Jump to content

Am comandat un x5 3.0d


cpetriu

Recommended Posts

Am comandat un x5 3.0d . vreau sa-l iau in leasing. ce finantator imi recomandati

303946[/snapback]

eu am sondat f tare piata in ultima luna.eu mi am comandat x5 3.0sd.cea mai buna solutie pt leasing este romstal leasing cu casco facut de asitrans-iese cea mai mica rata de pe piata

Edited by bogdanstoica18
Link to comment
Share on other sites

Cat dureaza pana iti aduc masina?

Intreb pt. ca am vazut o reclama intr-o revista (parca pe coperta "zile si nopti"), ca (,) contempo livreaza X5 3.0d din stoc... Si Bogdan a zis parca ca al lui vine prin martie... :blink: Bine, el vrea sd, dar oricum e diferenta mare de timp...

Link to comment
Share on other sites

fratilor, daca vretio sa va comandati BMW-uri nu mai mergeti la Bavaria, exista dealeri care aduc muuuult mai repede comenzile si la preturi mai mici. Eu m-am interesat pt un X5 3.0 sd si am gasit o super oferta la o firma din incinta club IDM, WIZZARD se numeste. aduc masina in 6 saptamani si pretul e mai mic cu vreo 4-5 mii decat la Bavaria.

Plus de asta, am auzit ca pe BD. Timisoara se va deschide un nou dealer BMW, o firma germana, care va deschide si un service BMW.

asa ca....incercati si alte variante, la Bavaria clientii sunt tratati romaneste.

Link to comment
Share on other sites

fratilor, daca vretio sa va comandati BMW-uri nu mai mergeti la Bavaria, exista dealeri care aduc muuuult mai repede comenzile si la preturi mai mici. Eu m-am interesat pt un X5 3.0 sd si am gasit o super oferta la o firma din incinta club IDM, WIZZARD se numeste. aduc masina in 6 saptamani si pretul e mai mic cu vreo 4-5 mii decat la Bavaria.

Plus de asta, am auzit ca pe BD. Timisoara se va deschide un nou dealer BMW,  o firma germana, care va deschide si un service BMW.

asa ca....incercati si alte variante, la Bavaria clientii sunt tratati romaneste.

304784[/snapback]

da ne mai multe detalii.aduc masina noua?faci tu configuratia?e adusa din state?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Daca baietii de la Wizzard aduc masina in 6 sapt inseamna ca tu intri in magazin, comanzi, ei zic "Asteptati putin ...", se reped la telefon, suna in SUA direct la fabrica la sefu de schimb, ala ia notitze si pana seara e gata... Ca in rest 6 sapt. dureaza doar transportul. Doar ceva pe stoc aflat prin Europa cred ca poate veni mai repede...
Link to comment
Share on other sites

Daca baietii de la Wizzard aduc masina in 6 sapt inseamna ca tu intri in magazin, comanzi, ei zic "Asteptati putin ...", se reped la telefon, suna in SUA direct la fabrica la sefu de schimb, ala ia notitze si pana seara e gata... Ca in rest 6 sapt. dureaza doar transportul. Doar ceva pe stoc aflat prin Europa cred ca poate veni mai repede...

 

Corect . Daca baietii sunt destepti si se descurca , jos palaria.

 

Ce rost are sa astepti 4-5-6 luni pentru o aceiasi masina si sa dai cu 4-5 mii in plus in loc sa o ai in 6 saptamani si mai ieftina ?

Link to comment
Share on other sites

BMW are un parteneriat prin BMW Financial Services cu UniCredit Leasing Corporation, care este "reprezentantul" in Romania al BMW Financial Services, deci lucurile ar trebui sa mearga repede si smooth (atentie, nu inseamna cea mai ieftina solutie).

 

Ca in multe alte lucruri, ieftin si bun nu exista. Bogdan Stoica, ti-ai luat o super masina, mi-ar placea si mie foarte mult un X5 3.0sd, insa iti doresc din tot sufletul sa nu ajungi sa faci claim de despagubire pe un CASCO Asitrans....

Link to comment
Share on other sites

BMW are un parteneriat prin BMW Financial Services cu UniCredit Leasing Corporation, care este "reprezentantul" in Romania al BMW Financial Services, deci lucurile ar trebui sa mearga repede si smooth (atentie, nu inseamna cea mai ieftina solutie).

 

Ca in multe alte lucruri, ieftin si bun nu exista. Bogdan Stoica, ti-ai luat o super masina, mi-ar placea si mie foarte mult un X5 3.0sd, insa iti doresc din tot sufletul sa nu ajungi sa faci claim de despagubire pe un CASCO Asitrans....

mai buna decat romstal leasing cea pe care o sustineam pina acum este BT leasing.mi au facut cea mai buna oferta dintre toate cate am (romstal,unicredit,bcr,raiffeisen,volksbank,) si avantajul este ca asigurarea casco scade cu 10% in fiecare an.unicredit este f costisitoare, am cea mai proasta varianta de leasing de la ei.renunt la romstal deci si la asitrans.ma gandeam eu ca asa tre sa fie.merci ca mi ai intarit covingerile

Link to comment
Share on other sites

bogdanstoica18 eu te sfatuiesc sa studiezi bine oferta celor de la BT Leasing, si daca poti sa cauti la alte firme, ca din ce stiu eu nu sunt prea avantajosi, la ei cam apeleaza mai mult cei care nu indeplinesc conditiile la alte firme. Cunosc mai multe persoane care lucreaza la BT Leasing si nu si-ar lua niciodata un leasing de la ei de la firma. Deci eu te sfatuiesc daca poti sa-i cam eviti.
Link to comment
Share on other sites

BMW are un parteneriat prin BMW Financial Services cu UniCredit Leasing Corporation, care este "reprezentantul" in Romania al BMW Financial Services, deci lucurile ar trebui sa mearga repede si smooth (atentie, nu inseamna cea mai ieftina solutie).

 

Ca in multe alte lucruri, ieftin si bun nu exista. Bogdan Stoica, ti-ai luat o super masina, mi-ar placea si mie foarte mult un X5 3.0sd, insa iti doresc din tot sufletul sa nu ajungi sa faci claim de despagubire pe un CASCO Asitrans....

mai buna decat romstal leasing cea pe care o sustineam pina acum este BT leasing.mi au facut cea mai buna oferta dintre toate cate am (romstal,unicredit,bcr,raiffeisen,volksbank,) si avantajul este ca asigurarea casco scade cu 10% in fiecare an.unicredit este f costisitoare, am cea mai proasta varianta de leasing de la ei.renunt la romstal deci si la asitrans.ma gandeam eu ca asa tre sa fie.merci ca mi ai intarit covingerile

 

 

E normal ca valoarea CASCO sa scada cu 10% in fiecare an, pt. ca si valoarea DDP asigurata scade. Dar, atentie, in cazul acestui tip de oferta, daca ai vreun accident si ai apelat la CASCO, anul urmator ti se recalculeaza in functie de nivelul daunei si o sa sa platesti mai mult... Mai exista o varianta in care pe perioada leasingului platesti aceeasi prima CASCO in fiecare an (calculata la valoarea DDP de noua a masinii, dar cu un procent un pic mai scazut, in general la 5 si ceva la suta). In acest caz nu esti afectat daca faci vreun accident, prima ramane neschimbata anul urmator.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.