Jump to content

top speed la 320d E46 ?


budubelea

Recommended Posts

Pai vezi informatia oficiala data de BMW.

Daca dai de-o vale lunga si iti bate si vantul din spate ai toate sansele sa "prinzi" 250 km/h :blink:

Tinand cont de puterea motorului cred ca un 215-220 e o valoare reala.

passat 1.9tdi 4motion 2003 6 trepte 131cp diesel prinde 250km/h,320d 150cp 6trepte diesel ar prinde si el doar daca ii scoti limitatorul altfel prinde intre 220km si 230km/h

p.s. mie mi-a venit sa plang cand unul dintre prieteni m-a lasat in urma dupa 220km cu un passat

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

passat 1.9tdi 4motion 2003 6 trepte 131cp diesel prinde 250km/h,320d 150cp 6trepte diesel ar prinde si el doar daca ii scoti limitatorul altfel prinde intre 220km si 230km/h

 

:) :) :) :)

 

Tu chiar crezi chestiile astea? Acuma pe bune, esti convins de afirmatiile respective? Eu sper ca vorbesti la misto... :blink:

Link to comment
Share on other sites

mai mult de 215kmh nu cred ca prinde passat-ul :blink: plus ca ai zis ca e 4motion si inseamna ca e putin mai greu.Ca demaraj poate ca passat-ul 4motion e bun dar nu prinde 250 numa legat de avion....ca tot mi-am amintit de reclama aia :) Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

e46 prinde 230 km/h max testat de mine pe autostrada

 

Si cu ce anume ai masurat? Ca la mine acul de viteza sta la 15, indicatorul digital imi arata 70, GPS-ul 67 si radarul fix 65. Oare cat am la ora? :)

asta chiar e buna .... :) :blink: mah da ce masina ai ?

nu poate fi rezolvata problema?

si apropo...stiti viteza max pe un e36, 316, 102cp?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.