Jump to content

Drop Eibach Pro Kit + Bilstein B4 E46


HuNi31

Recommended Posts

Salut,

 

Acum 3 saptamani am schimbat amortizoarele(Bilstein B4) si arcurile Eibach Pro Kit. Ma asteptam la un drop cat de cat egal, dar fata abia s-a lasat, spatele e cum ma asteptam sa fie, vazut pe alte masini.

 

Oare pe fata se va lasa, sau ceva nu e ok? Sau ce mai am de schimbat pe fata sa coboara vizibil? Asa fata aproape standard, si spatele lasat, e cam urat. :mellow:

 

Mentionez ca n-am schimbat bieletele antiruliu, alea au lungimea standard.

 

 

 

126513734-832372474283479-1761687374709720117-n.jpg

 

127211633-164556908689910-1565287435313474387-n.jpg

Edited by HuNi31
Link to comment
Share on other sites

eu personal acum ceva timp nu am fost multumit pe e90 nici de drop-ul oferit de arcurile sportline de la ei. iti recomand o reglabila.

 

Am ales Pro Kit, citind forumuri, pareri ca ar fi compromisul ideal pentru drop/ confort, dar fata nici drop n-are, nici confort, simt orice crapatura in asfalt, ce nu ar fii o problema daca ar avea dropul corespunzator.

Puntea spate in contradictie are drop, si nu simt nimic diferit, de aceea e suspect puntea fata, ca ceva nu e ok.

Link to comment
Share on other sites

depinde si de ce ai avut pe masina inatine, daca era standard, trebuia sa fie sesizabila diferenta pe ambele punti.

daca ai avut suspensie sport, diferenta este mica+ ca ai si o uzura, si arcurile s-au lasat cu timpul asa ca nu mai sunt diferentele de pe hartie

gasisem undeva pe net o comparatie cu o masina stock/prokit/sportline

intre stock si prokit scadea f putin fata si sesizabil spatele iar apoi la sportline scadeau sesizabil ambele

 

Link to comment
Share on other sites

Am pus arcuri Pro Kit pe e91 si vin ok, drop fata-spate https://imgur.com/2gTXOQC

 

vazusem ca nici la E92 nu vin bine pe drop (cel putin am vazut cateva cazuri)

 

Asta arata super. Cam la așa ceva mĂŁ așteptam și eu, dar n-am primit. 😶

 

depinde si de ce ai avut pe masina inatine, daca era standard, trebuia sa fie sesizabila diferenta pe ambele punti.

daca ai avut suspensie sport, diferenta este mica+ ca ai si o uzura, si arcurile s-au lasat cu timpul asa ca nu mai sunt diferentele de pe hartie

gasisem undeva pe net o comparatie cu o masina stock/prokit/sportline

intre stock si prokit scadea f putin fata si sesizabil spatele iar apoi la sportline scadeau sesizabil ambele

 

Și ĂŽnainte ceva sport era, cu arcuri galbene, doamne știe ce marcĂŁ, pe spate s-au dus, și am zis sĂŁ schimb toate.

Nu mĂŁ așteptam la acel drop, cĂŁ alea aveau ani, dar nici dropul estimat de eibach nu e.

Link to comment
Share on other sites

Și înainte ceva sport era, cu arcuri galbene, doamne știe ce marcă, pe spate s-au dus, și am zis să schimb toate.

Nu mă așteptam la acel drop, că alea aveau ani, dar nici dropul estimat de eibach nu e.

 

Am comandat si eu acum cu Bilstein B4 si Eibach pro kit.

acum eu sper ca la mine sa nu mai coboare (am suspensie sport de fabrica) bow.gif, sau nu mult macar.

Edited by dismalskin
Link to comment
Share on other sites

Am comandat si eu acum cu Bilstein B4 si Eibach pro kit.

acum eu sper ca la mine sa nu mai coboare (am suspensie sport de fabrica) bow.gif, sau nu mult macar.

 

Nu știu, eu dupĂŁ poze pe forumuri, și google. MĂŁ așteptam la un drop mai semnificativ, și cât de cât egal. Spatele e ok, dar fața e in aer. Pertotal aratĂŁ de parcĂŁ aș avea saci de 100kg ĂŽn portbagaj, sau arcuri pe spate duse. 😒

Link to comment
Share on other sites

Exact la asta faceam trimitere, doar ca nu am mai continuat fraza cum trebuie - au o constructie mai inalta.

Vezi link

 

Am dat jos din nou tot, si dupa ochi chiar este cu 1-1,5cm mai inalt din cauciucul rulmentului. Am acum Lemforder, sa caut o marca, care nu e atat de stufoasa.

Multumesc de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.