Jump to content

Pareri 520d F10 (cu istoric)


Drey

Recommended Posts

Eu am vazut ce ai scris tu. DAr in raport apare in februarie cu 171 de mii. Ea in bord are tot 171 de mii? Din februarie nu a mai mers deloc?

Cat despre factura de la cotw, este fals, nu trebuie sa ti-o dea neaparat, mai ales daca el ia masina pe firma lui. Iti da factura de la firma lui catre tine. Ti-a aratat factura de la cotw cu km pe ea sau nu?

 

nu stau sa ma contrazic cu tine...in momentu in care eu iti vand o masina, iti dau si factura cu care am achizitionat eu masina, iti fac factura si tie...cand o inmatriculezi le prezinti pe amandoua ;)

 

Numarul de referinta e pe factura

 

exact

Edited by ckh
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti,

 

Pentru ca nu pot sa deschid un nou topic in sectiunea "Masina Mea" (oare de ce?), am sa va prezint F10-le meu aici. Rog iertare din partea adminilor, cand se va debloca sectiunea am sa mut postul.

 

Povestea mea:

 

Din 2017 mi-am pus in gand sa imi schimb masina, iubirea mea, masina ce nu m-a lasat niciodata in cei 15 ani de folosinta, un VW Bora berlina, 1.6 16V, 5 trepte, 105cp din 2003.

La vremea respectiva imi picase pe un Audi A5, apoi pe A6 si pe A6 am ramas setat pana anul acesta cand am dat peste ceea ce am si cumparat. Mi-a picat cu tronc, nu ma gandeam la altceva decat la ea, o visam noaptea, ce sa mai, dragoste la prima vedere. Ma uitam pe internet la alte masini dar niciuna nu era ca ea :)

 

Si de aici incepe procesul, da-i si cauta pe forumuri, cauta pe site-uri istoricul, suna la BMW, nopti nedormite, stres maxim...

 

Multumesc baietilor de aici ce m-au ajutat cu sfaturi. Le-am luat pe toate in considerare, si apreciez maxim timpul vostru "cheltuit" pt mine.

 

Ei bine, vine ziua adevarului si ajung la Bucuresti (eu sunt din Pitesti) cu inima cat un purice si in gand cu "Doamne sa fie buna masina, sa mearga bine, sa nu ma pacaleasca samsarul, sa fiu atent sa vad tot".

Ajung in curte la om, vad masina si incep si ma uit la motor, dupa zgarieturi si lovituri, pe sub ea dupa lonjeroane, verific toate functiile, merg cu ea si ajung la concluzia ca masina are mici zgarieturi ce ies la o eventuala polisare, interiorul e putin murdar ce iese la o eventuala curatare, e lovita in spate stanga dar reparata ireprosabil si nu ii merge senzorul de incuiere de pe manerul dreapta fata, lucruri ce nu ma deranjeaza asa ca am trecut la partea cu negociatu'.

 

Omul cerea pe ea 18.977EUR. Ne-am invartit, ne-am sucit si intr-un final am ajuns la fabuloasa suma de 18.500EUR, 86.000RON.

Andrei (ca asa il cheama pe nea samsarul) a fost sincer cu mine, mi-a aratat toate actele si mi-a spus in totalitate povestea masinii (lucru verificat ulterior pe COTW).

 

Am cumparat masina, am venit de acasa cu ea si de atunci am mai adaugat la kilometraj cam 1200km :p

 

Am incaltat-o (avea anvelope de iarna) si astazi urmeaza sa ii fac revizia (ulei + filtre).

 

In continuare va las cu cateva poze pe flickr pentru ca sunt mari si nu ma lasa sa le uploadez aici :)

 

https://www.flickr.com/gp/157502535@N08/e66W7K

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.