Jump to content

Se preteaza X3 2008 2.0 177cai automat 80% in oras ?


azzido

Recommended Posts

...Si eu ce am scris? Scuza-ma daca m-am exprimat gresit...Din 2008 este facelift, motor N47 (2.0 TDi) 177cai, motorul e ok daca faci distante lungi si medii ,motorul sa aiba timp sa se incalzeasca, problemele vin de la egr, filtru de particule la un moment dat se duce si turbo, de aceea preferabil ar fi un motor benzina

numai bine, sanatate

Exista m47 cu 177 hp din fabrica? Nu cred....

Autorul a scris clar in primul post ce vrea!

Edited by Pl@y3R
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru pareri, dar mai astept daca se poate ( ce mai puteti spune despre acest N47 177cai, la ce sa mai fiu atent).

 

As putea in Germania sa caut care are distributia schimbata, am observat ca sunt mai multe persoane care m-au avertizat la acest lucru.

 

Adaug faptul ca masina va fi folosita 20-30Km pe zi (dintr-un capat in celalalt al Iasi-ului).

Link to comment
Share on other sites

Distributia si filtrul de particule sunt cele mai importante probleme . Daca gasesti cu distributia schimbata ai scapat de o grija. Filtrul, o sa fie oricum cam mort la km la care vrei sa iei masina.

Daca nu a fost schimbat , poti sa-l schimbi sau sa-l elimini . Daca ai filtru , mai scoate masina la un alergat in afara orasului o data pe saptamana . Nu faci chiar asa multi km zilnic in oras, asa ca te poti descurca .

Link to comment
Share on other sites

..., cat despre N47 sau M47 parerile sunt impartite,

 

 

...Si eu ce am scris? Scuza-ma daca m-am exprimat gresit...Din 2008 este facelift, motor N47 (2.0 TDi) 177cai, motorul e ok daca faci distante lungi si medii ,motorul sa aiba timp sa se incalzeasca, problemele vin de la egr, filtru de particule la un moment dat se duce si turbo, de aceea preferabil ar fi un motor benzina

numai bine, sanatate

 

Pai, asta ai scris. Sau poate nu am inteles eu ce vroiai sa spui exact.

A, si nu exista tdi la BMW... :)

Edited by turmentatu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A, si nu exista tdi la BMW... :)

 

Teoretic ai dreptate, practic te contrazic, faptul ca nu scrie pe spate 2.0 TDI nu inseamna ca nu e asa, motorul e turbo aspirat ( T ) ,de 1995cm (2.0) diesel (D) cu 4 injectoare ( I ).Deci exista sau nu?

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Teoretic ai dreptate, practic te contrazic, faptul ca nu scrie pe spate 2.0 TDI nu inseamna ca nu e asa, motorul e turbo aspirat ( T ) ,de 1995cm (2.0) diesel (D) cu 4 injectoare ( I ).Deci exista sau nu?

Numai bine

 

 

TDI e o marca inregistrata a VW si D-ul e de la 'direct', nu de la 'diesel'. Asa ai putea sa zici foarte bine ca exista si BMW cu motor CDI, sau DiD, sau CRDI, sau TDCI, sau HDI, sau oricare dintre variantele de aici

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.