Jump to content

Viteza maxima atinsa


alex230ro

Recommended Posts

255 km/h in clk 200 pe E85 (Bucuresti-Buzau)

250 km/h pe DN1 (Ploiesti-Comarnic), inainte de instalarea camerelor pe DN 1 (clk)

240 km/h in Bucuresti intr-o duminica la 12 ziua in zona autovit (clk)

200 km/h in Buzau in zona industriala (clk)

iar zilele trecute 240km/h pe DN1 in drum spre Buc.

Recordul absolut: 31 minute pe E85 Bucuresti-Buzau de la podul de la Voluntari unde este pancarda cu iesirea din Bucuresti pana la podul de intrare in Buzau.

 

Iar cei care cred ca nu se pot atinge vite astronomice in romania va zic un singur lucru: Dati-mi masina si va arat eu cum se ajunge!!!

 

PS: Deceleratia este fantastica (0-250km/h in vreo 35 de secunde; 250-0 km/h in vreo 300 de metri). Si ca sa nu uit, masina nu a alunecat (drift pt. maniaci) decat o sigura data pe Predeal si nu aveam pneuri de apa, era mazga pe jos, iar eu am intrat in curba in ac de par cu 80 km/h accelerand...

Edited by OviDIU M
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

255 km/h in clk 200 pe E85 (Bucuresti-Buzau)

250 km/h pe DN1 (Ploiesti-Comarnic), inainte de instalarea camerelor pe DN 1 (clk)

240 km/h in Bucuresti intr-o duminica la 12 ziua in zona autovit (clk)

200 km/h in Buzau in zona industriala (clk)

iar zilele trecute 240km/h pe DN1 in drum spre Buc.

Recordul absolut: 31 minute pe E85 Bucuresti-Buzau de la podul de la Voluntari unde este pancarda cu iesirea din Bucuresti pana la podul de intrare in Buzau.

 

Iar cei care cred ca nu se pot atinge vite astronomice in romania va zic un singur lucru: Dati-mi masina si va arat eu cum se ajunge!!!

 

PS: Deceleratia este fantastica (0-250km/h in vreo 35 de secunde; 250-0 km/h in vreo 300 de metri). Si ca sa nu uit, masina nu a alunecat (drift pt. maniaci) decat o sigura data pe Predeal si nu aveam pneuri de apa, era mazga pe jos, iar eu am intrat in curba in ac de par cu 80 km/h accelerand...

133385[/snapback]

:blink: :)

Link to comment
Share on other sites

CLK 200 Kompressor nici macar nu ajunge la 255 km/h fara modificari  :blink: .

133405[/snapback]

Wanna make a ride ?

 

Eu nu inteleg o chestie ? De ce toata lumea se indoieste de ce spun ceilalti ? Ati mers voi cu masinile respective ? Sunteti testdriveri pentru ditamai corporatiile auto sau cum ? Sau nu trebuie sa fie adevarat daca v-a intrecut celalalt ?

Edited by OviDIU M
Link to comment
Share on other sites

Poate vitezele alea sunt doar de la vitezometru  :blink: .

133417[/snapback]

Lol necredinciosilor...Aia e versiunea de 163 bhp, a mea are 192 bhp. Aia e cu vreo 180 de kilograme mai grea decat a mea... Aia are 240 Nm cuplu, a mea are 280 Nm. Si vesiunea de 163 bhp are mai mult drag aeorodinamic decat a mea...SIC ! Asa ca nu mai vorbiti din articole citite pe net !!!

 

Si ma intreb cum de credeti ca un motor de 2 litri cu turbo de la un Evo poate sa ajunga la 250 si un motor tot de 2 litri de la un Mercedes cu Compresor nu poate ajunge la 250 ???

Edited by OviDIU M
Link to comment
Share on other sites

Recordul absolut: 31 minute pe E85 Bucuresti-Buzau de la podul de la Voluntari unde este pancarda cu iesirea din Bucuresti pana la podul de intrare in Buzau.

