Jump to content

Am cumparat din Germania un BMW


320i e36

Recommended Posts

Am adus masina de curand din GERMANIA , sunt foarte multumit de ea, are 166000 km cu carte service(masina am luat-o de la un batran de 72 ani, el si-a luat un 5-ar modelu nou).Masina ma costat 2600 euro, dar....taxa de prima inmatriculare ma rupt...Dupa ce am luat masina i-am facut schimbul de ulei la motor, cutie, grup, toate filtrele.Astept sfaturi in legatura cu intretinerea masinii.Cand e necesar sa schimb distributia?(avand distributia pe lant ma gandesc ca la km astia nu ar trebuii)
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai probleme cu ea, ajung schimburile facute. Verifica-i vascocuplajul si cam atat deocamdata. Este frumusica masina! Sa ai parte de ea. 320i 24V este o masina superba in general. Ai grija la bucsaraie, pivoti, si flansa intermediara de la cardan.Este din cauciuc si se afla la imbinarea cardanului cu cutia de viteze. NUMAI BINE!!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Am adus masina de curand din GERMANIA , sunt foarte multumit de ea, are 166000 km cu carte service(masina am luat-o de la un batran de 72 ani, el si-a luat un 5-ar modelu nou).Masina ma costat 2600 euro, dar....taxa de prima inmatriculare ma rupt...Dupa ce am luat masina i-am facut schimbul de ulei la motor, cutie, grup, toate filtrele.Astept sfaturi in legatura cu intretinerea masinii.Cand e necesar sa schimb distributia?(avand distributia pe lant ma gandesc ca la km astia nu ar trebuii)

282535[/snapback]

Sa ai parte de ea;), este foarte frumoasa :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru ca ati fost atat de promti. Taxa de prima inmatriculare: 4000 euro!!!(stiam asta pana sa ma duc sa o iau :blink: , fiecare cu pasarica lui).Drept sa spun nici mie nu ami prea place cum se vede carligu ala, dar al las pentru ca cine stie.....care se propteste in spatele meu :)
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai probleme cu ea, ajung schimburile facute. Verifica-i vascocuplajul si cam atat deocamdata. Este frumusica masina! Sa ai parte de ea. 320i 24V este o masina superba in general. Ai grija la bucsaraie, pivoti, si flansa intermediara de la cardan.Este din cauciuc si se afla la imbinarea cardanului cu cutia de viteze.  NUMAI BINE!!!  :blink:

282543[/snapback]

 

Am verificat bucsaraia, discurile, placutele, toate sunt in stare foarte buna

Link to comment
Share on other sites

Mama dar bine arata batrane pisika asta,eu dupa e30 vreau sa incerc un e36,arata bine dar una cu 2 usi cam cate una acolo asa?

282550[/snapback]

 

Gasisem si un cupe impecabil, albastru, jante schnider pe 17 la 2500 euro, dar nu avea aer conditionat(din aceasta cauza nu l-am luat)

Link to comment
Share on other sites

iti dau si un mecanic bun daca vrei, pe viitor, Doamne fereste! Florica. Eu nu mai am nr lui in tel ptr ca l-am schimbat, dar sunt convins ca baietii il stiu. :blink:

282566[/snapback]

 

Il stiu pe Florica, este intradevar un mecanic bun. Oricum e cam departe de mine, iar in apropierea mea sta un prieten care este un mecanic destul de priceput si pentru revizii si chestii minore ma duc la el.Oricum mersi frumos

Link to comment
Share on other sites

Il cunoate cineva pe Rabbane, vreu sa-mi fac la el o modificare de soft pentru cresterea puterii si a cuplului si am inteles ca scade si consumu.A modifcat cineva la el softu? Ce parere aveti de aceasta interventie? Mai bine o las asa cum e?
Link to comment
Share on other sites

Hai noroc. Oare intereseaza pe cineva masina mea?

BMW 316i(1.9l),2000, albastru, 165 mii km, jante aliaj, climatronic, geamuri si oglinzi electrice, scaune reglabile, volan reglabil, proiectoare OEM, ID:ashi_bod, tel:0744148201

Jantele sint puse de mine de pe un 5, n au nici o zgirietura, arata impecabil.

masina e luata de la un prieten neamt de al meu in decembrie, merge uns, n are nici o problema, testati ce vreti:D Un pret asa.. 9500 in mina.

Skimbata fata in martie, bucse bielete, palcute frina, si spatele la fel e skimbat inclusiv amortizoare. Piese pe TRW nu gunoaie. Am pus si niste poze. In spate singa e un pic impinsa tabla inauntru, se vede in poza. Atat. Cheers

post-5867-1189590503_thumb.jpg

post-5867-1189590541_thumb.jpg

post-5867-1189590591_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Il cunoate cineva pe Rabbane, vreu sa-mi fac la el o modificare de soft pentru cresterea puterii si a cuplului si am inteles ca scade si consumu.A modifcat cineva la el softu? Ce parere aveti de aceasta interventie? Mai bine o las asa cum e?

282576[/snapback]

il cunosc eu;vrei nr lui de tel?tu decizi ce vrei sa faci............

Link to comment
Share on other sites

Am adus masina de curand din GERMANIA , sunt foarte multumit de ea, are 166000 km cu carte service(masina am luat-o de la un batran de 72 ani, el si-a luat un 5-ar modelu nou).Masina ma costat 2600 euro, dar....taxa de prima inmatriculare ma rupt...Dupa ce am luat masina i-am facut schimbul de ulei la motor, cutie, grup, toate filtrele.Astept sfaturi in legatura cu intretinerea masinii.Cand e necesar sa schimb distributia?(avand distributia pe lant ma gandesc ca la km astia nu ar trebuii)

282535[/snapback]

 

Sa o stapanesti sanatos,e absolut impecabila,dar cred ca ai avut sange rece sa dai 4000 si ceva de euro pe taxa de inmatriculare :) ,avand in vedere ca masina ta a costat cam jumate din acea taxa :blink: ....

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos,e absolut impecabila,dar cred ca ai avut sange rece sa dai 4000 si ceva de euro pe taxa de inmatriculare :) ,avand in vedere ca masina ta a costat cam jumate din acea taxa :blink: ....

283029[/snapback]

 

fiecare cu pasarica lui.... :)

Link to comment
Share on other sites

il cunosc eu;vrei nr lui de tel?tu decizi ce vrei sa faci............

283016[/snapback]

 

Am nr lui de telefon,mersi oricum. Daca e cineva pe aici care a fost la Rabbane sau cineva care poate sa-mi dea niste sfaturi in legatura cu modificarea softului...astept cu nerabdare sfaturii. Multumesc frumos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.