Jump to content

cam cat costa sa faci update la soft la navigatie de la ccc la cic la un e90?


Recommended Posts

Cum adica update la soft de la CCC la CIC? Sunt doua unitati diferite, adica trebuie sa cumperi unitate plus ecran plus joystick de CIC plus toate cablurile aferente, plus mufa USB din torpedou. Nu exista update de soft de la una la alta. 

Update la CIC va trebui sa ii faci de iLevel pentru a putea pune harti direct de pe stick, cand apar versiuni noi. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, HitmaNLive said:

Cum adica update la soft de la CCC la CIC? Sunt doua unitati diferite, adica trebuie sa cumperi unitate plus ecran plus joystick de CIC plus toate cablurile aferente, plus mufa USB din torpedou. Nu exista update de soft de la una la alta. 

Update la CIC va trebui sa ii faci de iLevel pentru a putea pune harti direct de pe stick, cand apar versiuni noi. 

am inteles pai si daca vreau sa ii pun navigatie mare in locul navigatiei mici trebuie reinstalat softu sau imi arata pe tot ecranul decat daca o conectez ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KAT2341 said:

am inteles pai si daca vreau sa ii pun navigatie mare in locul navigatiei mici trebuie reinstalat softu sau imi arata pe tot ecranul decat daca o conectez ?

 

Ai inteles total gresit. Asa cum ti-a tot repetat colegul Hitman, ai nevoie de alta unitate, cea din interiorul bordului, un alt display si un alt controller. Dupa ce le ai pe toate astea montate in locul celor de generatie mai veche (CCC) pe care le ai tu, intr-adevar, dupa aceea e nevoie si de codare ori software cum vrei tu sa zici 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaYn3 said:

Ai inteles total gresit. Asa cum ti-a tot repetat colegul Hitman, ai nevoie de alta unitate, cea din interiorul bordului, un alt display si un alt controller. Dupa ce le ai pe toate astea montate in locul celor de generatie mai veche (CCC) pe care le ai tu, intr-adevar, dupa aceea e nevoie si de codare ori software cum vrei tu sa zici 

nu ma refeream la ce tot spui tu aici ma refeream ca daca schimb navigatia mica cu aia mare imi apare direct pe tot ecranul meniul sau trebuie sa bag eu ceva soft

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2024 at 11:31 AM, KAT2341 said:

cam cat costa sa faci update la soft la navigatie de la ccc la cic la un e90?

Pai tu ai scris ca asta vrei, sa treci de la CCC la CIC, sunt doua sisteme complet diferite.

Mi-e teama ca si daca vrei sa treci de la un sistem Business (ecran mic) la un sistem Professional (ecran mare) indiferent ca vorbim de oricare generatie, CCC ori CIC in cazul de fata, tot trebuie sa inlocuiesti atat unitatea cat si displayul. Controllerul cred ca poate ramane acelasi. Legat de codarile ulterioare, eu cred ca trebuie sa inregistrezi cumva noua unitate, nu cred ca-i doar plug and play. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/25/2024 at 11:31 AM, KAT2341 said:

cam cat costa sa faci update la soft la navigatie de la ccc la cic la un e90?

Initiator asa ceva iti trebuie.Nu uita sa iei in calcul si faptul ca te costa instalatul+codatul pe masina+update-ul de iLevel la ultima versiune,daca aparatul in sine nu este deja updatat.Dar nu este absolut obligatoriu acest update de iLevel

 

Oricum sa stii ca poti pune si unitate android care are infinit mai multe functii decat versiunea oem,dar eu unul personal nu sint de acord cu chinezariile.

Trebuie sa iei in calcul si faptul ca suportul de harti pt navigatie va inceta incepand cu anul 2025...

cic E90-1.png

Edited by ghost89
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.