 

nici daca aveai un ferrari nu te credeam.. adica tu pe drum european sau national ca nu stiu de care e, faci 110km in 31minute? adica peste 200 viteza MEDIE :blink: :) :) :D

nici cu circulatia inchisa nu reusesti asta cu o masina care abia ajunge la 230km/h... gandeste-te ca mai sunt si curbe..

 

QUOTE(OviDIU M @ 29/Sep/2006, 11:

Si ca sa nu uit, masina nu a alunecat ([i)

drift[/i] pt. maniaci) decat o sigura data pe Predeal si nu aveam pneuri de apa, era mazga pe jos, iar eu am intrat in curba in ac de par cu 80 km/h accelerand...

 

ac de par = 180 grade?

 

adica 80km/h, rwd, mazga, "cauciucuri de apa" :) , acceleratia calcata, curba de ~180grade?

 

LOOOOOOOLLLLLLLL

Link to comment
Share on other sites

Si ma intreb cum de credeti ca un motor de 2 litri cu turbo de la un Evo poate sa ajunga la 250 si un motor tot de 2 litri de la un Mercedes cu Compresor nu poate ajunge la 250 ???

133420[/snapback]

 

pt ca a ta are 163 cai si un evo/impreza 280 cai?

 

si oricum nu-i comapratia buna.. astea nu sunt masini facute pt viteza..

Link to comment
Share on other sites

nu va mai contraziceti degeaba , eu dau dreptate tuturor , atata timp cat nu s-au facut masuratori profesionale a vitezei atinse ( roata a 5-a sau GPS adevarat) puteti sa va contraziceti pana maine. Viteza maxima care se poate atinge cu aceasta masina nemodificata este cea data de constructor , se poate depasi aceasta viteza cu conditia sa ai vant din spate , panta in coborare de 1% care nici nu se observa la ochi si altele.
Link to comment
Share on other sites

frate.. pana si copii de pe 4tuning au ras de tine(era si acolo un topic despre asta).. chiar nu te potolesti?

133431[/snapback]

Bai baiete esti pierdut pe lumea asta sau cum ? Tu ii crezi pe aia care joaca NFS toata ziua sau il crezi pe unu care e dispus sa iti faca o demonstratie in maximum o ora ????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

240 km/h in Bucuresti intr-o duminica la 12 ziua in zona autovit (clk)

 

 

auzi mai lasa NFS-ul ala ca nici sa minti nu sti.In primul rand am testat multe masini in zona in care zici tu si nu este drum suficient sa prinzi viteaza cu care te lauzi tu iar in a 2 lea rand tu ne minti cu nerusinare ca intr-o duminica la 12 ziua :) .mai baiatule la 12 ziua duminca nu poti nici sa vrei sa depasesti limita de viteaza legala in zona autovit!!!

 

dute bea un pahat cu apa si revin-o dar fara minciuni gogonate!!!!

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

nici daca aveai un ferrari nu te credeam.. adica tu pe drum european sau national ca nu stiu de care e, faci 110km in 31minute? adica peste 200 viteza MEDIE

nici cu circulatia inchisa nu reusesti asta cu o masina care abia ajunge la 230km/h... gandeste-te ca mai sunt si curbe..

 

 

Si ca sa nu uit, masina nu a alunecat Si ca sa nu uit, masina nu a alunecat ([i pt. maniaci) decat o sigura data pe Predeal si nu aveam pneuri de apa, era mazga pe jos, iar eu am intrat in curba in ac de par cu 80 km/h accelerand...

 

ac de par = 180 grade?

 

adica 80km/h, rwd, mazga, "cauciucuri de apa" :blink: , acceleratia calcata, curba de ~180grade?

 

LOOOOOOOLLLLLLLL

 

 

Referitor la asta, eu de 1 mai am fost la mare :) si Autostrada Soarelui era cam goala... Am mers cu medie de peste 200 km/h pana la Drajna (220-230 km/h) si am facut cam 30 min

PS : Vezi si http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act...e=post&id=15379

Edited by theotien
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.