Jump to content

Service BMW Timisoara


Recommended Posts

fratilor nu mai mergeti pe enias la arabi (nizar) aia fac orice masina dar specialitatea lor ii mercedes cel mai bun ii carlos sau cozma is unu langa altu in aceeiasi cladire dar carlos ii mai smecher mai parsiv si te cam si arde la bani. cozma iti explica ce face si cum face si cam de fiecare data rezolva problema mai ales cand vine vb de partea electrica. am avut ce baiatu de pe mures dar deocamdata nu stiu nimik de el eu ma inteleg tare bine si cu cozma si cu carlos si de fiecare data cand am avut o problema mi-au rezolvat-o la orice tip de motor sau an de fabricatie al masinii, dar din auzite si baiatu de pe mures ii bun

 

 

Intai , strada se numeste Eneas , 2 la mana atata vreme cat sunt multumit de lucrari si altu` mai bun nu am gasit , nu vad de ce nu m-as duce.De ce sa nu mai mergem ? Tu mergi unde vrei , restu` unde vor si considera ei ca e mai bine.Eu pana una alta nu stiam ca au un profil anume , sau de unde ai dedus tu ca au specialitate mercedes ?

Link to comment
Share on other sites

Un nr. de telefon al lui Cosma?

 

COZMA - 0721406842

CARLOS - 0744517423

 

Amandoi is cumsecade dar eu mai bine ma inteleg cu Cozma si chiar imi place cum vb si cum explica ceea ce dupa parerea mea ii ff important,iar calitatea lucrarii nu lasa de dorit (cel putin pana acuma),iar despre carlos nu am atatea de zis pe carls trebuie sa ajungi sa il cunosti pt a fii multumit de el.

Link to comment
Share on other sites

Intai , strada se numeste Eneas , 2 la mana atata vreme cat sunt multumit de lucrari si altu` mai bun nu am gasit , nu vad de ce nu m-as duce.De ce sa nu mai mergem ? Tu mergi unde vrei , restu` unde vor si considera ei ca e mai bine.Eu pana una alta nu stiam ca au un profil anume , sau de unde ai dedus tu ca au specialitate mercedes ?

 

DA. imi cer scuze pt gresala ENEAS.

Fratilor fiecare face cum vrea eu am spus o parere eu am avut si mercedes si stiu de la prieteni cu adevarat indragostiti de mercedes si stiu cam totul,iar pt cine merge pe acolo sa se uite in jur (nu eu nu il injur) si domnu Nizar are mercedes si nepotii lui si fiul lui si fratesu toti si pt cei care stiu cam toti arabii iubesc mercedes.

DAR

asta nu inseamna k nu se pricep, eu am facut doar o recomandare si spun care ii specialitatea unuia si a altuia

IAR

tu dak vrei poti sa mergi sa iti repari masina si la CASA AUTO(mercedes calea sagului)

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

cu vopsitorie cine se ocupa mai bine in Timisoara? Un pret pt o masina intreaga? Garantie ceva ca nu se decojeste vopseaua? Am fost la banat car am intrebat cam cat costa.. raspuns: 3000-3500Euro <_< :) Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

insista k vrei reparatia(la CARLOS sau COZMA)(nu ii laud nu pt toti is buni). crede-ma carlos si cosma is buni dar depinde de starea in care ii prinzi.

lasati ciclop promotor si altii frate aveti BMW nu dati masinile pe mana incepatorilor

CICLOP, PROMOTOR, etc au multi mecanici de la licee auto care is in PRACTICA, or fii ei supraveghiati de ingineri mecanici dar aventi incredere ca pot fii asa de vigilenti incat sa nu le scape greseli, nu pot baga mana in foc nici pt carolos sau cozma dar decat service-uri mari mai bine orice alceva :bashwall: credeti-ma k stiu cum se porcedeaza la service-uri mari sau reprezentante si stiu care ii calitatea lucarii si cum se primesc masinile si cum pleaca.

nu v-ati intrebat niciodata de ce nu va lasa sa vedeti ce fac ei la masina???

nu v-ati intrebat de ce ei is liberi si va cheama a 2a zii???sau spun k au programari

 

CINE IMI POATE OFERII SI MIE INFO DESPRE "PAUL" CEVA MECANIC DIN TIMISOARA UNDEVA PE str.MURES(giroc) UN NUMAR DE TELEFON CUM LUCREAZA SI CAT DE BUN E ........... hmm mai ajuta cineva

 

cu vopsitorie cine se ocupa mai bine in Timisoara? Un pret pt o masina intreaga? Garantie ceva ca nu se decojeste vopseaua? Am fost la banat car am intrebat cam cat costa.. raspuns: 3000-3500Euro <_< :)

undeva in zona mehala si din cate stiu ofera garantie si calitate fff buna. am sa ma interesez si am sa va dau info

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am schimbat lichidul de frana la Ciclop!

