Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

are cineva pachetul de lumini ambientale?

as vrea sa vad si eu cum arata, in special led-urile orange pe usi

 

Eu am. E fain :thumbsup:

 

Din pacate nu stiu cum e fara sau care sunt in plus fata de standard. Insa e un pachet care chiar merita.

 

@catalin2090 - e un alt topic unde poti intreba de masini. Aici esti offtopic

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/82589-masini-puse-la-vanzare-in-romania/

Link to comment
Share on other sites

Eu am. E fain :thumbsup:

 

Din pacate nu stiu cum e fara sau care sunt in plus fata de standard. Insa e un pachet care chiar merita.

 

@catalin2090 - e un alt topic unde poti intreba de masini. Aici esti offtopic

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/82589-masini-puse-la-vanzare-in-romania/

Bala te rog, poti sa faci cateva poze noaptea si sa le pui pe forum aici sau sa mi le trimiti pe PM? In special la luminile de pe usi.

Vreau sa imi fac acest retrofit dar mai intai sa vad daca se merita

Edited by adi_fox07
Link to comment
Share on other sites

Pai si cel cu leduri la manerele exterioare cum se numeste pachetul? Eu unul am in oglinzi leduri albe, la interior pe plafon centru fata/spate si la manere orange. Edited by wug
Link to comment
Share on other sites

Si la LCI sunt leduri in buzunare, dar sunt altfel.

 

Adi, uite aici:

 

LCI:

http://b9.icdn.ru/c/cosmin34/4/38208304oYs.jpg

 

nonLCI:

http://b9.icdn.ru/c/cosmin34/5/38208305JGm.jpg

 

Sunt LED-uri bagate intr-un dispersor.

 

http://bmwfans.info/parts-catalog/E60/Europe/520d-M47N2/L-N/jan2006/browse/lighting/various_lamps_spare_bulbs_box/

 

Alegi culoarea la sectiunile 6 si 7, Door Pocket lighting.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut revin cu problema mea despre consum de ulei exagerat la un 520d motor M47 din 2007 cutie auto de 150 cai, deci ieri am fost la un mecanic roman (spun asta pt ca sunt plecat) si daca mergi la alt garaj sau reprezentanta te rup la preturi...in fine am fost doar sa arunce un ochi si peste 2 saptamani am programare. A ridicat masina s-a uitat pe dedesupt a zis ca am ceva surgere foarte mica sub motor dar nu e mare pt ca altfel toata masina era unsa cu ulei pe dedesupt pana in spate si a mea este uscata deci rezulta ca masina consuma ulei la vreo 7-800 km trebuie sa bag 1 litru ca se aprinde avertisarea in bord. Cand deschib busonul de la motor pe unde bag ulei iese un fum si miros de ulei ars si nu cred ca este normal am citit ceva pe forum despre filtru epurator si cred ca e una din problemele pt fumul de la buson de ulei si tija de ulei dar mecanicul a zis ca trebuie sa desfaca motorul sa vada si segmentii de ulei (daca am tinut bine minte) oricum e un om corect am ajuns la el printr-o cunostinta...si inca o buba care este prostia mea am cumparat masina am facut 4000 km fara sa ii fac revizia am luat uleiu si toate filtrele si urmeaza sa le fac, mecanicul zicea sa fac schimbul de ulei si sa curete sau sa schimbe filtrul epurator si sa merg in continuare cu masina asa sa vedem ce reactie are cu uleiul nou dupa ce ii face o verificare generala la motor...in finu stiu ca nu prea se intelege mare lucru din ce am scris dar daca aveti ceva idei...merci mult!!!
Link to comment
Share on other sites

A curatat/inlocuit cineva laserul de citire dvd-uri pe navi business pe E60? Cred ca am o problema cu al meu, in sensul ca nu-mi citeste dvd-urile de navi facute de mine sau altcineva, in schimb cel original merge cu succes dar nu are harta Romaniei.

 

Stiti pe cineva care se ocupa cu repararea/inlocuirea acestui laser in Buc?

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Ce modul pentru pozitie e in usa?

Nu este modul pt pozitie. Modelele de e60 pana in 09.2005 au in fiecare usa cate un modul care controleaza inchiderea centralizata geamurile si luminile ambientale. Masinile construite dupa 09.2005 au un singur modul

Edited by adi_fox07
Link to comment
Share on other sites

Da, stiu de modulele alea. Dar firul de pozitie din ele e acelasi cu cel de la intrarea in usa sau cel de la butonul de geam. Practic te legi unde ti-e mai comod, tensiunea e aceeasi in toate punctele.
Link to comment
Share on other sites

Da, stiu de modulele alea. Dar firul de pozitie din ele e acelasi cu cel de la intrarea in usa sau cel de la butonul de geam. Practic te legi unde ti-e mai comod, tensiunea e aceeasi in toate punctele.

Numai ca in acele module ai pini liberi unde poti lega ledurile si astfel nu mai ai de ce sa te legi de alte fire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.