Jump to content

Bec xenon d1s


montela1980

Recommended Posts

Salut, tuturor. Caut de ceva vreme un set de becuri d1s, deoarece cred ca eu le am pe cele din fabrica, originale :))) si am ajuns la concluzia ca mi-ar trebui mai multa lumina si daca tot le schimb, as vrea sa dau si un *aer* mai nou masinii, punand becuri de 6000k.

Acum intrebarea, gasesc bec Philips, Osram sau ceva de calitate, nu chinezarii, de culoare 6000k ? Tot ce gasesc este doar 4300k :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsuri! Ramane Osram cool blue intense de 6000k, e perfect.

Sa traiesti, six in line!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

eu am osram night braker https://www.amazon.co.uk/XENARC-BREAKER-UNLIMITED-discharge-66140XNB-HCB/dp/B01MTQVFD9/ref=sr_1_11?keywords=d1s+osram+xenon&qid=1554663525&replacementKeywords=d1s+osram&s=automotive&sr=1-11&vehicle=178-1423

 

vad f bine dar parca e spre usor galbui . Ma gandeam sa testez philips https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01M10BI29/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1 sau astea https://www.amazon.co.uk/XENARC-INTENSE-discharge-66140CBI-HCB-duobox/dp/B01N673D1X/ref=sr_1_5?keywords=d1s+osram+xenon&qid=1554663411&replacementKeywords=d1s+osram&s=automotive&sr=1-5&vehicle=178-1423

 

din review spune ca e nev de o perioada pana ajung la 6000k ,,initial ai 4700 K

Link to comment
Share on other sites

De chiorat pe ceilalti, nu cred, pentru ca pana la urma lupa/oglinda sunt configurate pentru xenon.

 

Osram xenarc cool blue intense vad ca nu ajunge chiar pana la 6000, scrie ca pana la 5500.

 

Nu iei in calcul OSRAM Xenarc NIGHT BREAKER LASER? (la astea scrie +200% mai multa lumina :) )

Link to comment
Share on other sites

5000K este cel mai apropiat de lumina din timpul zilei. 6000K este deja prea albastrie, iar 4300K nu este chiar o lumina calda. De la 3000K in jos ai lumina alba calda, similara celei emise de becurile cu halogen.
Link to comment
Share on other sites

Am eu Osram Cool Blue Intense de 2 luni si NU este nici o lumina albastra sau prea albastra! Lumina este alba alba si se vede foarte bine!

Culoarea se stabilizeaza dupa aproximativ 20, 30 de ore de functionare.

Acei 6000k nu sunt chiar reali. Ca scrie 1000k, 2000k, 4300k, 5500k etc., eu iti spun ca lumina acestui xenon este alba si lumineaza foarte bine! Cumpara cu incredere! :)

Sa nu uiti sa verifici originalitatea becurilor cand iti ajung, pe site-ul lor, osram!

Si de asemenea, dupa ce le montezi, ai putea sa mergi sa faci si un reglaj al farurilor, ca sa fii 100% sigur ca lumina ajunge unde trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca parerile sunt impartite. Totusi nu cred ca voi deranja ceilalti participanti la trafic, mai ales ca masina vine cu xenon si mai mult decat atat, nu iau becuri de 8000/10000/12000k, alea mi se pare inutile.

Osram xenarc laser, interesant, dar nu cred faza cu +200% mai multa lumina.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by montela1980
Link to comment
Share on other sites

Aceeasi intrebare am avut si eu anul trecut, si am ales Philips (doar ei au inventat tehnologia asta) WhiteVision, numai ca a fost pentru D2S, nu D1S, dar asta difera doar la mufa de conectare. Lumina este un alb pur, puternic, cu siguranta temperatura este mai sus de 4300K, dar nu e albastruie. Este alb clar. Edited by Cabro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.