Jump to content

E46 320iA


armin

Recommended Posts

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

intre timp am schimbat discuri si placute fata/spate, lichid de frana, amortizoarele spate si urmeaza ulei+filtre ...posibil si alte jante

 

km actuali 174.700

 

pentru ca atasamentele vechi s-au pierdut mai pun cateva poze

 

 

 

+

 

+

 

+

post-2214-1270462158_thumb.jpg

post-2214-1270462166_thumb.jpg

post-2214-1270462184_thumb.jpg

post-2214-1270462292_thumb.jpg

post-2214-1270462300_thumb.jpg

post-2214-1270462309_thumb.jpg

post-2214-1270462317_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

nu m-am gandit la geamuri electrice pe spate, e destula bataie de cap si ar trebui sa schimb si trimul de la schimbator cu altul pt 4 butoane...imi plac mult trimurile, nu am mai vazut

 

mersi pentru aprecieri :twoup:

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mersi Ciupa :twoup:

 

imi plac si mie la nebunie, le caut de ceva vreme + ca am avut noroc sa le iau in stare f buna

 

au ET 20 toate 4, dar nu imi ating deloc pe spate unde aveam ceva temeri

 

momentan merg cu cauciucuri 215/40/17 dar o sa caut sa pun 225/40 pe spate

 

la iarna cand le dau jos vreau sa reconditionez toate suruburile pt ca sunt cateva mai nasoale si eventual sa polishez si miezul

 

sper sa fac niste poze mai bune cand ma intorc din concediu, Iphone atat a putut...

 

vara viitoare o sa o cobor si mai jos, o sa iau o suspensie reglabila

 

si mai vedem.... :)

 

ceva frumos:

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

si eventual sa polishez si miezul

Sincer nu stiu daca se baga cineva sa faca asta, dar oricum este foarte complicat si nu cred ca ar iesi foarte bine. Sfatul meu este sa le vopsesti.

 

Oricum, arata foarte foarte bine cu ele.

 

 

 

P.S: Nu-i asa ca n-ai nevoie de capace? :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutari,

Imi spui te rog cum se descurca un e46 320i 2.2 cu automata?

 

M-ar interesa acest model si as dori sa stiu cum se descurca o benzina aspirata cu cutia hidramata pentru ca am condus un 530d cu automata si mi-a placut enorm. In mod cert doresc sa ma orientez catre automata,dar sunt constient ca trebuie sa existe diferente destul de mari. La 530d cu un cuplu de 400 Nm si motor mare ai tot timpul motorul la talpa. De cele mai multe ori, turatia ramane sub 2000 in functie de unghiul pedalei. Cand insa se accelereaza, reprizele sunt foarte bune si datorita cuplului foarte bun care face casa buna cu automata si convertorul ei de cuplu. Insa cand vine vorba de benzina am niste reticente (din ce am vazut in cifrele oficiale 320i cu auto e cu o secunda mai lent decat manualul si cu o secunda jumate mai lent decat 530d cu auto).

 

Sunt interesat de cum se comporta la viteze mici, la kick down si la acceleratia la viteze mari si iarna.

Edited by mojorisin
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.