Jump to content

Adaptare Stopuri BMW E61?


Recommended Posts

Buna,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie. Am montat pe un bmw e61 nfl stopuri lci. Nu stiam de mufe adaptoare asa ca m-am adaptat la situație si le-am montat. Initial le-am dat de cap, dar dadea eroare si nu se mai aprindeau dupa cateva minute becurile de la frana. Ma ajutat cineva cu codare si legĂŁturi mai bune, iar acum am mereu unul din cele doua becuri aprinse mereu, pe langa led-uri, iar cand franez se aprinde si celalat bec.

Imi puteti spune care ar fi solutia sa le fac sa functioneze corect, va rog? Doar daca schimb tor cablajul, modul lm2, si automat si farurile plus codat, reusesc? Sau exista o optiune mai simpla? Am incercat sa caut informatii, dar nu am reusit sa gĂŁsesc/inteleg mare lucru.

As aprecia ajutorul, mulțumesc!

Link to comment
Share on other sites

trebuiesc montate asa cum scrie in instructiunile de retrofit. montat lm2 + cablaj retrofit + codat masina pentru LCI. inainte de asta trebuie sa indepartezi toate improvizatiile facute si practic sa pleci de la 0, asa cum era masina inainte de a se modifica ceva.

 

PS: nu mai da "UP' daca vezi ca nu ti a raspuns nimeni dupa nici macar o zi. nu asa functioneaza un forum !!!

cu siguranta nu ti va raspunde nimeni pentru ca ai dat tu "UP" iar daca ti raspunde cineva, nu o sa fie ceva de luat in seama. "UP" se da cand vrei sa vinzi ceva, nu cand astepti raspunsuri la o intrebare !

Edited by SKW
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Defapt nu doar ca difera stopurile de E61 fata de cele de E60, dar difera LCI fata de non LCI, prin cateva fire pe care LM1 nu le poate stii, pentru ca nu s-au pus la momentul respectiv, in schimb sa le faci sa nu afiseze erori asta nu e complicat. Stopurile de LCI controlate de LM1 nu vor functiona normal decat cu 'tiganii'.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Salut tuturor, nu m am lamurit...Deci pana la urma se poate coda cu LM1 sau trebuie neaparat pus si codat LM2 ca sa functioneze 100% normal? Ce e intampla daca codezi cu LM1? Ce nu merge ok? Trebuie si alte mufe/cabluri daca ai deja mufele si cablurile originale ale stopurilor LCI? Multumesc ! Edited by gaboy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.