Jump to content

Service BMW Timisoara


Recommended Posts

Am si eu o problema!Am un BMW Z3 si imi fierbe motoru!nu am scurgeri de lighide si nu sunt din Timisoara sau un alt oras mare! Am fost la mai multe service-uri in jurul orasului unde stau si toti se uitatu la el ca la alta minune si imi ziceau sec"nu stiu ce sa-i fac'' si service=-uri cu reputatie buna , unde toti care au bmw si le duc si sunt f multumiti! E chiar asa diferit un Z3 de un Seria3?As vrea sa vin la Timisoara la service, mi-am facut programare la BanatCar dar mi se pare f mult 170RON/h manopera fara TVA! Unde as putea sa duc masina? Sunt fata, si nu ma prea priecep! Help me:D:D <_<

eu zic totusi sa incerci la arabii de pe Eneas , eu o tin pe a mea inca pana ma conving ca e altfel

Link to comment
Share on other sites

Atunci nu inteleg dc nimeni de aici nu se pricepe:( !Trebe sa bat atatia km pt asta...dar asta e pt Zuza orice:))

 

de unde zici ca esti? ca nimeni de pe acolo nu e priceput ?!? <_<

 

Daca mergi la un tester adevarat, iti va elucida problema, imposibil sa nu gasesti pe undeva pe-acolo. Daca totusi te decizi sa vii in TM, du-te la PIT STOP - la petre. detalii gasesti mai sus, in posturi, sau search pe gugal.

 

Daca nu, vinde-o si ia-ti un 3-ar normal, si toti stiu sa ti o repare :bashwall:) :)

Edited by ady_buzzy
Link to comment
Share on other sites

Atunci nu inteleg dc nimeni de aici nu se pricepe:( !Trebe sa bat atatia km pt asta...dar asta e pt Zuza orice:))

 

pai du-te la banat car si vezi ce are.. nu tre sa schimbi neaparat la ei, poti lua piesele de la 3xpert e din TM si are preturi sub reprezentanta si dupa la un alt service sa le schimbi dar vezi mai intai ce are.

Link to comment
Share on other sites

Da, dar la ce service.....nu stiu cum sa o scot la capat....

 

pai mai intai vezi ce are.. dupa te hotarasti la service sunt o gramada.. dar daca ai ceva simplu de schimbat cam la orice servie.. daca nu la banat car.. tot ce montezi la ei ai garantie 18 luni <_< eu mi-am shimbat un brat+bucse pe fata la garantie pe ei.. era vreo 20 de mil cu tot cu manopera :)

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

Anu trecut mi-am facut si eu revizia acolo, schimb de ulei, filtre, lichid de franda...etc si a fost 12 mil!Anu asta am facut aici la un service, unde toata lumea zice ca tipu e super bn. Mi-am schimbat la fel filtre, ulei, mai multe oricum si a fost 7mil.... Nu se merita sa vin pana la TM, sunt 300 de km, si benzina pe care o bea Z3 fara probelme, ii place tare mult:)) dar daca vad ca nu se pricepe la asta ce naiba sa fac, vin la TM, nu am incotro!
Link to comment
Share on other sites

Anu trecut mi-am facut si eu revizia acolo, schimb de ulei, filtre, lichid de franda...etc si a fost 12 mil!Anu asta am facut aici la un service, unde toata lumea zice ca tipu e super bn. Mi-am schimbat la fel filtre, ulei, mai multe oricum si a fost 7mil.... Nu se merita sa vin pana la TM, sunt 300 de km, si benzina pe care o bea Z3 fara probelme, ii place tare mult:)) dar daca vad ca nu se pricepe la asta ce naiba sa fac, vin la TM, nu am incotro!

 

nu se merita sa-ti faci revizia la ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nu am gresit cu nimic in semnatura, am pe el motorul vechi de pe e39, a fost ceva editie limitata cu motorul vechi + dar dotari in plus... am factura de noua:)

 

as fi curios macar la preturi sa vad comparativ cu banatu'....

 

nu sti adresa de la bmw szeged? sau alt oras..pana in budapesta

 

si ca tot venii vorba... ceva mecanic bmw bun in tm este?

 

exclus "cel mai tare si mai bun Carlos".

Link to comment
Share on other sites

nu am gresit cu nimic in semnatura, am pe el motorul vechi de pe e39, a fost ceva editie limitata cu motorul vechi + dar dotari in plus... am factura de noua:)

 

as fi curios macar la preturi sa vad comparativ cu banatu'....

