Jump to content

consum 335d


neo871

Recommended Posts

stiu ca a trecut mult timp de cand am deschis thread-ul dar acu am un raspuns real :)

imi consuma 16l/100km in Bucuresti (in medie <_<)

Altul care are 335 d si il intereseaza consumul............

 

Mai fratilor, de la o anumita motorizare in sus, consumul este irelevant....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

stiu ca a trecut mult timp de cand am deschis thread-ul dar acu am un raspuns real :)

imi consuma 16l/100km in Bucuresti (in medie <_<)

Altul care are 335 d si il intereseaza consumul............

 

Mai fratilor, de la o anumita motorizare in sus, consumul este irelevant....

 

 

Cam de la ce motorizare in sus nu se mai pune?

Link to comment
Share on other sites

trebuia sa iti faci probleme daca aveai 11-12 %

atata timp cat consumul tinde spre 20 % sigur ai BMW ....

 

asta e visavis de semnatura ta ?

 

macar ai dat un click sa vezi despre ce este vorba in ''semnatura'' ? <_< cum de am 8,1 % ....

Link to comment
Share on other sites

stiu ca a trecut mult timp de cand am deschis thread-ul dar acu am un raspuns real :unsure:

imi consuma 16l/100km in Bucuresti (in medie :bashwall:)

Altul care are 335 d si il intereseaza consumul............

 

Mai fratilor, de la o anumita motorizare in sus, consumul este irelevant....

 

 

Cam de la ce motorizare in sus nu se mai pune?

Oricine a ales un motor bmw peste 250 cp ....... ca doar nu l-o fi ales pentru consum <_< :)

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma interesa consumul, chiar imi luam 335i!

Parerea mea e urmatoarea:

 

Nu poti avea performanta si consum mic.

 

Daca ti-ai luat 335d si te intereseaza in continuare consumul, insemna ca era peste puterile tale asa ca vinde-l si ia-ti un 318d ...

 

 

Fara suparare!

Link to comment
Share on other sites

Cum adik "Fara suparare!, nu iti dai seamna ce aberatii spui?!

Sunt foarte mult masini care consuma mult mai mult ca sa atinga performatenele 335d-ului meu. Faptul ca dintre unele masini performante, o alegi pe cea care obine un consum mai mic, mi se pare o chestie foarte intelgenta. Nu inseamna ca daca dai 60k pe o masina tre sa-i bagi benzina sau motorina la nesfarsit ca de....iti permiti.....

 

 

Iar sfaturile de genul "Vinde-l si ia-ti un 318d" pastreaza-le pentru altii te rog!

 

Chiar nu mai vreau sa discut pe tema asta, pentru dintr-o intrebare pasnica s-a transformat intr-o discutie fara sens care nu urmareste ideea unui forum (sau cel putin a topicului meu), aceea de a fi constructiv.

 

 

Fara suparare!

Link to comment
Share on other sites

Cum adik "Fara suparare!, nu iti dai seamna ce aberatii spui?!

Sunt foarte mult masini care consuma mult mai mult ca sa atinga performatenele 335d-ului meu. Faptul ca dintre unele masini performante, o alegi pe cea care obine un consum mai mic, mi se pare o chestie foarte intelgenta. Nu inseamna ca daca dai 60k pe o masina tre sa-i bagi benzina sau motorina la nesfarsit ca de....iti permiti.....

 

 

Iar sfaturile de genul "Vinde-l si ia-ti un 318d" pastreaza-le pentru altii te rog!

 

Chiar nu mai vreau sa discut pe tema asta, pentru dintr-o intrebare pasnica s-a transformat intr-o discutie fara sens care nu urmareste ideea unui forum (sau cel putin a topicului meu), aceea de a fi constructiv.

 

 

Fara suparare!

Fiecare cu parerea lui!

 

Eu consider ca tu esti aberant !

 

Nu trebuie sa iti pui NICIODATA problema consumului la un BMW, eu unul NICIODATA nu as face asa ceva. Mi s epare o "pangarire" a ideii de a avea BMW.

 

Faptul ca tie ti se pare inteligenta o alegere a unui consum mai mic ma clarifica in ceea ce te priveste ...

 

Mare e gradina lui dumnezeu! <_< :) :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Cum adik "Fara suparare!, nu iti dai seamna ce aberatii spui?!

Sunt foarte mult masini care consuma mult mai mult ca sa atinga performatenele 335d-ului meu. Faptul ca dintre unele masini performante, o alegi pe cea care obine un consum mai mic, mi se pare o chestie foarte intelgenta. Nu inseamna ca daca dai 60k pe o masina tre sa-i bagi benzina sau motorina la nesfarsit ca de....iti permiti.....

 

 

Iar sfaturile de genul "Vinde-l si ia-ti un 318d" pastreaza-le pentru altii te rog!

 

Chiar nu mai vreau sa discut pe tema asta, pentru dintr-o intrebare pasnica s-a transformat intr-o discutie fara sens care nu urmareste ideea unui forum (sau cel putin a topicului meu), aceea de a fi constructiv.

 

 

Fara suparare!

Fiecare cu parerea lui!

 

Eu consider ca tu esti aberant !

