Jump to content

Automobile Bavaria


DarKWavE

Recommended Posts

de calitatea vopsitorie de la Banata Car sunt foarte multumit. lucrararile de vopsire  care mi le-au facut la masina sunt de nota 10.

problema mea a fost timpul de astepatare care s-a triplat (cel putin) de fiecare data si de pretul care a fost de cel putin 5 ori mai mare decat daca as fi lucrat cu oricare alt service, dar deh... era pe asigurare.

312857[/snapback]

Hai sa ne intelegem.Partea cu asteptatu` e alta poveste.Cat despre vopsit , masina a mai fost vopsita o data.Si a fost vopsita ok.Nu perfect .. dar ok.As mintii sa zic ca nu a fost ok.Desi si atunci am stat fara masina 2 saptamani in loc 3 max 4 zile cum se preconiza.In schimb ultima data nu am stat 2 sapt. ce-i drept .. doar ca am avut neplacuta surpriza relatata in posturile de mai sus... si eu cu asta nu mai zic nimic legat de asta.In fine .. ce a fost a fost.Data viitoare am sa caut sa o duc in alta parte.Sau si mai bine .. sper sa nu mai am parte de evenimente neplacute.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Un lucru pozitiv... Zilele trecute am fost sunat de la bmw in legatura cu reclamatia. Discutia a fost ok...sper sa se fi si prins ceva de ei din ceea ce le-am spus. A sunat un tip cu accent...posibil sa nu fi fost roman dar nu asta e important. Macar si-au cerut scuze pentru intarziere... tot e ceva.

 

*Nota: sper sa nu inceapa iar discutiile pe margine... faptul ca au sunat l-am luat ca un lucru pozitiv si atata tot.

Link to comment
Share on other sites

Bine zici, un pas pozitiv. Poate daca ia toata lumea atitudine incearca si ei sa repare ce nu merge tocmai bine. Ziceai ca a sunat un tip cu accent, nu s-a recomandat?

 

S-a recomandat dar eram intr-o mica sedinta si pana am iesit nu am inteles mare lucru

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

am bmw de 5 luni. AB - experiente:

- prima experienta (si cea mai importanta dpdv client): am cerut 2 suporti de numere si eram dispus sa si platesc pentru ele, la scurt timp dupa ce am luat-o. nu mai pierd vremea sa spun cu ce texte m-au luat. si nu mi-au dat, ca n-au nevoie de reclama si nici nu le pasa de clienti. daca te duci la PBN si faci asta, primesti pe loc gratis, chit ca si ei sunt o reprezentanta rau-famata.

- am avut neplacerea sa fiu lovit de un nepriceput la sf. lui noiembrie 07. necesar vopsire bara fata si aripa stanga care era si indoita. desi am asigurare la asiban - cu care au decontare directa, masina mea a stat in service de miercuri cand a fost gata pana lunea urmatoare cand am luat-o dupa ce am facut pe secretara intre AB si Asiban, nenumarate telefoane si faxuri, pentru o confirmare care sosise demult dar AB a ratacit-o si din cauza unei neintelegeri in termeni pentru a carei clarificare a trebuit sa ma deplasz personal la Asiban pentru ca AB sa vorbeasca cu agentul (convorbire de cateva minute bune, foarte concentrata, pentru ca nu vroia sa inteleaga consultantul AB ca nu e nici o problema). cand am luat masina, suportul de numar fata nu mai era (ironic, nu?), numarul era lipit cu scoci de bara proaspat revopsita - scoci care bineinteles ca a ramas umpic lipit la dezlipire; mi l-au gasit si montat in fuga. dupa plecare, la prima intersectie am constatat ca mi s-a ars un bec de semnalizare - defapt becul de la farul unde umblasera cazuse in far - a trebuit sa ma intorc (a 2a zi insa ca deja plecasem de 4 ore de la servici din cauza la povestea asta) la ei si mi-au dat farul jos ca sa puna becul in soclu. si toate astea pentru o confirmare de plata cand exista, zicese, decontare directa.

 

orice probleme de mecanica la masina le-am rezolvat la filaret, ireprosabil, insa vopsitoria lor cam sux si de asta am ajuns la AB. daca doamne fereste mai am nevoie pe viitor, ma duc si la contempo in brasov, AB nu-mi mai trebuie...

offtopic: WLF - cred ca ne stim de pe alfaclub - 15624jtd iti spune ceva?

Edited by 320cdM
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Daca pute undeva... o sa miroasa si in afara gardului. E posibil ca acele comentarii sa fie date de 2 angajati care nu si-au gasit locul sau e posibil sa fie inceputul "dezvaluirilor". Din ce am vazut eu la ei... tind sa cred ca pute cu adevarat. Vom vedea mai multe pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Salut din nou.

 

Am vazut ca mi-am luat suspend, oricum nu am mai intrat mult timp dupa ce am postat atunci si am vazut tocmai astazi :twoup:

Oricum l-am meritat.

 

Am luat masina de la ei si mi-au ramas niste dare pe plafon(un fel plastic fin care s-a lipit de tabla) de cand au schimbat parbrizul.Nu sunt f. vizibile.O sa fac poze pt. a ma putea face inteles.

 

Acum cateva zile am trecut din nou pe la AB sa-mi schimb filtrul de aer ca era jale nu mai tragea de loc.Dupa inlocuire se simtea alta masina :twoup: .M-am hotarat de acum inainte il inlocuiesc la cel mult 5000km.

 

Si daca eram acolo mi-am aruncat ochii putin pe cat. de accesorii si mi-am comandat tempomat ca era jale la drumurile in afara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.