Jump to content

taxa imatriculare!


Spiky

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

platesti la trezoreria sectorului de care apartii.eu locuiesc  in sectorul 4,dar adresa din CI este in sectorul 2 :)

249425[/snapback]

 

Pai asta am vrut sa aflu...

Te-am cam stresat, nu? :) ...

THX... m-ai scutit de niste drumuri suplimentare... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai asta am vrut sa aflu...

Te-am cam stresat, nu? :) ...

THX... m-ai scutit de niste drumuri suplimentare... :blink:

249429[/snapback]

 

Vezi ca trebuie sa-ti calculezi singur taxa cand te duci sa o platesti ca sunt jegosi si ei nu-ti calculeaza. Intri pe www.mfinante.ro si ti-o calculezi acolo.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca trebuie sa-ti calculezi singur taxa cand te duci sa o platesti ca sunt jegosi si ei nu-ti calculeaza. Intri pe www.mfinante.ro si ti-o calculezi acolo.

250013[/snapback]

 

Multumesc de pont... 5955.46 RON.

O intrebare... daca platesc mai putin, ce se intampla? :blink:

Link to comment
Share on other sites

nici macar nu ajungi la Politie, cand te duci la "Finante" sa platesti iti verifica aia ce masina ai si cati bani trebuie sa dai.

Crezi ca mie nu mi-a trecut prin cap sa platesc mai putin :blink:

Cred ca decat sa platesti mai putin mai simplu e sa falsifici hartia de la finante (este o gluma si trebuie luata ca atare)

Link to comment
Share on other sites

e un ghiseu special unde iti calculeaza ei taxa.ii dai functionarei cartea masinii si iti face ea calculul.atentie,char daca masina este 12/2003(cum a fost in cazul meu) ea e incadrata in 4-6 ani,implicit taxa mai mica.domnisoara de la ghiseu a vrut sa o incadreze in 2-4 ani,dar dupa o mica cearta am convins-o :blink:
Link to comment
Share on other sites

e un ghiseu special unde iti calculeaza ei taxa.ii dai functionarei cartea masinii si iti face ea calculul.atentie,char daca masina este 12/2003(cum a fost in cazul meu) ea e incadrata in 4-6 ani,implicit taxa mai mica.domnisoara de la ghiseu a vrut sa o incadreze in 2-4 ani,dar dupa o mica cearta am convins-o  :blink:

250071[/snapback]

pai avea dreptate...inca nu avea 4 ani impliniti masina pe deplin, cum ai reusit sa o convingi???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
e un ghiseu special unde iti calculeaza ei taxa.ii dai functionarei cartea masinii si iti face ea calculul.atentie,char daca masina este 12/2003(cum a fost in cazul meu) ea e incadrata in 4-6 ani,implicit taxa mai mica.domnisoara de la ghiseu a vrut sa o incadreze in 2-4 ani,dar dupa o mica cearta am convins-o  :blink:

250071[/snapback]

rahat cu perje...la ghiseu poate sa ti-o incadreze cum vrei tu ca la politie nu mai merge combinatia

Eu am cumparat pt firma la care lucrez un Santa fe masina de protocol ....imbecilii aia penali si ordinari de la Hiunday nu au mai declarat la RAR noile modele de santa fe ca sunt euro 4 si au ramas euro 3....deci in cartea de identitate figureaza cu euro 3

ma duc frumos la trezorerie si vb cu baiatu de acolo si ii explic frumos ca masina din 2007 fabricatie nu are cum sa fie euro 3 ci euro 4....dar in carte scria clar euro 3....Platesc pt euro 4 imi da chitanta si ma duc la pulitie...la pulitie garcea mi-a zis clar ca puteam sa pletesc eu la trezorerie 1 leu degeaba....scrie in carte si aia conteaza...

si m-am mai dus inca o data la trezorerie si am platit inca pe atat diferenta de euro4-euro3

asta e...romania tara de rahat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.