Jump to content

Sfat achizitie 325d f30


Sergiu20061

Recommended Posts

Pretul e prea mic pentru masina asta.

 

2015 nu pare a fi pentru ca nu e LCI la exterior.

E f probabil de import pentru ca are carlig.

La interior are controller de CIC, dar pe display e NBT.

Daca a avut CIC de fabrica, asta o duce mai devreme de 2014.

 

E foarte suspecta, pe langa minciunile cu anul de fabricatie, km nu sunt aia sau e accidentata.

Edited by paul_e88
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Controllerul e ok. NBT-urile la non-LCI 2013 cel puțin așa aveau controllerul încă. Așa aveam și eu la F30.

Se pare că mai sunt uitate pe ici pe colo ultimile non-LCI-uri cu Model Year 2015, imposibil nu e.

 

Cute manuală? Toată plăcerea mașinilor ăstora stă în cutia ZF 8HP. Eu zic să te mai gândești.

Edited by deeJayOg
  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cum adica controllerul e ok?

Una e non-LCI 2013, alta e MY2015. Sunt 2 ani diferenta.

Masina aia e orice, numai nu 2015.

 

Mi se pare o mare teapa masina, nu umbla cainii cu covrigi in coada.

Sunt curios cine ajunge la ea ce parere are la fata locului.

 

Este NBT cu acel controler,

Există F30 non LCI cu an 2015.

 

De ce te complici și nu te interesezi mai bine? Uite și cu explicați sănătoase: https://www.bimmer-t...-cic-nbt-nbtevo

NBT(CIC-HIGH, also called the Next Big Thing – NBT) - 3-Series F30/F31 11/2012 – 07/2015

Depinde pentru ce piață a fost, ideea e că e clar NBT și nu NBT Evo cu ID4, fără controller touch.

 

Ți se pare țeapă dar extremizezi prea mult fără să știi concret. Exprimi doar păreri panicoase din păcate. Poți avea și dreptate, poate e retrofit făcut la NBT Professional, dar la fel de bine poți doar să panichezi fără să fie util.

 

Până la urmă e manuală, dacă KM se pot trece grarantat pe factură e un mare lucru. E posibil să fie prețul fără TVA apropo, văd că e DasWeltAuto.

Edited by deeJayOg
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Eu nu ĂŽnțeleg cum pot unii bĂŁga mâna ĂŽn foc pentru o mașinĂŁ cĂŁ e țeapĂŁ garantatĂŁ fĂŁrĂŁ sĂŁ o vadĂŁ sau sĂŁ-i verifice mĂŁcar istoricul.

Discuțiile și presupunerile sunt adeseori de prisos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.