Jump to content

Sfat achizitie f31


Ciprian Tepes

Recommended Posts

Am avut 2 F30 doar cu propulsie...adica spate.

Jante de 16 cu cauciucuri de iarna nokian si nu am ramas pe nicaieri.

Ma rog, nu m-am dus in padure la vanatoare cu ele.

 

Cat priveste tampenia aia de filmulet cu BMW ramase in snow, absolut toate au cauciuri de vara sau au ramas suspendate in zapada.

Stai fara griji, nu ramai cu ea daca mergi cu atentie.

 

Acum am un F10 LCI cu xdrive (de curand) si un F25 LCI de 2 ani in familie si vreau sa iti spun ca am fost cu F25 peste tot iarna.

Am scos-o din zapada mare, eram prin Austria la Kaprun, cum sunt filmuletele alea cu quattro si snow la greu.

Nu a avut nici un stres pe gheata sau ice roads...etc.

Am luat jante originale si cauciucuri winter noi (parca continental..daca nu ma insel) si nu am ramas absolut deloc.

Din cate stiu la xdrive, trebuie jante originale ca altfel se strica cutia de transfer..or something...asa ziceau astia la MHS.

 

F31.

Gaseste una in mintile ei, poti incerca Bavaria rulate sau afara.

Eu pe ambele le-am dat la 60K - 80K km, si in afara de un senzor la volan, nu am schimbat nimic.

Sunt rezistente pe bucsi, nu am avut nici o problema cu ele.

Iti recomand sa le iei cu pachet Sportline, Luxuryline sau Modernline.

Sunt mai de calitate interioarele decat cele noline.

 

Succes!

 

Zi-le la aia de la MHS sa iti arate senzorul care citeste daca ai jante originale sau nu ))))

Ce prostii debiteaza unii si altii vin si scriu pe forum si poate altii ii si cred.

Edited by ryoraul
Link to comment
Share on other sites

Pt xdrive iti trebuie ca toate cauciucurile sa aiba aceleasi dimensiuni, jantele la fel, fara distantiere la jantele stock. Este mai sensibil sistemul acesta, din cate am citit :).

Poate asta au vrut sa zica...

 

N-ai citit bine...am mai spus si pe alt thread, majoritatea masinilor cu pachet M, vin cu jante in 2 dimensiuni, 8j pe fata si 8.5j pe spate si cauciucuri in 2 marimi. Inclusiv cele cu Xdrive. Pnetru a nu deteriora sistemul TREBUIE sa respecti dimensiunile de pe stalpul masinii. Punct. Restul e cancan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.