Jump to content

Problema climĂŁ


Recommended Posts

Salutari, revin iar cu 2.0 vvt ul meu (e 46) 🤔😂😂

De doua zile baga cald pe la parbriz si picioare chiar dacĂŁ e setat pe 16 grade. Pe la mijloc baga rece dacĂŁ e dat pe rece si cald dacĂŁ e pe cald, dar când o tin in aglomerație baga mai cald si pe acolo, nu ca pe la picioare si geam. DacĂŁ dau drumul la AC pe la mijloc baga frig, sus si jos cald 😂😂 panoul si toate comenzile date de el merg, capetele se inchid, dacĂŁ setez doar picioare, doar pe acolo baga si tot asa. Am schimbat acum 500 de km un furtun, dar am aerisit cum trebuie, apa sta la câte grade trebuie, nu cred ca e de acolo.. Totul e cum trebuie, doar ca baga cald pe acolo mereu. Intrebare scurta, oricum am scris mult:poate sa fie si altceva sau din robineții de cĂŁldurĂŁ (valvele acelea) ? Cum pot testa din ce e sa merg la sigur? Va mulțumesc!

Edited by Liviu George
Link to comment
Share on other sites

Intrebare scurta, oricum am scris mult:poate sa fie si altceva sau din robineții de cĂŁldurĂŁ (valvele acelea) ? Cum pot testa din ce e sa merg la sigur? Va mulțumesc!

 

Schimba valvele si spune-ne ce schimbare a aparut.

 

Intre timp as dori sa te intreb, ce temperatura (si in cat timp te astepti sa apara aceea temperatura..) crezi ca vei avea daca treci pe 16 grade?

Link to comment
Share on other sites

Nu prea am inteles intrebarea.. Temperatura apei? 103,105, acolo sta. La asta te ai referit? Am recitit, pai nu ma aștept sa am 16 grade in mașinĂŁ in 5 minute, dar e evident ca baga cald de mor in mașinĂŁ 😂😂 adicĂŁ e ceva diferit fata de ce era pana acum, nu e vorba ca dau pe 16, in mașinĂŁ sunt 10 si baga cald sa ajungĂŁ la 16... Edited by Liviu George
Link to comment
Share on other sites

Am recitit, pai nu ma aștept sa am 16 grade in mașinĂŁ in 5 minute, dar e evident ca baga cald de mor in mașinĂŁ 😂😂 adicĂŁ e ceva diferit fata de ce era pana acum, nu e vorba ca dau pe 16, in mașinĂŁ sunt 10 si baga cald sa ajungĂŁ la 16...

Intrebarea mea a cautat raspunsul, "ma astept ca temperatura sa scada (in functie si de turatia ventilatorului, mai repede daca e mai mare..) pana la temperatura din afara masinii". Dar cum ai spus si tu, cred, pe grila din mijloc baga aer rece mai repede (e firesc, asa a fost conceputa grila din mijloc..).

 

Asadar temperatura mediului de afara va fi si in masina daca inchidem caldura micsorand temperatura; daca e 16, de 16 se va apropia incet, incet..

 

Oricum parese ca problema e reala, din alta parte si nu de intelegere..

 

Cam atat am vrut sa zic/remarc.

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea mea a cautat raspunsul, "ma astept ca temperatura sa scada (in functie si de turatia ventilatorului, mai repede daca e mai mare..) pana la temperatura din afara masinii". Dar cum ai spus si tu, cred, pe grila din mijloc baga aer rece mai repede (e firesc, asa a fost conceputa grila din mijloc..).

 

Asadar temperatura mediului de afara va fi si in masina daca inchidem caldura micsorand temperatura; daca e 16, de 16 se va apropia incet, incet..

 

Oricum parese ca problema e reala, din alta parte si nu de intelegere..

 

Cam atat am vrut sa zic/remarc.

Din pĂŁcate e reala problema, la modul ca dacĂŁ o las sa bage cu ventilatorul la jumate sa zic circa 20 de minute se fac 32 de grade minim in mașinĂŁ, ea fiind pe 16..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.