Jump to content

BMW 518


Berlosu79

Recommended Posts

BunĂŁ ziua. Am si o intrebare la dumneavoastrĂŁ, dacĂŁ vreți sĂŁ ĂŽmi rĂŁspundeți. Eu am un F10 din 2014 518D 143CP, vreau sa iau un motor de pe un seria 3 același an, dar are 184 Cp, vreau sa le schimb cu tot cu accesorii. Știți cumva, se potriveste? Multumesc mult de tot
Link to comment
Share on other sites

UITA, nu merita costuri foarte mari , multe de inlocuit plus codari, as recomanda daca ce ai tu e in mintile lui sa ii faci un remap, daca te gandeai sa pui mai mare si sa faci remap, nu merita, sau vinzi si iei mai mare , ... e multa bataie cu swap engine, omologari ... ptr o masina relativ noua, costurile vor fi considerabile iar daca le adaugi la valoarea masini tale la vanzare poti cumpara modelul mai nou si mai puternic.
Link to comment
Share on other sites

Eu mĂŁ refer dacĂŁ se potrivește la instalație, la calculator, erori si altele. Trebuie luat motorul cu tot cu instalație si calculator, etc. Seria 5 are 200000 km si seria 3 Are 36000 km, de aceea vreau sa le schimb, o sa il dau la dezmembrat (este lovit), diferĂŁ CP, v-am spus.

 

Ăn principiu nu mĂŁ costĂŁ nimic, fiindcĂŁ motorul il am complet. Este montat pe mașinĂŁ. Este acelasi cod, si la prima vedere, pare sĂŁ fie la fel

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce trebuie sĂŁ vrb,numai așa sĂŁ ne aflĂŁm ĂŽn treabĂŁ. Eu am scris aici, pt a primii pĂŁreri de la meseriași, multumesc frumos

 

Eu nu am scris aici in neștiințĂŁ de cauza, stiu aproximativ c-am tot ce se poate despre aceste motoare, numai ca ma depĂŁșește partea electricĂŁ 🤔

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mergi si fa remap la masina si ajungi tot pe acolo, cu 200 de euro. Nu cu minim 5000, plus ca e mai complicat, nu iei motoru' cu accesorii l-ai trantit pe masina si aia a fost, sunt multe altele de facut+adaptari+soft+electrica, daca difera si suportii motor deja... Edited by Cloud92
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DacĂŁ ași ști cĂŁ merge, sincer ma-si risca sĂŁ fac schimbul, dar numai sa meargĂŁ codare si sa se potriveascĂŁ toate cele. Nu ma deranjeazĂŁ dacĂŁ sunt multe de schimbat de pe una pe alta, ca eu cu asta mĂŁ ocup si sincer imi place. Dar vreau sa stiu daca se poate programa calculator de pe seria 3, dacĂŁ trebuie luat cu totul cu instalație si calculator

 

Intreb un profesionist in electricĂŁ, dacĂŁ mĂŁ poate ajuta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.