Jump to content

Jante F30 LCI M sport


zeppe

Recommended Posts

Salut,

 

Am un F30 LCI M sport cu jante M star spoke 400 de 18 inch, am atasat poza. Le-as pastra pe astea pentru iarna (sunt cam zgariate) si mi-as lua altceva pentru vara tot pe 18 inch OEM dar nu stiu ce altceva s-ar potrivi si de unde sa le cumpar.

 

Aveti vreun sfat?

400m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Apasa pe banner, sau aici: https://www.bmwclub.ro/forums/index.php?app=core&module=system&controller=redirect&do=advertisement&ad=4&key=c9f44f3aa8233d28c16e483e75dbf14d2f3bfbfb7ab80abc9aa5f9a1eb61419a si selecteaza seria 3 si macar uita-te ce au in oferta, ei ti le vand cum vrei tu.

Vad ca nu scrie la niciunul expres F30, dar sa stii ca vei gasi OE la dealeri. Incerc sa caut o brosura sa iti arata optiunile OE.

Din ce an este masina?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zeppe said:

@Romulus Lista asta o cautam, mersi frumos. Aleg un model si ma duc si le cumpar de la Bavaria ?

Ceri o oferta de pret de la ei, da.

Uite aici, brosura DE pentru 2017 si 2018 F30.

 

2017-03_preisliste_bmw_3er-limousine.pdf 2018-07_preisliste_bmw_3er-limousine.pdf

9 minutes ago, minu94 said:

Vezi si style 397, vad ca nu apar in brosura aceea, weird

Apar 398 care sunt faine in cea pe 2017. Sunt mai sus atasate.

bmf6ami.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zeppe said:

@BMS921 405 Chiar imi plac, 9/10 pt ca sunt negre. Cred ca astea le cumpar, mersi

modelul care il am (400) sunt mai late pe spate si pot sa pun cauciuc 255 latime. Aveti idee daca modelul 405 e la fel?

Nup, nu poți pune la fel, 405 nu sunt in doua lățimi. Ceea ce ai tu acum pe mașină, sunt cu IS diferit pe spate. Astea sunt 8J IS34 toate 4. Vei avea 225/50/18 pe toate rotile. Deși, daca nu mă înșeală memoria, la F30 este puțin diferit, cred că ai 225/45/18. La al meu F34 este cu talon anvelopă de 50.

Dar, pe scurt, nu, nu ai lățime mai mare pe spate, sunt egale toate 4 la modelul 405.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BMS921 said:

Nup, nu poți pune la fel, 405 nu sunt in doua lățimi. Ceea ce ai tu acum pe mașină, sunt cu IS diferit pe spate. Astea sunt 8J IS34 toate 4. Vei avea 225/50/18 pe toate rotile. Deși, daca nu mă înșeală memoria, la F30 este puțin diferit, cred că ai 225/45/18. La al meu F34 este cu talon anvelopă de 50.

Dar, pe scurt, nu, nu ai lățime mai mare pe spate, sunt egale toate 4 la modelul 405.

pff trist, vroiam 255 pe spate neaparat 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, zeppe said:

pff trist, vroiam 255 pe spate neaparat 

In cazul asta, nu ramai cu prea multe opțiuni. 397, 398, sunt in doua lățimi. Poate mai sunt și altele dar nu-mi vin acum in minte. Oricum, OE, sunt puține.

Dar, că idee, daca chiar vrei să respecți că la carte ce zice BMW, rotile de iarna trebuie sa fie identice. 

Nu ai opțiune de staggered wheels pentru setup-ul de iarna. Doar cel de vara permite dimensiuni diferențiate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.