Jump to content

hibrid perfect de oras? - test drive cu BMW X2 xdrive 25e 2023


Romulus

Recommended Posts

Am avut norocul sa fac un mic test-drive cu BMW X2 xdrive 25e care se poate rezuma cu asta:

Quote

BMW! Take my money now!

Wow. Mica pentru mine la interior dar suficienta. In modul electric este perfecta. Oarecum m-a dezamagit la kick-down cu motorasul de masina de cusut, dar repet, pentru oras, nu as sta pe ganduri nici macar 3 secunde.

Interiorul e ok, il stim cu totii de pe X1 si de pe toate celelalte BMW-uri pre-2021 sa spun, nimic special.

Mi-a placut mult masina!

La acceleratie, cutia mi-a amintit oarecum de un Golf 7 DSG de TSI de 1.4. Dar in modul placut. Nu e o masina pentru mine, dar ca masina #2 in familie, nu as sta pe ganduri.

Avea chiar si HUD.

🙈

Link to comment
Share on other sites

  • Romulus featured this topic
  • 2 months later...

Inteleg ca X1 30e este mult mai nervos. Altfel masina arata f bine, atat la interior cat si la interior. Chiar am schimbat doua vorbe cu un proprietar intr-o parcare...

Cum sta ca range electric?

Edited by Tarabostes
Link to comment
Share on other sites

Si eu vreau sa schimb masina sotiei si ma gandesc la un plug-in hibrid, dar e vraiste in mintea mea in legatura cu noua achizitie. Am testat un GLC 300e..mare, frumos, putere..dar costa de rupe. Mai rational ar fi un RAV 4 (+300 CP, +60 range, spatioasa, dotata..doar 50k eur) dar are interior de Toyota si a mea sotie s-a cam strambat..mai ales ca fusese cu GLC-ul inainte 😞 ... X1 asta nou mi se pare fain si proaspat ca look si range cat sa mergi 2-3 zile...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romulus said:

Nu sta pe ganduri daca ai unde s-o incarci acasa.

Cum zice si @MGI, nici X1 nu e tocmai ieftin, mai ales daca pui si ceva pe el...Sunt 2 pe Bavaria Used la 43k+ TVA si 47k+ TVA si chiar daca a crescut ca dimensiuni e totusi un SUV mic.

Pe de alta parte si preturile se duc in sus, XC 40-ul a fost 43k cu rabla pt hibride (cu de toate.. keyless, led, piele, audio HK, trapa panoramica, 2 seturi de roti), 1 an si ceva dupa e +50k in aceeasi configuratie, iar XC 60-ul se duce la 70k. Migalos 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.