Jump to content

Nu se mai aude sunetul ....


panainte_b

Recommended Posts

In primul rand .......

Nici nu stiu ce sa mai zic .....Asa cate un pic in fiecare zi mai gasesc cate ceva....

Mai pica....

 

De ieri m-am trezit deodata ca nu se mai aude sunetul ...Calatoream agale prin Bucuresti si la un moment dat ma opresc, dar muzica nu. Scot cheia din contact, dar muzica nu. Inchid masina, dar muzica nu. Apoi am fost nevoit sa scot suportul de cd-uri din magazie ca sa se opreasca . De atunci pauza sunet.

Nu pot nici sa intru in meniul fm . Am navigatie mare, iar butonul din stanga are o luminita cand functioneaza sunetul. Cand apesi o data pe el se opreste sunetul ( functia mute - cred ).

Acum sta tot timpul stins desi incerc sa apas pe el....nu se intampla nimic.

 

Daca are cineva vreo idee ...ascult.

 

P.S. Mi-a trebuit mie magazie cd after-market. Cica originala BMW, dar nu montata la AB.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand .......

Nici nu stiu ce sa mai zic .....Asa cate un pic in fiecare zi mai gasesc cate ceva....

Mai pica....

 

De ieri m-am trezit deodata ca nu se mai aude sunetul ...Calatoream agale prin Bucuresti si la un moment dat ma opresc, dar muzica nu. Scot cheia din contact, dar muzica nu. Inchid masina, dar muzica nu. Apoi am fost nevoit sa scot suportul de cd-uri din magazie ca sa se opreasca . De atunci pauza sunet.

Nu pot nici sa intru in meniul fm . Am navigatie mare, iar butonul din stanga are o luminita cand functioneaza sunetul. Cand apesi o data pe el se opreste sunetul ( functia mute - cred ).

Acum sta tot timpul stins desi incerc sa apas pe el....nu se intampla nimic.

 

Daca are cineva vreo idee ...ascult.

 

P.S. Mi-a trebuit mie magazie cd after-market. Cica originala BMW, dar nu montata la AB.

288298[/snapback]

 

 

 

 

S-a mai intamplat asa la un e30 din 2001 tot asa nu se oprea muzica , am vb cu cineva de la bavaria si a zis da mai da cate o eroare de asta si trebuie scoasa borna de la baterie si puna inapoi , asa mi-a zis .

Link to comment
Share on other sites

Du-te inapoi la cei care ti-au montat-o.

288534[/snapback]

 

 

Daca ar fi asa simplu. Magazia am cumparat-o de pe forum.

Numai ca atunci cand mi-a venit, a venit fara instructiuni de montare. Avea doar 2 sau 3 mufe. Am reusit sa o montez cu ajutor prin telefon. Mai exact. Omul care o monta a zis ca nu merge pt ca nu se potriveau mufele ( mufa era de e39). Dar ulterior pers care mi-a vandut magazia m-a pus in legatura cu un tip care monta aceleasi magazii si pe e46.

 

Am montat-o la o firma de tuning. Cei de acolo mi-au spus ca ei nu fac asa ceva, sa monteze un lucru fara instructiuni si sa incerce sa potriveasca mufele. Asa ceva e "tiganeala". Ca urmare mi-am asumat raspunderea. :blink: :) :) :) :)

Deci acum cred ca sunt nevoit sa ma duc la un service autorizat. Vreo recomandare in afara de AB????

Link to comment
Share on other sites

daca nu reusesti cu borna scoasa ,e ori e una dintre sigurante, verifica modulul de sunet din portbagaj,decupleaza magazia,vezi daca in modul ai +pe rosu cu verde si pe mov cu alb,masa pe maro.daca tot nu merge inlocuieste modulul de sunet. sau suna-ma 0723346004 dupa ora 14.
Link to comment
Share on other sites

Daca becul ala sta stins indiferent de ce faci, verifica intai sigurantele si releele. Dar mai intai de toate, fa chestia cu bateria. Crede-ma, am fost in situatia ta si am incercat zeci de mii de solutii. La mine se aprindea totusi becul si cauza a fost modulul radio.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.