Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

Pentru cine nu a mai avut piele i se pare ceva aparte dar majoritatea care au avut stiu ce inseamna si multi trec din nou la stofa.;)

 

Vara asta pe canicula ce m-am mai chinuit...cand ieseam de la serviciu trebuia sa las cel putin 2,3min masina cu usile deschise si chiar daca aveam parasolare,prosoape pe scaune si bord tot nu puteam sa ma urc in ea de ce frigea. :)

Mai ales la asta neagra e jale. Se incinge de ies aburi din piele. Termometrul care il am in masina are range pana la 50grade si de multe ori era liniuta,adica atunci cand trecea de 50 si dadea eroare.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Pai si voi aveti culori deschise la e60. Dar sa vezi la una neagra si cu pielea la fel cum e. Crima curata.

 

Eu o mai intretin cu o solutie de la Turtle. Mai toate le am de la Turtle - luciu cauciucuri,spray antistatic motor,sampon cu ceara (f.bun), ceara lichida transparenta Turtle Ice(care nu se gaseste la noi pe piata inca) etc.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult de sfaturi tuturor. Mi s-a parut mie ceva ciudat la masinile respective raport dotari+an/pret de aceea am si scris aici ca sa vada ochiul unui cunoscator.

Pe mobile.de nu am gasit mai nimic sub 15.000 cu dotarile pe care le vreau. Din fericire as mai avea varianta sa o cumpar pe firma, deci se mai adauga un 19% la suma ca nu platesc TVA-ul...

Acum o sa stau geana pe mobile.de pana apare una pe placul meu dar am inteles ca si aici poti rezerva o masina si sa ajungi in Germania si sa ai surprize neplacute.

Mai am o intrebare ca tot se apropie zapada, cum se comporta masina iarna? Am mai avut un 320D E46 si cu cauciucuri bune de iarna (Michelin), nu am avut probleme mari.

Totusi am inteles ca la cele cu cutii automate e mai problematic ca nu poti face celebrul balans si poti ramane blocat foarte usor. Cele cu cutii manuale sunt mai ok?

Link to comment
Share on other sites

Asa da :)

 

 

La unele masini nu scriu km in factura. La politie iti cere copie de pe factura in original de unde au cumparat-o ei (licitatie pe carsontheweb.com in 99% din cazuri). Pe factura aia din Belgia exista o rubrica unde se pun km. Ei modifica formularul si sterg randul ala (il lasa gol).

 

Am gasit ceva bun la pret la Autohus http://www.autohus.de/ro/cautare-autovehicule/rezultatele-cautarii/?number=1226&cHash=d359a2d544e1efa74841cf5e1ff760e7.

Iar autohus e firma serioasa din ce am auzit.

 

Arata super masina, multzam, pacat ca n-are navi pro :(.. si am o nelamurire, cand aleg limba germana de sus, dispare anuntul. In orice alta limba, anuntul ramane. O fi "Nur export"?

Edited by PTM
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa cumpar un E60 inmatriculat in luna aprilie din 2009. Din pacate nu stiu inca data de fabricatie, astept raspunsul omului cu VIN code. Poate fi si euro4 sau exista doar euro5 din perioada respectiva?

Din ce luna/an au inceput sa apara motoarele diesel euro5?

 

Multumesc anticipat!

Edited by PTM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.