Jump to content

scartait volan la manevre de pe loc, 318i e90


Recommended Posts

Salutare, postez acest topic pentru un prieten. Dupa cum spune si titlul, exista un scartait la manevrarea volanului pe loc, la un e90. Am vrut sa atasez si un filmulet cu aceasta problema, dar clipul are 3,47MB si nu poate fi atasat.

Pentru presupuse surse ale problemei si potentiale solutii de reparatie, astept comentariile voastre.

Craciun fericit si La Multi Ani va doresc.

Edited by crtir
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, crtir said:

apropo, care ar fi solutia pt. a putea fi postat filmuletul aici

Solutia este sa il downloadezi de pe whatsapp pe telefon sau pe desktop si sa il uploadezi pe youtube si apoi sa pui link aici. Nu crezi ca te descurci?

Nu vreau sa permit fisiere mari pentru ca e deja un calvar backupul si spatiile de stocare, in 20 de ani s-au strans multi Gb.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romulus said:

Solutia este sa il downloadezi de pe whatsapp pe telefon sau pe desktop si sa il uploadezi pe youtube si apoi sa pui link aici. Nu crezi ca te descurci?

Nu vreau sa permit fisiere mari pentru ca e deja un calvar backupul si spatiile de stocare, in 20 de ani s-au strans multi Gb.

 

 o sa-i spun pritenului meu sa puna el linkul pe youtube, daca doreste asta, apoi pun eu linkul aici daca e cazul.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Romulus said:

Dar poti si tu, iti ia fix 1 minut.

 

poate nu doreste filmuletul pe youtube, poate doreste, habar nu am, inca nu am feedback de la el. El mi-a cerut sa postez aici pe forum.

 

Edited by crtir
Link to comment
Share on other sites

OK. Din orice punct de vedere este totuna. Cand il urci pe youtube il pui unlisted si pui aici link. Doar cei de aici au linkul vor putea vedea vide-ul si cum linkul e doar aici practic este acelasi lucru cu a-l pune direct aici.

1 hour ago, crtir said:

Craciun fericit si La Multi Ani va doresc.

Si noi iti dorim la fel si tie si prietenului tau!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/24/2023 at 8:39 AM, HitmaNLive said:

Ti-am raspuns mai sus. Sa dea jos plasticul de sub bord, partea suferului , sa aiba acces la coloana volanului.

Am dat jos și am uns tot ce am putut acolo,la coloana dar tot așa face 😞 
E articulație anume ce trebuie unsa? Eu unde am avut acces am uns,tot ce am văzut articulație

  • Crying 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/3/2024 at 4:03 PM, HitmaNLive said:

Esti sigur ca ai bagat si aici? 

 

images.jpeg

Da da..acolo am băgat 😞 Tot se aude..Posibil sa vina totusi de la volan de sus? Sa fie ceva bucsa acolo…

On 1/3/2024 at 4:56 PM, srb_alex said:

Atinge volanul de plasticul de sub el. Incearca sa impingi plasticul sa vezi daca este de acolo 

Ms frumos..Încerc și acolo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/3/2024 at 4:56 PM, srb_alex said:

Atinge volanul de plasticul de sub el. Incearca sa impingi plasticul sa vezi daca este de acolo 

Ms frumos..Încerc și acolo

Am dat jos și volanul,am uns..dar tot face..Mai puțin și la mișcări mai scurte ale volanului,dar tot face 😞 

posibil sa fie ceva din caseta? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.