Jump to content

Ce parere aveti despre noul seria 3 E90?


dragos_sicoe

Recommended Posts

Am auzit numai pareri bune , nu am e90 si nici nu am avut . Cand o sa ma fac mai mare poate o sa-mi iau si eu una :) .

 

Pot sa-ti zic ca exteriorul e belea , imi place mult . Interiorul nu ma da pe spate dar merita .

20.000 nu e mult, dar cu toate taxele si cheltuieli cred ca te mai duce cateva mii.

281686[/snapback]

Stopurile de pe spate lasa de dorit..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Stopurile de pe spate lasa de dorit..... :)

281690[/snapback]

 

 

chiar azi am stat la semafor in spatele unuia si chiar imi spuneam in minte ca parca nu-mi place asa mult e 90 ul :blink: , de fapt era spatele de vina, pt ca ulterior am vazut unul din fata si mi-am revenit :)

 

despre e 92 , ce sa zic, inca astept tragerea speciala de duminica :)

Link to comment
Share on other sites

Imi cer mii de scuze,doream sa zic ca pana in 20.000 de km(sunt in germania pe la 30.000 de euro cu tva inclus) taxa de prima inmatriculare e undeva pana in 2.000 de euro

 

aveti dreptate,spatele lasa de dorit,dar mie mi se pare senzational cel de pe cabriolet........si iar aveti dreptate ca arata mult mai bine cu navigatie......

 

un priten are un 525d modelul actual si a cam avut probleme cu el,mai ales dupa ce i-a iesit din garantie. mie mi-e cam frica sa nu patesc la fel,si de aceea am cerut niste pareri. multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eu doresc sa-mi cumpar un BMW seria 325i si vreau sa aud cateva pareri de la cei avizati,preferabil sa aiba sau sa fi avut una. Am gasit la preturi bune in Germania la sh undeva pana in 20.000 euro.....

280470[/snapback]

eu personal raman la E46 fara facelift, il devanseaza DEFINITIV pe E90.

Link to comment
Share on other sites

LOL daca vrei sa iti iei masina cu 30.000 eur mai bine o iei aici in tara nou nouta de la reprezentanta...si iti iei modelul 320d asta cu motor Dynamic effieciency si 325xi nu are nici o treaba...ii faci cu mana din mers...parerea mea...si in ceea ce priveste garantia la BMW a aparut acuma (garantie de care beneficiez si eu) 3 tipuri de garantie pe care ti-o poti alege singur...deci poti sa stai flex in ceea ce priveste lucrul asta... BMW Service + Repair Inclusive
Link to comment
Share on other sites

si iti iei modelul 320d asta cu motor Dynamic effieciency si 325xi nu are nici o treaba...

 

 

ii faci cu mana din mers...parerea mea...

 

291733[/snapback]

din nou incurcam borcanele si avem impresia ca daca am condus 320d chiar si cel 177 CP (brand new) nu exista masina mai rapida.

 

in ceea ce priveste facutul din mana eu zic ca ai dreptate doar ca tu vei ramane facand din mana in timp admirand cum 325xi se va duce in fata.

Link to comment
Share on other sites

mda...acuma chiar nu stiu cine si cum incurca borcanele...din cate am inteles tipu dinainte vroia sa isi ia un 325 in valoare de 20.000 sh. eur si din cate stiu eu nu isi prea poate lua cu banii astia un E90 325 si iti spun eu asa...ca sa stii si tu...noul 320d ii face chiar cu mana unui e46 325 192bhp si nu in modul in care ai specificat tu...acuma daca e vorba de E90 325 da... sa zicem ca 325 are un avantaj de cai in plus pe care ii folosesti doar in afara si chiar nu ai unde sai folosesti...nici 320-ul nu ai unde sa il testezi in conditii maxime la drumurile noastre...
Link to comment
Share on other sites

ggiro: asa zici dynamic efficiency de parca zici ca are cai putere in plus pusi undeva de-oparte, ala e un sistem "de economie" in sensu ca la accelerari puternice se decupleaza alternatorul, si la franari bruste se incarca o baterie separata... pentru a fi mai aconomicoasa masina, si la accelerare sa nu trebuiasca invartit si alternatorul.. deci nu e zmeu zmeilor dynamic efficiency.. e doar zmeu economiilor...

 

E90-u din fata arata extraordinar, cu mult peste e60 din pacate forma stopurilor.. il strica si iti vine sa cauti e60 :blink:

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

LOL ...si iti iei modelul 320d asta cu motor Dynamic effieciency si 325xi nu are nici o treaba...ii faci cu mana din mers...parerea mea...

291733[/snapback]

 

 

Omul a spus ca vrea sa-si cumpere un E90 325i nu xi dar chiar si-asa e cale lunga pana sa ajungi sa faci cu mana unui 325i(218) dintr-un 320d(177),nici chiar cu viitorul 323D n-ai sa prea reusesti tinand cont de acceleratia(in unele teste a scos si 6,8-6,9s 0-100) si viteza maxima pe care o poate prinde un 325i H6 resp. 245-248km/h(vit. reala).....poate sa-i faci cu mana in timp ce te depaseste :blink:

Link to comment
Share on other sites

ggiro: asa zici dynamic efficiency de parca zici ca are cai putere in plus pusi undeva de-oparte, ala e un sistem "de economie" in sensu ca la accelerari puternice se decupleaza alternatorul, si la franari bruste se incarca o baterie separata... pentru a fi mai aconomicoasa masina, si la accelerare sa nu trebuiasca invartit si alternatorul.. deci nu e zmeu zmeilor dynamic efficiency.. e doar zmeu economiilor...

 

E90-u din fata arata extraordinar, cu mult peste e60 din pacate forma stopurilor.. il strica si iti vine sa cauti e60  :blink:

291805[/snapback]

nu eu ziceam cred ca e o confuzie. oricum dynamic efficiency mai opreste si motorul la semafor iar treaba cu alternatorul functioneaza numai daca 70% din acumulator este incarcat. Ideea este ca in cearca sa foloseasca energia care in mod normal s-ar pierde

Link to comment
Share on other sites

mda...acuma chiar nu stiu cine si cum incurca borcanele...din cate am inteles tipu dinainte vroia sa isi ia un 325 in valoare de 20.000 sh. eur si din cate stiu eu nu isi prea poate lua cu banii astia un E90 325  si iti spun eu asa...ca sa stii si tu...noul 320d ii face chiar cu mana unui e46 325 192bhp si nu in modul in care ai specificat tu...acuma daca e vorba de E90 325 da... sa zicem ca 325 are un avantaj de cai in plus pe care ii folosesti doar in afara si chiar nu ai unde sai folosesti...nici 320-ul nu ai unde sa il testezi in conditii maxime la drumurile noastre...

291802[/snapback]

cred ca nu prea ai condus benzinare in 6 de la BMW de faci afirmatii de genul asta

si E46 325i trece in fata unui 320d E90

sigur vorbesti despre 320d si nu 330d???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.