 

Nu trebuie sa iti pui NICIODATA problema consumului la un BMW, eu unul NICIODATA nu as face asa ceva. Mi s epare o "pangarire" a ideii de a avea BMW.

 

Faptul ca tie ti se pare inteligenta o alegere a unui consum mai mic ma clarifica in ceea ce te priveste ...

 

Mare e gradina lui dumnezeu! <_< :) :bashwall:

 

 

super tare! chiar imi pare bine ca te-ai lamurit ca nu mai ai ce discuta cu mine!

 

mai bine imi vedeam de treaba decat sa scriu aici, pentru ca imi dau seamna ca nu sunt "adevarat" posesor de BMW, dupa judecata ta suprema!

mai ai putin si zici ca sunt o rusine si ceri sa fiu banat! esti patetic!

Edited by neo871
Link to comment
Share on other sites

Consumul conteazĂŁ pentru cei mai mulĂži oameni.

Problema e cã unii vor sã iasã În evidenÞã bravând cu banii pe care-i au.

Sau ... pur si simplu sunt baietasi de bani gata .. si nu ii intereseaza ...

Daca mamica si taticu au bani ... ce mai conteaza cat mai consuma masina mea?

 

Ar mai fi o varianta. Cei care au firme de succes si masini pe firma. Atunci chiar ca nu mai conteaza. Benzina sau motorina reprezinta cheltuiala directa.

Spre surprinderea mea, CLS-ul meu consuma mai putin decat Audi (evident raportat la pretul benzinei si cel al motorinei).

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg ce atat tevatura... un consum de 16 nu e chiar mic iar omul nu s-a plans de el.... ba chiar am inteles ca este multumit vis-a-vis de performantele masinii. ba chiar vb lui, sunt unele modele mai putin performante cu un consum mai ridicat (fie benzina sau diesel)

 

@neo871: am scris si eu ceva intr-un post mai sus despre LSDul tau.

bine....daca zici tu, asa tre' sa fie <_<

eu vreau sa stiu de la tine mai multe amanunte despre ce am vazut la tine in semnatura si anume "quaife LSD"

 

poate faci un topic la "masina mea" si povestesti mai multe acolo, probabil ca mai sunt si alte persoane interesate (probabil)

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca daca nu te interesa consumul , mai bine luai direct 335i - un motor super reusit , un motor care a fost premiat , un motor fiabil , un motor care pe 3er face ravagii in fata concurentilor directi !

 

consumul este cert se va duce la 20% dar merita banii :)

 

eu de ex am ales 3.0d e60 pentru ca imi doream limuzina , ceva mai mare , dar urmatoarea masina va fi cu siguranta 335i coupe <_<

 

si la e60 am un consum in oras la mers sportiv in jur de 14-16% dar nu ma deranjeaza , ori 12 ori 14 tot aia e ... este vorba de "placerea de a conduce" .... placeri fara bani mai greu in ziua de azi :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu

335i nu consuma doar atat in oras (sau poate doar in weekend cand si mie imi consuma 12-13)

 

xfil3s

nu am zis ca nu mai intereseaza consumul, tocmai de aceea mi-am luat 335d

 

io's

am sa fac....! <_<

 

ca sa clarificam, pentru ca nu imi plac disputele de genu acesta, mai ales pe forum...

 

da, imi pasa de consum pentru ca nu sunt de principiu ca daca ai nushutu cati bani sa dai pe o masina atunci ai si bani sa arunci pe benzina

eu mi-am luat 335d pentru toate calitatile pe care le are si nu mi-am luat 335i pentru ca mi-a fost teama de un consum mare!

 

sunt extraordinar de multumit de masina (ar fi si aiurea sa nu fiu) dar pana si eu (care imi pasa de consum) cred ca ar fi fost mai bine sa-mi iau 335i doar pentru placerea de a conduce un motor BMW pe benzina care s-a dovedit a fi extraordinar de reusit! + ca performantele sunt mai bune la 335i si se si pot modifica mai multe elemente :)

 

oricum, ca un sfat, daca citeste cineva care nu este decis intre 335d si 335i, eu zic sa mearga pe i ! la alte serii nu as recomanda asta, dar la seria 1, 3 poate si 6, ar fi potrivit motorul pe benzina!

Edited by neo871
Link to comment
Share on other sites

neo871 ... nu are rost sa te certi cu tien .... el se cearta cu toata lumea .....

 

eu stiu masina lui neo .... cred ca nu e exclus sa fie prima masina seria 3 facelift in romania ... si cred ca bate spre full-option ..... si mie mi se pare normal, orice masina ai avea - sa te intereseze si putin consumul... e aberant sa spui ca nu conteaza ca masina ta consuma 100l/suta ... in fine ... la nivelul meu asa gandesc ....

Link to comment
Share on other sites

a...salut! :)

 

mi-am dat seamna ca Tien e cam irascibil dar am zis sa fiu politicos ca de...nu am BMW ca sunt samsar in Vitan ci pentru ca sunt chiar un fan adevarat al marcii... (din punctul meu de vedere cel putin)

 

da, masina a fost primul facelift in Romania pentru ca mi-am luat-o de noua direct de la BMW din Germania cu ceva timp inainte sa se lanseze la noi! am dat comanda cu 7 luni inainte pentru ca vroiam special facelift <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.