Jump to content

Care e diferenta ?


Cricket

Recommended Posts

cred ca sunt pe facelift - backlift

287243[/snapback]

 

 

Nu le am adaptive , nu sunt de pe facelift , au aceeasi forma(sunt din aceleasi an masinile) numai ca au lupa si pe faza lunga , de asta am intrebat ca nu shtiu care ar fi diferenta .Doar ca una e model American , dar cineva mi-a zis ca a vazut si in germania(cu 2 lupe)si ma intreba care e diferenta si de asta v-am intrebat si pe voi . oricum merci

Link to comment
Share on other sites

Masina din poza cu 2 lupe pare a fi model american, pt ca are luminile de pozitie galbene pe margine, dar am vazut si pe strazile din Ro e65-uri cu faruri cu 2 lupe.

Cred ca singura diferenta e lupa a doua...o fi vreo optiune, cum sunt si angel eyes-urile la seria 1, 3...

Link to comment
Share on other sites

"Model american" inseamna doar culoarea de la semnal, galben/portocaliu pentru US, si optional alb cu doar becul din interior galben/portocaliu pentru EU. Difera doar culoarea plasticului din zona semnalului. E impropriu zis "model american" pentru ca gasesti si in EU semnal portocaliu si viceversa.

 

1 lupa = bixenon cu fanta, pentru a folosi acelasi xenon de pe faza scurta si pentru faza lunga.

2 lupe = bixenon cu xenon independent si separat pentru faza scurta si lunga.

 

Adaptive pot fi farurile si cu 1 si cu 2 lupe (ex: E60), nu are vreo relevanta si e doar pe faza scurta. Teoretic pe cele cu adaptive scrie pe marginea lupei de pe "BMW Adaptive Xenon" (se poate vedea cand te uiti la blocul optic).

Link to comment
Share on other sites

"Model american" inseamna doar culoarea de la semnal, galben/portocaliu pentru US, si optional alb cu doar becul din interior galben/portocaliu pentru EU. Difera doar culoarea plasticului din zona semnalului. E impropriu zis "model american" pentru ca gasesti si in EU semnal portocaliu si viceversa.

 

1 lupa = bixenon cu fanta, pentru a folosi acelasi xenon de pe faza scurta si pentru faza lunga.

2 lupe = bixenon cu xenon independent si separat pentru faza scurta si lunga.

 

Adaptive pot fi farurile si cu 1 si cu 2 lupe (ex: E60), nu are vreo relevanta si e doar pe faza scurta. Teoretic pe cele cu adaptive scrie pe marginea lupei de pe "BMW Adaptive Xenon" (se poate vedea cand te uiti la blocul optic).

287381[/snapback]

 

 

 

OK , merci am inteles .

Link to comment
Share on other sites

Farurile adaptive ar trebuie sa se miste stanga-dreapta daca virezi de pe loc?

287815[/snapback]

Nu, doar in mers se misca in ambele directii. La 0kmh se misca doar spre dreapta si inapoi - ex: stai la semafor, astepti verde, nu ii orbesti pe cei de pe contrasens accidental prin miscarea volanului. Miscarea e clara daca ai un zid in fata, merge si pe post de proba daca masina are sau nu optiunea.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Intr-adevar stand pe loc farurile adaptive se misca doar inspre dreapta.

Am verificat aseara la garaj...

 

Off-topic: bestiala semnatura lui kretzu_sla!!!!

Achmed the dead terorrist - Who's there?

                                      -Me! I kill you! :)))))))))))))))))))))))))))

300185[/snapback]

:blink: :) merci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

63126917115;63126941613;63126165445;63126917116;63126941614;63128379681;63126917

123;63126941622;63127165452;63127164725;63126904352.mai am inca atat.e posibil sa ti fi dat si dreapta si stanga.am magazin de piese si programul orig de bmw.dute la bavaria si verifica.exista far xenon c semnal alb;cu semnal galbenbi xenon cu alb si galben.xenon cu adaptive;bi xenon cu adaptive;bixenon cu adaptive si semnal alb sau galben;la fel al toate cu interiorul argintiu sau negru.etc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.