Nici macar nu aveau aparat cu vacuum...au dat la pedala ca Dorel... <_<

Nu mi-au facut impresie deloc buna....urmatorul schimb il fac mai repede de doi....

In schimb, Pit Stop sunt chestii la care-s buni...plus ca stai si te zgaiesti cu ei pe sub masina cand fac ceva...iar asta e important...

Link to comment
Share on other sites

cu vopsitorie cine se ocupa mai bine in Timisoara? Un pret pt o masina intreaga? Garantie ceva ca nu se decojeste vopseaua? Am fost la banat car am intrebat cam cat costa.. raspuns: 3000-3500Euro <_< :)

 

pãi du-te la banat-car, dacã tot Îi lauzi atâta, sau nu te duci la ei, decât când e mocca, pe asigurare?

 

 

ON: Încearcã autodaris car service, pe ii de la brad, În lipovei, sau la marcel (nu mai ºtiu cum Îi zice la service), pe horia nr 8. au calitate amândoi, dar ºi preÞuri pe mãsurã.

 

mai e ĂŽn Âşagului saverox, in spate la mercedes, Âşi acolo se lucreazĂŁ biniÂşor.

Link to comment
Share on other sites

cu vopsitorie cine se ocupa mai bine in Timisoara? Un pret pt o masina intreaga? Garantie ceva ca nu se decojeste vopseaua? Am fost la banat car am intrebat cam cat costa.. raspuns: 3000-3500Euro :) :unsure:

 

Info contact:

 

GRAFIX - XTREME TUNING TIMISOARA

 

Telefon: 0765 383 900

 

0769 644 824

 

Pret / element = de la 50 euro ( indreptat, chit, test, vopsire, lac, polish ) .

Pret / integral = de la 500 euro ( indreptat, chit, test, vopsire, lac, polish ) .

 

lucreaza bine si au preturi bune .

 

Gasesti usor si site-ul lor (gugal), si vezi mai multe acolo :blink: daca nu, da-mi pm si -ti dau eu siteu lor

 

succes

 

 

Cine e din Timisoara sa imi spuna si mie un service unde se lucreaza bine .... ca am auzit ca cei de la BMW Timisoara au o reputatie fff proasta... :blink:

 

Am fost la arad la un tip care in principiu se ocupa de BMW-uri, dar si de altele, era coada la el acasa :wub: si mi-a facut in 2-3 ore si cu 1mil (in banii astia mi-a dus si masina la spalat <_< ) ceva ce CARLOS SI NIZAR au estimat la 3 mil si timp 1 zi ... era vb de 2 garnituri duse si scapam ulei, si nemernicii aia 2 ma taxau de ma rupeau :bashwall:

Personal il recomand, mai bine faceti un drum la arad, decat cautati de la un capat la altul al timisoarei service bmw. cat faci de pe aradului pe sagului, ajungi la arad :wub:)))) Il cheama Petre (se gaseste in strada Campul Linistii, zona pe unde este si METALCOMP, de pe la stadion, cam 1km de mers pana la el). nr de tel n-are rost pt ca nu raspunde :wub:)

 

m-am programat la bmw banat car la teste

stie cineva,pot sa asist si eu?(apropo,mi s-a spus ca dureaza cam 1.30h)

 

apropo,cei de pe rebreanu sunt buni?au si ei posibilitatea de a testa masina,exact ca cei de la banat car?sau unde altundeva se mai poate,la temeco poate?

Test la Banat Car , la Autoscan , Carlos din Calea Buziasului ( mai exact Cosma ) , Temeco si probabil ar mai fii si altii dar nu stiu eu.Si nu , nu poti asista la Banat Car la nimic , nici la schimbul de ulei sau de filtru de aer ...

 

Cel mai bun test (vin multi de la banat car acolo, nerezolvati si pleaca rezolvati :)) si mai ieftin (60ron), la PIT STOP, la PETRE, dar doar cu programare in 2-3 zile. Inginer in adevaratul sens al cuvantului. Stie tot ce misca si nu te pune sa iei ce nu trebuie. de exemplu cand mi s-a dus o valva de aerisire, ca sa fie sigur ca e aia, mi-a montat un debitmetru nou si m-a pus sa fac o tura, si apoi a verificat iar valorile la masina, si a tras concluzia buna. Altii iti spun ca debitmetru e dus (sau orice alta piesa), e mai la-ndemana si dupa ce-l iei si -l schimbi, masina tot defecta e...

