Jump to content

BMW E36 316i Coupe M Sport


FPK

Recommended Posts

19 hours ago, WIN60 said:

Cu ce ai vopsit ca să nu se ia pe viitor? 

Nu l-am vopsit, doar i-am curatat cu un pic de brake cleaner.

16 hours ago, Viper05 said:

pacat , mare diferenta nu exista intre al tau 1.6 si 1.8 ala, sunt vreo 10cp. in schimb motorul de pe is este altceva

in opinia mea nu merita cheltuiala cu omologarea

le: my bad , acum am vazut m44 🥰 

Daca era 1.8 simplu, nu ma chinuiam sa-l iau. Reparam 1.6-le si aia era. Dar am prins motorul+cutia de pe 318is la un pret super bun, si motorul are relativ putini km.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 hours ago, Romulus said:

Arata demential. Mai ales daca as avea un mid-life crisis. Acum fara gluma, arata perfect!

 

Multumesc frumos! Am ras la gluma cu mid-life crisis :))) 
 

Ieri am achizitionat o multe de piese dintr-un schrot de dezmembrari de E36 din Arad:
Tuneluri de aer, toate suruburile pentru montarea pieselor din interior, mufele de la proiectoare, panoul de clima (am avut unul, dar cel pe care l-am gasit arata impecabil), acel ornament de carbon de pe bord, boxele de la fetele de usi, kit-ul de montare la proiectoare si inca cateva suruburi extra. 

 

Saptamana viitoare, voi trimite volanul la retapitat in Timisoara, acolo e un baiat care lucreaza impecabil. Dupa ce vine volanul, mai am centurile de siguranta de schimbat cu cele "M", de achizitionat un radio VDO Continental care arata OEM+ si teoretic am toate piesele de la interior. 

La exterior, inca caut un maner pe partea stanga bun, daca nu... voi cumpara unul nou, dar e destul de costisitor. Dupa maner, mai am nevoie si de chederul de la geamuri de pe partea dreapta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 hours ago, andualx said:

A iesit super volanul, dar parca nu se potriveste alcantara pe e36.

Așa am zis și eu.. până am văzut pe Instagram un E36 foarte clean, care avea volan full alcantara. Când l-am ridicat ieri de la atelier, chiar mi-a plăcut maxim. Vedem cum o să arate interiorul când o să fie full asamblat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.