Jump to content

E46 M3 Coupe


alexrosiu

Recommended Posts

2 minutes ago, Romulus said:

Fuck me. Wow!

Ce faceai la OMV Calinesti? Ai dat o talpa prin aglomeratia de pe Valea Oltului? Sau te-ai jucat printre TIR-uri pe Dealu' Negru?

 

😄 Eram drum spre Transalpina. Si am avut super noroc cu o Vale a Oltului aproape goala.

 

DJI_0665-Edit.jpeg

IMG_0501.jpeg

IMG_0311_HEIC.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ah, am citit. Transalpina pe la voineasa, deci probabil mergeai sprea transalpina. Cool! Cum e sectorul acesta de drum, ca au trecut 15 ani de cand am fost pe acolo?

Obârşia Lotrului to Strada Eroilor 1, Golotreni 245500 - Google Maps

Si eu vreau sa stiu cat ai dat pe ea, ce kilometraj, etc. Detali!!!!!!!!!!!

 

Eu am fost in septembrie pe transalpina dar am fost pe traseul acesta:

Strada Valea Sebeşului, Petrești 515850 to DN66 - Google Maps

Si vreau (nu stiu daca mai pot anul acesta), sa fac si eu de la Voineasa la Sebes dar mi-e frica de drumul de mai sus.

4 minutes ago, Romulus said:

Eu am fost in septembrie pe transalpina dar am fost pe traseul acesta:

Strada Valea Sebeşului, Petrești 515850 to DN66 - Google Maps

Partea de la Obarsia Lotrului la Sebes, nu mi-a placut. Drumul nu e chiar rau, dar e ingust, denivelat, si lung.

Edited by Romulus
corectie harta
Link to comment
Share on other sites

Just now, Romulus said:

Cum e sectorul acesta de drum, ca au trecut 15 ani de cand am fost pe acolo?

Obârşia Lotrului to Strada Eroilor 1, Golotreni 245500 - Google Maps

 

Este mega fain! L-am prins pe inserat (golden hour), mi-am amintit cum e sa conduci o masina facuta pentru asa ceva.
Toata zona e faina, pana la Ranca si dupa, asfalt super bun, viraje super fun si peisaje breathtaking.

 

Just now, Romulus said:

Si eu vreau sa stiu cat ai dat pe ea, ce kilometraj, etc. Detali!!!!!!!!!!!

Proprietarul a vrut 35.000. O sa zic doar ca i-am dat mai putin, dar nu cu mult.

KM avea 100.300 cand am luat-o, acum are 101.400. Masina a fost initial inmatriculata in Elvetia, unde a stat pana in 2008, apoi a fost in Slovacia. Sunt super happy ca omul de la care am luat-o e un tip super OK, mi-a dat toate facturile de la tot ce a facut la ea etc. Avand in vedere ca am luat-o "pe neve", am avut cel putin noroc.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ca paranteza, ca tot suntem pe BMW Club, am condus Supra aia si e wow. Erau 2 prieteni cu Supre, se pare ca a fost o oferta la Toyota cu vreo -15.000 EUR la pretul de lista.

FOARTE misto de condus!

Just now, Romulus said:

Tu lucrezi la Adobe Romania? Daca da, ai ban 2 saptamani!

 

🤣 Nu. Am lucrat. Acum lucrez la propria mea firma, Carbon Code.

Link to comment
Share on other sites

Cu motorul asta, cu un Z4M Coupe am vazut prima oara un consum pe 100 km facuti de 48 l /100 km parca. Goleai rezervorul intr-o dupa masa. Si merita fiecare banut.

🤣

45 minutes ago, alexrosiu said:

KM avea 100.300 cand am luat-o, acum are 101.400. Masina a fost initial inmatriculata in Elvetia, unde a stat pana in 2008, apoi a fost in Slovacia. Sunt super happy ca omul de la care am luat-o e un tip super OK, mi-a dat toate facturile de la tot ce a facut la ea etc. Avand in vedere ca am luat-o "pe neve", am avut cel putin noroc.

Din ce an este?

Link to comment
Share on other sites

Sa o stăpânești sănătos! Foarte tare masina, nu știam ca au prețurile astea, am rămas masca când ți am citit topicul, probabil au ajuns in faza aia când se vor scumpi in loc sa se ieftinească, fiind niște M URI foarte fiabile. 
 

Motorul asta are probleme in genul recondiționare cu cuzineți și alte cele? 

Întotdeauna a fost masina preferata a mea începând de la vârsta de 5-6 ani, in Most Wanted era cea mai geniala masina, nu Lamborghini, Viper, Aston sau orice altceva. 

  • Love BMW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, WIN60 said:

Sa o stăpânești sănătos!

Multumesc!

1 minute ago, WIN60 said:

Motorul asta are probleme in genul recondiționare cu cuzineți și alte cele? 

Da, la fel ca la S65, trebuie inlocuiti cuzinetii. Desi inca nu are KM multi, o sa ii schimb in curand doar ca sa stau linistit.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alex230ro said:

Vanos, cuzineti , SMG

Plus prinderea puntii spate, care crapa ca la orice E46. Momentam am scapat de toate, dar o sa le fac pe toate preventiv. (Puntea - check ✅)

4 minutes ago, alex230ro said:

SMG avea pe vremuri userul pustiulik

Avea si o admisie de carbon, Hamann daca nu ma insel. Cochetez si eu cu ideea (Karbonius sau OEM), dar mai vedem. E scump si necesita soft.

In orice caz, astazi acelasi user (prieten bun si super om) astazi detine Pro Detailing 🙂 - recomand atat magazinul cat si detailing shop-ul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.