 

nu sti adresa de la bmw szeged? sau alt oras..pana in budapesta

 

si ca tot venii vorba... ceva mecanic bmw bun in tm este?

 

exclus "cel mai tare si mai bun Carlos".

eu il recomand pe carlos DAR CU O CONDITIE sa stai langa el atata timp cat lucra baietii

ii bun si domnu NIZAR arabu de pe eneas, dar trebuie sa il prinzi sa aiba chef si cred k lucra putin cam scump

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

carlos o fi bun, dar extrem de scump, iar nizar ai zis din start ca e scump...

au fost probleme la carlos daca nu stai langa masina sau?

 

alti mecanici priceputi nu sunt? nu pot sa cred...

 

carlos mi-a cerut pe un vas de expansiune original 70 Euro si la BanatCar a fost 260 Ron

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imi consuma "ceva" bateria...

Si nu stiu ce, pt ca pe siguranta respectiva (33) sunt mai multe chestii...

Interesant e ca asta se intampla dupa ce a stat masina la tinichigiu si ala a demontat de pe ea o aripa, niste plasticaraie de prin portbagaj.......

Ma gandeam sa il sun pe Cozma...

Link to comment
Share on other sites

Imi consuma "ceva" bateria...

Si nu stiu ce, pt ca pe siguranta respectiva (33) sunt mai multe chestii...

Interesant e ca asta se intampla dupa ce a stat masina la tinichigiu si ala a demontat de pe ea o aripa, niste plasticaraie de prin portbagaj.......

Ma gandeam sa il sun pe Cozma...

vezi daca ii buna incarcarea ..sau uitate sa nu iti ramana lampa din portbagaj aprinsa :) daca zici ca ti-a umblat pe acolo ..

Link to comment
Share on other sites

Poate fi de acolo (bec portbagaj + ceva ECU ce comanda pe acolo becul).

 

Minuni nu va face niciun electrician. Ori Banat Car (pt scule & documentatie) ori cu EXTREM de putine exceptii un service bun cu manual de reparatii & schema electrica de la masina. Altfel va fi o interventie pe bajbaite care cu putin simt si indrazneala l-am puitea face oricare dintre noi !

Link to comment
Share on other sites

S-a rezolvat in cele din urma....

Am fost la Cozma....

In timp ce el imi deconecta modulul de incalzire a yalei de la usa soferului eu am inceput sa bazai pe la portbagaj...asa, sa vad daca se stinge becul. Apoi a venit el si l-a deconectat. Instant a disparut consumatorul....

Ce sa spun, aiuritul (sa nu spun altceva) de tinichigiu la care am fost, mi-a demontat un plastic din portbagaj, platic pe care calca butonul de stingere a becului din portbagaj. Numa' nervi mi-a facut. Treaba zero, bani cacalau...un smecher.... :)

Ca tot am ajuns aici...va sugerez sa il evitati pe asta...are o cosmelie in curte la Banatim...

Eu i-am lasat masina sa imi curete niste pete de rugina.....DOUA saptamani a tinut-o, pt ca la sfarsit sa vad ca mi-a spoit-o cu teroson si spray de zinc peste rugina....

Trebuie sa ai studii superioare sa dai cu flexu...

Greu de gasit oameni cinstiti in Romania....

Edited by Cristi B.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.serviceblue.ro/

Revin..asta e service-ul unde am fost eu pt mici lucrari de tinichigerie....

Nu ai cu cine vorbi, nu e cine face treaba, fushareala maxima, preturi care se dubleaza de la inceput pana la sfarsit, taraganeala....o bataie de joc. La cerut bani is maestrii, la lucru Dorel, la calitate.... afganistan...

Evitati...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Cine e din Timisoara sa imi spuna si mie un service unde se lucreaza bine .... ca am auzit ca cei de la BMW Timisoara au o reputatie fff proasta... smile.gif

 

au o reputatie foarte proasta pt. ca e foarte scump, dar de lucrat se lucreaza bine.

 

service pe str mures la colt cu peco, chiar vis-a-vis de peco e un mecanic bun, preturile sunt decente, iar tipul e specializat in bmw-uri.

 

 

imi poti da te rog un nr de tel daca ai sau o adresa mai exacta . vreau sa-mi schimb radiatorul de apa dupa sarbatori,

 

iar peco la care te referi este cel de la petrom

 

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.