Jump to content

OARE CE SA IMI IAU


immune

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Motivul pt care vreau sa schimb cutia e ca pe un V8 e pacat sa fie o cutie automata, desi cutia merge impecabil si schimba aproape ca una manuala si daca ai vreo indoiala facem oricand o liniutza..

In al doilea rand tu devii plictisitor prin incapatanarea ta de a avea mereu o parere diferita fata de a majoritatatii si mai ales nu o parere avizata ci una puternic subiectiva . Prin afirmatia ta ca automata e varza jignesti peste jumatate din membrii forumului care au cutie steptronic, adica atatia oameni sunt prosti si nu stiu ce sa-si cumpere numai tu esti ala destept, invata ca si parerea altora poate fi buna nu numai a ta...

Link to comment
Share on other sites

Discutia asta e veche cu automata vs manuala si am mai purtat-o anul trecut cu alte persoane la topicul automata vs manuala.

 

Redcap are o experienta demna de invidiat. Cate steptronic-uri i`au trecut lui prin mana... :blink:

 

asta e un forum de discutii. iar discutiile bazate pe experienta, mai ales personala, sunt de real ajutor... :)

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos

care e treaba cu eleronul ala  ? s-a dilatat de la caldura ?

262449[/snapback]

 

Nu sta ok ... adica nu vad ce anume vezi in neregula la el , fa te rog o modificare ca sa inteleg la ce anume te referi , remember im a newb :blink: Merci pt aprecieri

Link to comment
Share on other sites

asa ma enerveaza pe mine oamenii ca redcap..de ex. daca ei au manuala .. inseamna ca manuala e cea mai buna sau daca ei conduc benzinare inseamna ca numai benzinarele sunt bune iar dieselurile sunt puturoase, daca ei nu au pdc, nici nu le trebe pt ca li se pare lor ca e inutil, dar daca au pe masina e exepmplu faruri cu xenon nici nu ar concepe sa conduca o masina cu faruri normale...
Link to comment
Share on other sites

automata e foarte buna mai ales daca mergi mult in centru in aglomeratii... defapt e o placere oricand, dar depinde CE AUTOMATA. sincer habar n-am cum e pe E39 automata dar banuiesc ca nu are cum sa fie lenta. am condus in schimb multa vreme grand cherokee 2 v8 cu o automata careia cred ca ii lua peste o secunda sa schimbe :| in schimb la S klasse (modelul anterior) 320CDI nu realizai cand schimba, aveai impresia ca are o singura viteza si ca nu se mai termina cuplul... daca e ca la s, congrats!!! great choice...
Link to comment
Share on other sites

asa ma enerveaza pe mine oamenii ca redcap..de ex.  daca ei au manuala .. inseamna ca manuala e cea mai buna sau daca ei conduc benzinare inseamna ca numai benzinarele sunt bune iar dieselurile sunt puturoase, daca ei nu au pdc, nici nu le trebe pt ca li se pare lor ca e inutil, dar daca au pe masina e exepmplu faruri cu xenon nici nu ar concepe sa conduca o masina cu faruri normale...

262481[/snapback]

Complet de acord....E o mentalitate tipic romaneasca in care normal doar el poate avea dreptate si doar ce are el e bun. Totodata e urat cand n-ai ce sa zici negativ de o masina sa te iei de faptul ca e automata ceea ce de fapt poate e un avantaj pt unii..

Pt Redcap strugurii sunt intotdeauna acri... :blink:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@WLF: Ca cica sunt sarac ca n-am bani sa merg cu masina mea....am observat ca e frustrat cu benzina asta poate pt ca merge mult cu troleul :blink:

Ca am o barca varza, ca sunt un amarat care sta un mahala unde se fura oglinzi...etc. Mai bine uita-te un mesageria mea, ai permsiunea mea daca vrei :) Ai ce citi, mi-a dat vreo 6-7 mesaje :)

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai ce vrei ma, i-a luat si lui mamica 325i, si cand ia note mari la scoala il mai da bani de benzina.

 

Dar stii tu vorba aia de cand eram copii, cine zice ala e. Cand te mai deranjeaza, da-i jet sa turbeze, o sa inceapa cu mortii familiei, rasa, ca te prinde el si te scuipa in ochi, e un adevarat ninja de cand are BMW si merge la sala.

Link to comment
Share on other sites

Mi-a zis ca ma mananca ceafa, ei bine eu il astept dar n-a venit inca :) Si nu cred ca o sa apara vreodata :blink:

Mi-a placut ca a zis atunci cand si-a luat-o ca e masina de drumuri lungi nu de oras....trist sa-ti iei masina de week-end si in rest sa te plimbi in cine stie ce taratura :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.