu 5 prezoane! Daca are cineva de vanzare, astept un semn. :)

Link to comment
Share on other sites

O sa imi pun jante de 255/40/R17 (latime minima pe spate) iar pe fata pot sa le las 225 sau 235. Am vb cu un baiat sa imi lateasca aripile, dar nu poate pana nu ii pun amortizoare si arcuri joase si sa cumpar rotile, ca sa nu le umfle prea mult! :blink: 

Asa ca sunt interesat de puntile alea cu 5 prezoane! Daca are cineva de vanzare, astept un semn. :)

 

pe fata mai mult de 205 latime => caseta de directie praf in scurt timp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.