Jump to content

Suspensie sport?


ryso

Recommended Posts

Lasa man suspensia sport ca nu e de Romania,eu i-am schimbat la e30 suspensia din sport in normala si tot nu sunt multumit,nu lanseaza cum trebuie ca la o solenza,ca la un logan,sau octavia,passat,ce ne credem la curse pe drumurile astea,mai intai gandeste-te la niste guri de canal ori prea ridicate ,ori prea lasate si dupa aceia pune in balanta,ok,salut.

 

Tu aveai suspensie sport, insa amortizoarele in ce stare erau?

Link to comment
Share on other sites

Amortizoarele?am gasit unu spart,ce sa mai zic,era rau vai de ea si de mine,dupa ce nu aveam servo directie,probleme din cand in cand la motor era si joasa si rigida nu mergeam decat pe anumite bulevarde stradute care le stiam bine asfaltate,ce mai numai masina nu era,asta este.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mi-am luat inima in dinti si am montat suspensia M sport pe E90.

 

Diferenta optica nu este mare(15mm) dar este sesizabila, dupa mine arata mult mai bine asa decat cu suspensia stock.

Diferanta mare se simte insa pe drum, zici ca e alta masina.La confort nu am simtit o schimbare dramatica, probabil din cauza jantelor pe 16'.

 

Pun si 2 poze comparative inainte si dupa.

Cand i-am pus suspenisia sport i-am montat si chromline-ul ext. :twoup:

 

post-5687-1215013479_thumb.jpgpost-5687-1215013489_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu am arcuri verzi pe coupe si sunt sport

 

mai ai nevoie si de amortizoare sport, ca sa numesti suspensia sport, arcurile doar o coboara, iar amortizoarele normale vor fi distruse mai repede cu arcuri mai mic.

 

eu mi-am schimbat arcurle originale care erau tot sport . si acum astea care le am sunt gri si sunt sport pe gaz . si mai conteaza si ce jante si cauciucuri are pe masina ca sa-ti dai seama cu ochiul liber .

 

hotaraste-te, ai arcuri pe gaz? :D

 

sincer nu cred k sunt sport. atasez poze cu 320 ci m tekhnik

 

aici e suspensie sport :twoup:

 

intradevar, creste manevrabilitatea pe viraje cu arcuri mai mici, sau sport cum le ziceti voi, dar asta doar pe drum ca in palma, pe drum obisnuit, adica ca la noi, vei simti lipsa amortizoarelor spor, care stiu sa preia socurile cum trebe.

 

p.s. cind iti zdrangane creierii in cap, aia e de la amortizoare, in nici un caz de la arcuri :D

 

la amortizoare ma referam :twoup: ''sport pe gaz'' :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.