Jump to content

Grila cromata vs grila neagra G30


stranger

Recommended Posts

Eu unul sunt ĂŽndrĂŁgostit de cea neagrĂŁ. DacĂŁ e ceva ce ĂŽmi displace la vreun pachet pe G30 e situația cu Shadow Line + M Pack. Eu am așa, dar nu ĂŽnțeleg de ce a insistat BMW sĂŁ lase grila cromatĂŁ. E singura parte, restul fiind acel piano black lucios din pachetul Shadow Line. (a, da, ar mai fi și inserțiile chromate de la mânerele ușilor).

VĂŁd cĂŁ la F90 nu au fĂŁcut așa.

 

Sunt tentat sĂŁ o schimb cu prima ocazie, dar va trebui sĂŁ apelez la cineva, fiind acum electricĂŁ, nu cred cĂŁ mai merge așa simplu. Plus cĂŁ ĂŽn situația asta vreau clar OE.

 

Tot Champagne Quartz Metallic ca și culoare și uite ce bine dĂŁ pe negru total: https://www.youtube.com/watch?v=N0TfLxVVr1c&fbclid=IwAR2_xFPPwm6_NL1vsabo2DwmlslpE_lg-wLkOK9LAsRMO66QZeFQGiIgs-Y

 

Și așa e la mine (n-am direct din fațĂŁ fĂŁcut acum am realizat turned.png :

IMG-1569.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dee pai vad ca si tu ai tot cromata.

Da. Vreau neagră thumbsup.png

 

deeJayOg@ Din cate am vazut eu, grila nu are legatura cu partea activa, care se inchide si de deshide, partea aceea ramane la locul ei iar grilele se schimba pur si simplu:

 

 

Pare o treaba destul de usoara

 

sau aici e si mai clar cum:

 

OMG! Deci am fost atât de convins că e cu totul grila încât nici măcar nu m-am mai obosit să caut ceva pe subiect. Merci mult de link!drinks.gif

 

Mă pun pe căutat grile acum. Văd că cele OE cele M Performance sunt și cu ceva lumină... dar e 1000 RON una. rolleyes.gifaww.png

https://www.realoem....&diagId=03_5042

 

BMW le are la ceva gen 460/buc, cele negre. Site-uri de profil ce vând piese OEM, cam 360/buc.

Coduri:

 

51712430994

51712430993

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

Pe OLX sa gasesc pe la 300 de lei setul, nu stiu daca diferenta de calitate e asa mare, am vazut ca au aparut inclusiv tipul "diamond" ca la noul seria 3, insa mie tot cele negre duble mi se par cele mai frumoase.

Eu am pachetul luxury line, cu ornamente cromate, grile cromate, prea mult crom pentru gustul meu, as vrea si eu sa le fac negre, oare merg vopsite/infoliate ?

Link to comment
Share on other sites

@raduron10 - sigur merg colantate, dar nu știu cât de bine rezistĂŁ. Eu prefer OE totuși. Unii de pe OLX scriu cĂŁ unele din alea duble nu s-ar potrivi pe active grille. Oricum nu vreau chinezĂŁrii. O sĂŁ comand OE.

 

@stranger - OE cel puțin nu am gĂŁsit pe RealOem neagrĂŁ simplĂŁ, doar codurile de mai sus care sunt M sau M performance.

Link to comment
Share on other sites

Se potriveste oare cea de M5 (f90 cred ca ii zice la ultimu model la masina acelasi an G30 pachet m)?

Cred ca cele de pachet m nu au emblema iar cele de M5 au emblema.

Pe google M5 performance are grila de carbon cu emlema mica M iar M5 competition are grila neagra cu emblema mica M.

Haha

Link to comment
Share on other sites

Nu am luat codul pentru M. E diferit din ce am reușit să deslușesc. Codurile pe care le-am comandat sunt cele oferite de BMW în configuratorul lor de opționale.

 

Configurator Accesorii si Optionale BMW

 

Selectezi aici mașina corectă, alegi dacă are sau nu pachet M și apoi culoarea. De acolo mergi la zona M Performance și o să vezi grilele respective.

Edited by deeJayOg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OE nu - și astea chiar sunt M Performance. Nu am gĂŁsit sĂŁ fie simple și cu siglĂŁ M. Cele cu logo M5 sunt cele duble. Pentru alea chiar pare cĂŁ trebuie și alte grile active. Citisem pe undeva dar n-am la ĂŽndemânĂŁ cĂŁ dacĂŁ sunt duble puse pe mașinĂŁ care a avut simple ĂŽncurcĂŁ sistemul de deschidere.
Link to comment
Share on other sites

Nu se potrivesc cele OE de F90 pe G30. Doar aftermarketuri specifice, iar cele AM nu sunt cu badge M.

Uite de exemplu ăștia zic că nu se potrivesc decât pe F90.

 

Uite ce au pățit alții și au dat banii de pomană. Atenție ce luați pentru că împiedică deschiderile grilei.

 

Copy.jpg

 

F90:

 

s-l1600.jpg

 

Edited by deeJayOg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.