Jump to content

Poze de la intilnire BMW in Birmingham, Alabama


crazyro

Recommended Posts

Mersi, mersi.

 

Pai am timp sa le prelucrez din moment ce cu asta ma ocup. :blink: Si imi place.

 

Masinile sunt superbe, in special, cum ati zis, aia rosie. Are un supercharger (Stage 3 Active Autowerke) si are cam 500 cai. Si suna bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Mersi, mersi.

 

Pai am timp sa le prelucrez din moment ce cu asta ma ocup. :blink: Si imi place.

 

Masinile sunt superbe, in special, cum ati zis, aia rosie. Are un supercharger (Stage 3 Active Autowerke) si are cam 500 cai. Si suna bine. :)

267865[/snapback]

 

si mie mi-a luat ochii Bmw rosu .. :)

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Superbe poze, superbe mashini, dar in tzara nu se organizeaza astfel de mitting-uri? Sau, daca nu sunt deja organizate, sa organizam noi forumishtii, chiar mi-ar placea sa stau de vorba live cu oameni care chiar se pricep.
Link to comment
Share on other sites

Au venit si membri din Europa (vezi nr de Germania) ?

267952[/snapback]

 

Majoritatea si le importa din Germania, cumparate de noi, si isi pastreaza numerele si peste ele le pun pe cele americane, am vazut chiar si cu numere de Italia. Chiar dealerii organizeaza excursia pana in Germania, americanii au obsesie pentru condusul pe autobahn.

Link to comment
Share on other sites

Majoritatea si le importa din Germania, cumparate de noi, si isi pastreaza numerele si peste ele le pun pe cele americane, am vazut chiar si cu numere de Italia. Chiar dealerii organizeaza excursia pana in Germania, americanii au obsesie pentru condusul pe autobahn.

267966[/snapback]

 

Da si nu. :blink: Masinile cumparate din Germania nu sunt de fapt Germane. Nu poti sa cumperi masina europeana si sa o aduci aici. Ea trebuie sa treaca prin tot felul de inspectii si alte cele. BMW-urile facute pentru SUA sunt diferite (putin) de cele pentru piata Europeana. Chiar daca iti faci comanda aici si mergi sa o scoti in Germania, primesti un numar temporar. Nu il poti pastra (nici nu se potriveste cu spatele). Tipul in poze cu numar nemtesc este American. Masina e facuta pentru piata din SUA. Nici nu cred a vazut vreodata drumurile nemtesti. Numarul este facut la comanda de cineva pe aici. Este o firma, doua care se ocupa cu asa ceva. :)

Link to comment
Share on other sites

Pai poti comanda masina facuta pentru US dar cu delivery in Germania, iar dealerul pune la dispozitia clientului excursia pentru ridicarea masinii. S-a mai discutat parca despre asta undeva pe forum, nu mai retin conditiile.

 

Eu am vazut mai multe BMW-uri, nu neaparat modele noi, care aveau numar de Germania lung cum este cel de Romania, si peste el, cel patrat de US. Si am vazut si unul cu numar de Italia, dupa cum spuneam. Iar numerele de Germania nu erau numere de Zoll cum au cele radiate care se aduc in Romania, erau numere normale si am presupus ca au fost chiar inmatriculate candva in Germania.

 

Am vazut chiar un E46 care pe fatza avea numarul de Romania, de Bihor, iar pe spate acelasi numar dar de US.

 

 

Later edit:

 

Uite despre asta vorbeam:

 

 

http://www.intalnirea BMW-urilor.com/wiki/index.php?t...ropean_Delivery

 

http://www.bmwusa.com/bmwexperience/EuropeanDelivery/

Link to comment
Share on other sites

Cred ca amindoi spunem acelasi lucru, dar in diferite cuvinte. Da, stiu ca se poate comanda masina in Germania. Stiu multi care au facut asa ceva. Ceea ce am vrut sa spun este ca masinile facute specific pentru Europa sunt foarte greu de importat in SUA. Trebuie trecute prin tot felul de inspectii. Se poate? Da! Dar nu e usor.

Masinile care au numar nemtesc (sau european) pe fata nu sunt neaparat facute pentru piata Europeana. Iti poti schimba aici bara din fata foarte usor cu una facuta pentru Europa. Dar masina e facuta pentru piata Americana. Cel putin 95+% din ele...

Link to comment
Share on other sites

ce e cu bmw-u ala cu numere de germania ? ce face el acolo? si pe viitor baga si niste gagici ma...faci 2-3 poze cu masinile si apoi 10-20 cu gagici si in spate masinile :blink: si ce faine ar fi si niste poze cu seria 5 :) Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.