Jump to content

6 sfaturi pentru a ramane treaz la volan


alex_maniacu_91

Recommended Posts

Solutie:

Muzica tare

Cateva cartoane de redbull.

Geamurile pe spate deschise in asa fel incat sa faca foarte mult zgomot

Geamul soferului deschis pana in dreptul nasului

 

Sau, alternativa:

Gaseste pe cineva cu o masina suficient de puternica sau mai puternica decat a ta, si provoaca-l la o intrecere.

Cu siguranta nu vei adormi!

 

Solutia ideala:

Sa conduci o masina mult mai puternica decat ai condus tu pana acum.

Spre ex: Eu am facut Romania-Spania si retur, fara sa ma dau jos de la volan, dar am condus un 545i.

Adrenalina .. si-a spus cuvantul.

Oricum .. nu am mai fost in stare sa ajung la Bucuresti...

M-am oprit in Arad.

E prea obositor sa conduci in tzara.

Link to comment
Share on other sites

Solutia ideala:

Sa conduci o masina mult mai puternica decat ai condus tu pana acum.

Spre ex: Eu am facut Romania-Spania si retur, fara sa ma dau jos de la volan, dar am condus un 545i.

Adrenalina .. si-a spus cuvantul.

Oricum .. nu am mai fost in stare sa ajung la Bucuresti...

M-am oprit in Arad.

E prea obositor sa conduci in tzara.

280611[/snapback]

Vrei sa spui ca ai condus Romania-Spania si retur fara oprire???? Sau poate nu am inteles eu bine si ai vrut sa spui ca ai condus numai tu ?????
Link to comment
Share on other sites

Vrei sa spui ca ai condus Romania-Spania si retur fara oprire???? Sau poate nu am inteles eu bine si ai vrut sa spui ca ai condus numai tu ?????

280630[/snapback]

Da, o singura data!

Oricum .. cand ma intorceam au fost momente in care nu mai vedeam bine autobanda .. nu stiu .. aveam impresia ca se onduleeaza soseaua .. si daca ma uitam la parapetii aia ... nu mai vedeam daca e curba sau nu!

Urmatorul drum mai lung a fost Romania-Olanda-Italia (ocolind Elvetia prin Austria ca nu m-au lasat jigodiile sa intru fara pasaport)

Link to comment
Share on other sites

Da, o singura data!

Oricum .. cand ma intorceam au fost momente in care nu mai vedeam bine autobanda .. nu stiu .. aveam impresia ca se onduleeaza soseaua .. si daca ma uitam la parapetii aia ... nu mai vedeam daca e curba sau nu!

Urmatorul drum mai lung a fost Romania-Olanda-Italia (ocolind Elvetia prin Austria ca nu m-au lasat jigodiile sa intru fara pasaport)

280635[/snapback]

De.... eram si eu mai tanar atunci!

Am baut 3 baxuri de redbull si am fumat un cartus de tzigari.

Parbrizul era cu tente galbui pe interior

Link to comment
Share on other sites

Da, o singura data!

Oricum .. cand ma intorceam au fost momente in care nu mai vedeam bine autobanda .. nu stiu .. aveam impresia ca se onduleeaza soseaua .. si daca ma uitam la parapetii aia ... nu mai vedeam daca e curba sau nu!

Urmatorul drum mai lung a fost Romania-Olanda-Italia (ocolind Elvetia prin Austria ca nu m-au lasat jigodiile sa intru fara pasaport)

280635[/snapback]

Oricum,pentru mine este foarte mult,si plus ca dupa un bax de bull,un cartus de tigari plus toata oboseala ma mir cum de nu ai facut un infarct :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Oricum,pentru mine este foarte mult,si plus ca dupa un bax de bull,un cartus de tigari plus toata oboseala ma mir cum de nu ai facut un infarct :)  :)

280642[/snapback]

Pai nu am facut .. ca stau foarte prost cu tensiunea . din nastere .. :)

Asa ca.. pentru a ma trezi dimineatza .. beau o cafea .. sau poate chiar doua in cana de ceai :) :blink:

 

Si oricum pentru mine era 2 lucruri noi:

1. Masina

2. Nu mai iesisem niciodata afara din tzara

Link to comment
Share on other sites

lucrurile acestea se fac pana cand deschizi ochii odata si vezi farurile masinii care vine din sens opus la 2 metri de botul masinii tale,sau simti parapetul de pe autostrada ca-ti sterge masina,roaga-te sa ai timp si posibilitate sa redresezi traiectoria,si poate ai sa vezi lucrurile altfel,dar acea clipa de somn la volan,daca ai bafta,ai sa o simti ca si cum ai fi ti-ar fi ars 10 ani din viata.Alegerea este a noastra,fiecare este stapan pe viata pe puterile si pe deciziile sale.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lucrurile acestea se fac pana cand deschizi ochii odata si vezi farurile masinii care vine din sens opus la 2 metri de botul masinii tale,sau simti parapetul de pe autostrada ca-ti sterge masina,roaga-te sa ai timp si posibilitate sa redresezi traiectoria,si poate ai sa vezi lucrurile altfel,dar acea clipa de somn la volan,daca ai bafta,ai sa o simti ca si cum ai fi ti-ar fi ars 10 ani din viata.Alegerea este a noastra,fiecare este stapan pe viata pe puterile si pe deciziile sale.

280660[/snapback]

Hmmm.. cum adica.. pe autostrada..,... vezi farurile masinii care vine din sens opus?

:blink:

 

Cred ca te refereai la sosea .. in prima parte a frazei.

Dupa aia ai trecut la autostrada. :)

M-da ... e o senzatie ciudata ...

Eu m-am speriat foarte tare la un moment dat .. acum de curand .. cand mergeam spre italia .. ca lucrau in austria la un tunel .. si o chestie din aia piramidala din plastic a fost luata de curentul de aer de la un tir si aruncata la mine sub masina ..

Oricum ... pe autobanda e cel mai plictisitor .. dar m-am obisnuit ...

Link to comment
Share on other sites

Hmm Conduc si eu foarte mult, dar aici uni cred ca poata sa faca si imposibilul, mai lastati si voi din povesti sau din vise, si ganditiva sunt sute de mii de participanti de trafic si ajunge sa faci accident cu unul si aia sa moara.Ramai UCIGAS, AI OMORAT UN OM!!!! Ganditiva si la asta inainte sa faceti pe viteazu!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

citez din Caragiale :

"amice esti Idiot"

 

nota: citatul va fi luat ca atare si nu va suferi nici o interpretare.

280911[/snapback]

 

rog sa se ia masuri....citate pot da si eu

acest domn nu a inteles ironia mea,oricum nu ma asteptam

Edited by Tesio
Link to comment
Share on other sites

manele la maxim si sigur o sa iti solicite toata atentia ca sa intelegi ceva din ele...asta in cazul in care e ceva de inteles sau te tenteaza ideea de a intelege ceva din ce zic ei acolo...oricum te scoate din starea de somnolenta...plus ca poate agati si o pipita ceva :blink: :) :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.