Jump to content

BMW F10 525d XDrive - Vibratii la relanti


Recommended Posts

Neata, a inceput si a mea sa vibreze ft usor la semafor cand sta in Drive. In P sau N nu vibreaza deloc. Ma gandesc sa-i schimb tampoanele. Sunt 2 la numar, nu? Am gasit pe diverse site-urui Lemforder mai scump ca BMW OE. La pret ft bun sunt Feb si Corteco. Inafara de original, ce alta marca ati pune pe BMW F10 ? Multumesc anticipat pt raspunsuri.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello, ĂŽntre timp m-a apucat din nou obsesia cu vibratia la relanti, probabil pentru ca am mers cu 2 F10 care nu fĂŁceau așa....

Am fĂŁcut și distribuția ĂŽntre timp, dar nu a ajutat deloc, nu este nici o schimbare. Am desfĂŁcut și admisia, clapetele sunt ĂŽn stare foarte buna, galeria este murdara, dar nu ĂŽncât sa necesite curĂŁțare...

Ma gandesc sa ĂŽncerc totuși sa iau și tampoane noi, dar ĂŽmi este teama ca dau banii degeaba, știu ca le-a schimbat prietenul care a avut mașinĂŁ ĂŽnainte, dar poate totuși o fi vreunul uzat...

Ma mai gandesc si sa duc injectoarele la o verificare, dar nu știu dacĂŁ pot sa dea totuși un astfel de comportament.

Sunt deschis și cĂŁtre alte pĂŁreri :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hello, ĂŽntre timp m-a apucat din nou obsesia cu vibratia la relanti, probabil pentru ca am mers cu 2 F10 care nu fĂŁceau așa....

Am fĂŁcut și distribuția ĂŽntre timp, dar nu a ajutat deloc, nu este nici o schimbare. Am desfĂŁcut și admisia, clapetele sunt ĂŽn stare foarte buna, galeria este murdara, dar nu ĂŽncât sa necesite curĂŁțare...

Ma gandesc sa ĂŽncerc totuși sa iau și tampoane noi, dar ĂŽmi este teama ca dau banii degeaba, știu ca le-a schimbat prietenul care a avut mașinĂŁ ĂŽnainte, dar poate totuși o fi vreunul uzat...

Ma mai gandesc si sa duc injectoarele la o verificare, dar nu știu dacĂŁ pot sa dea totuși un astfel de comportament.

Sunt deschis și cĂŁtre alte pĂŁreri :)

 

 

Salut. Ai rezolvat ceva pana la urma ? Am si eu un BMW F10 535xDrive din 2013 cu 130.000 km care vibreaza la relanti.

Am schimbat tampoanele de la motor pe original, curatat galerie de admisie, racitor de gaze schimbat pe recall.

Am fost la 2 service-uri si nu stiu de la ce este. Pe tester original nu am nici o eroare.

Ma enerveaza maxim, mai ales in traficul din Bucuresti ca imi vibreaza volanul la relanti.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.