Jump to content

cum va merg 320d 150hp?probleme grave ceva?


dincatony

Recommended Posts

lucian care e sfatul tau pentru bmw si restu,sa nu mai produca dieseluri?Uite asa pot sa spun si eu de tine ca cine te-a pus sa iti iei benzinar ca ai costuri la consum carburant duble ca diesel.Si nu stiu de unde ai scos-o cu costuri "duble".Hai ca ma faci sa rad.
Link to comment
Share on other sites

cred ca problema cea mai mare la bmw diesel e carburantul din romania si nu masina si de aici o gramada de probleme-tzucul,din semnatura reiese ca ai o masina aproape noua dar sa vedem cand o sa ajungi la 120-140.000km cat te costa intretinerea.
Link to comment
Share on other sites

Cand o sa ajunga la 120.000km nu va mai fii la mine.Momentan are 25.000km si nu are nici o problema.Sunt la al 4-lea diesel si la nici unul nu am schimbat vreun subansamblu motor in afara de consumabile,bucse si pivoti si cu toate am facut minim 60.000km in Romania.Asa cum am mai spus-o,problema cu masinile din Romania e ca sunt aduse de tot felul de persoane care dau kilometrajul inapoi si de aici o masina cu peste 250-300mii km e normal sa aibe si probleme.Revizia normala cu schimb ulei si filtre e pe la 8 milioane.E asa de scumpa?Cat costa la un benzinar,5 milioane?E chiar asa mare diferenta la costul reviziilor?
Link to comment
Share on other sites

Cand o sa ajunga la 120.000km nu va mai fii la mine.Momentan are 25.000km si  nu are nici o problema.Sunt la al 4-lea diesel si la nici unul nu am schimbat vreun subansamblu motor in afara de consumabile,bucse si pivoti si cu toate am facut minim 60.000km in Romania.Asa cum am mai spus-o,problema cu masinile din Romania e ca sunt aduse de tot felul de persoane care dau kilometrajul inapoi si de aici o masina cu peste 250-300mii km e normal sa aibe si probleme.Revizia normala cu schimb ulei si filtre e pe la 8 milioane.E asa de scumpa?Cat costa la un benzinar,5 milioane?E chiar asa mare diferenta la costul reviziilor?

257219[/snapback]

 

Daca e asa cum spui tu ... 2 revizii la diesel = 3 revizii la benzinar si mai ramai cu 1 milion :) ... dar sa revenim la subiect si sa ne spuna dincatony ce are masina de nu o mai suporta :blink:

Link to comment
Share on other sites

consuma mult 7 in afara la mers pana in 140,e steptronic,si pompa de la caldura e dusa,si cuge ulei pe la radiatoru de intercooler.iar si imi vine sa o dau m-am saturat,sunt din craiova si nici mecanici nu gasesc......... Edited by dincatony
Link to comment
Share on other sites

lucian care e sfatul tau pentru bmw si restu,sa nu mai produca dieseluri?Uite asa pot sa spun si eu de tine ca cine te-a pus sa iti iei benzinar ca ai costuri la consum carburant duble ca diesel.Si nu stiu de unde ai scos-o cu costuri "duble".Hai ca ma faci sa rad.

257161[/snapback]

Nu asta e sfatul meu dar majoritatea au probleme si nu cred ca iti place sa dai bani pe turbine,injectoare la diesel.

Link to comment
Share on other sites

consuma mult 7 in afara la mers pana in 140,e steptronic,si  pompa de la caldura e dusa,si cuge ulei pe la radiatoru de intercooler.iar si imi vine sa o dau m-am saturat,sunt din craiova si nici mecanici nu gasesc.........

257483[/snapback]

 

Din cate vad eu esti cam stresat, si satul de toate! Asa e cand ai masina , problemele apar , dar toate in mare parte se pot rezolva.Asa ca sfatul meu e sa ai rabdare ca toate se rezolva la timpul lor ... se imbolnavesc oamenii ... dapai masinile ... ce naiba ! O sa vezi tu cum nu o sa o mai vinzi niciodata :) Bafta :)

 

L.E. Daca nu esti sigur cat intra in rezervor , fai plinu mergi 100 de km , alimentezi iar si vezi cat ai consumat :blink:

Edited by Lt.Powell
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.