Jump to content

SIAB In sfarsit


Tien

Recommended Posts

panasonic fz7... hm! dar de ce intrebi? iti plac, nu-i asa? sa stii ca nu aparatul e de vina, ci fotograful. care mai e pe deasupra si foarte modest. :blink:

294126[/snapback]

 

Exact din asta am si eu si cred ca o sa incep sa fac poze cu el pe manual. Nu reusesc nici cum sa fac poze ca lumea indoor. Pentru un profan, e un aparat excelent.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Exact din asta am si eu si cred ca o sa incep sa fac poze cu el pe manual. Nu reusesc nici cum sa fac poze ca lumea indoor. Pentru un profan, e un aparat excelent.

294148[/snapback]

 

"profan"? :blink: nu! daca stii setari de iso, contrast, diafragma etc fa poze pe manual. daca nu, atunci incearca modul presetat. si cel mai bun de acolo pentru cam orice faza e SPORT (ce coincidenta!). iar cand faci "indoor" nu proceda ca afara. lasa un pic aparatul in aceeasi pozitie, pentru ca el isi pastreaza diafragma deschisa mai mult timp ca sa ia mai multa lumina. cred ca asta e problema la tine. si io am avut-o.

Link to comment
Share on other sites

"profan"? :blink: nu! daca stii setari de iso, contrast, diafragma etc fa poze pe manual. daca nu, atunci incearca modul presetat. si cel mai bun de acolo pentru cam orice faza e SPORT (ce coincidenta!). iar cand faci "indoor" nu proceda ca afara. lasa un pic aparatul in aceeasi pozitie, pentru ca el isi pastreaza diafragma deschisa mai mult timp ca sa ia mai multa lumina. cred ca asta e problema la tine. si io am avut-o.

294154[/snapback]

 

Pentru un profan ca mine ziceam. Afara pozele ies ok. Dar indoor e dezastru, pe orice setare automata il pun, nu reusesc sa scot poze ca lumea. E drept ca sunt ignorant si nu am citit nici manualul.

Link to comment
Share on other sites

el cred ca stie mai bine :blink:

294149[/snapback]

 

deci... nimeni nu stie sigur de la ce provine... ca si cum unul smecher s-a trezit intr-o dimineata, sau dupa-amiaza si a zis: "io nu mai vreau BOX, COX, SEX, ADY..., io consider ca a fi smecher inseamna sa te pierzi in multime. care e cel mai bun numar? hm! unul aleatoriu. W... si inca ceva. bun! de azi asa fac!" si cei care au fost pe langa el, l-au copiat, ca doar el e smecher...

sper ca nu am jignit pe nimeni cu micul pamflet, dar nimeni nu a dat un raspuns, asa ca puteam inventa orice...

gata cu off topicul! (cred ca o sa deschid un topic pe subiectul asta. plictisitor!!!)

Link to comment
Share on other sites

Pentru un profan ca mine ziceam. Afara pozele ies ok. Dar indoor e dezastru, pe orice setare automata il pun, nu reusesc sa scot poze ca lumea. E drept ca sunt ignorant si nu am citit nici manualul.

294157[/snapback]

 

"my bad! my bad!" am confundat cuvantul profan cu "pro" sau ceva de genul.

incearca sa faci cum ti-am zis: sa il tii mai mult in aceeasi pozitie cand ai apasat pe buton. nu mult! nici o secunda! dar ceva mai mult decat il tii cand faci poze afara!

Link to comment
Share on other sites

"my bad! my bad!" am confundat cuvantul profan cu "pro" sau ceva de genul.

incearca sa faci cum ti-am zis: sa il tii mai mult in aceeasi pozitie cand ai apasat pe buton. nu mult! nici o secunda! dar ceva mai mult decat il tii cand faci poze afara!

294163[/snapback]

 

Acum am descoperit ca daca dau pe SCN, am tot felul de moduri si in plus iti explica ce face fiecare. Chiar ca sunt ignorant.

Link to comment
Share on other sites

@bara: tu ai fost la Targul International de Femei ...sau la cel Auto?

294257[/snapback]

dar ce, ma? :blink: mi-a luat Dumneazeu mintile si ochii?... sa vad numai masini ori femei? m-am dus acolo sa vad masini, dar am punctat si la capitolul femei. doar nu-s dilau sa trec ca gasca prin apa si sa nu fac o poza la ce merita. io asa gandesc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.