Edited by ady_buzzy
Link to comment
Share on other sites

iar ca loc de unde sa cumparati piesele: exista doar 3 mari si tari cu preturi ff bune, restul nu conteaza :bashwall: : CICLOP (zona fabrica de bere), Promotor (Sagului, vizavi cimitir) , Bardi Auto (Aradului, strada Boemia - actuala Remus Radulet) .

 

Preturile difera de la piesa la piesa, luate in ordine toate 3, si evaluate preturile, si apoi concluzia, care e mai mic :unsure: nu am gresit niciodata si tot timpul am luat cel mai bun pret !!!

 

Exemplu (aceleasi piese, aceeasi firma)

placute frana fata : Ciclop 75ron <_<

Promotor 150ron

 

valva aerisire : Promotor 145ron :)

Ciclop 250 ron

 

... etc

 

Vorba aia: "nu e prost cine cere, e prost cine da :blink: "

Link to comment
Share on other sites

ofera ceva garantie aia de la Grafix pe lucrari? nu vreau sa am surpriza dupa sa mi se decojeasca

ai gugle , ai nr de telefon , ai adresa implicit , fa un drum si intreaba detalii , toata ziua stai in casa si pui intrebari stupide !

Link to comment
Share on other sites

ofera ceva garantie aia de la Grafix pe lucrari? nu vreau sa am surpriza dupa sa mi se decojeasca

ai gugle , ai nr de telefon , ai adresa implicit , fa un drum si intreaba detalii , toata ziua stai in casa si pui intrebari stupide !

 

mai usor cu intrebarile stupide si bagatu in seama aiurea.. iar in legatura cu Grafix ofera sau nu garantie ? OData ce recomanzi ceva, da toate informatiile eu asa fac, spun tot ce ma deranjeaza si ce nu la respectivii.

 

iar ca loc de unde sa cumparati piesele: exista doar 3 mari si tari cu preturi ff bune, restul nu conteaza :bashwall: : CICLOP (zona fabrica de bere), Promotor (Sagului, vizavi cimitir) , Bardi Auto (Aradului, strada Boemia - actuala Remus Radulet) .

 

Preturile difera de la piesa la piesa, luate in ordine toate 3, si evaluate preturile, si apoi concluzia, care e mai mic :unsure: nu am gresit niciodata si tot timpul am luat cel mai bun pret !!!

 

Exemplu (aceleasi piese, aceeasi firma)

placute frana fata : Ciclop 75ron <_<

Promotor 150ron

 

valva aerisire : Promotor 145ron :)

Ciclop 250 ron

 

... etc

 

Vorba aia: "nu e prost cine cere, e prost cine da :blink: "

 

si eu am observat ceva, de exemplu o piesa pe original la promotor are preturi peste reprezentanta, daca vreti piese originale apelati la 3xpert, PRETURI FOARTE FOARTE MICI :blink: comparativ cu alea din banat car sunt la fel daca ai lua pe firma,eu am economist vreo 70-80 ron adica cam cat plateam TVA-ul daca luam de la ei:)

iar in legatura cu piesele pe producator.. e bine sa intrebati peste tot desii cam ciclop si promotor au preturi bune.

Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

ins1dez de bagat in seama cred ca nu se pune problema la mine , mai degraba uitate la posturile tale mai intai , in alta ordine de idei vezi-ti de lungul nasului ca n-am mancat amandoi din acelsi blid ok ? Edited by 22WTF
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema!Am un BMW Z3 si imi fierbe motoru!nu am scurgeri de lighide si nu sunt din Timisoara sau un alt oras mare! Am fost la mai multe service-uri in jurul orasului unde stau si toti se uitatu la el ca la alta minune si imi ziceau sec"nu stiu ce sa-i fac'' si service=-uri cu reputatie buna , unde toti care au bmw si le duc si sunt f multumiti! E chiar asa diferit un Z3 de un Seria3?As vrea sa vin la Timisoara la service, mi-am facut programare la BanatCar dar mi se pare f mult 170RON/h manopera fara TVA! Unde as putea sa duc masina? Sunt fata, si nu ma prea priecep! Help me:D:D <_<
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.