Jump to content

bmw premium selection


siemprerosso

Recommended Posts

am gasit pe bmw.de oferta lor de masini sh. in speta, bmw cu optiunile premium selection si eurogarantie parca. ce am inteles eu este ca aceste masini sunt garantate de bmw ca au acei km si unele au si garantie 1an. si-a cumparat cineva asa ceva? preturile erau destul de bune, desi erau 320d si 318d de prin 2000-2002 cu sub 100mii km. preturi de la 11-12,5mii. dealerii i-am verificat pe google earth si erau reali, la adresa respectiva era o parcare de masini:)) as dori cat mai multe informatii despre bmw premium selection, pt k in scurt timp o sa plec in germania dupa un 320/318d/318i.
Link to comment
Share on other sites

am gasit pe bmw.de oferta lor de masini sh. in speta, bmw cu optiunile premium selection si eurogarantie parca. ce am inteles eu este ca aceste masini sunt garantate de bmw ca au acei km si unele au si garantie 1an. si-a cumparat cineva asa ceva? preturile erau destul de bune, desi erau 320d si 318d de prin 2000-2002 cu sub 100mii km. preturi de la 11-12,5mii. dealerii i-am verificat pe google earth si erau reali, la adresa respectiva era o parcare de masini:)) as dori cat mai multe informatii despre bmw premium selection, pt k in scurt timp o sa plec in germania dupa un 320/318d/318i.

 

 

Faza asta cu eurogarantia ii destul de naspa....eu mi-am luat in martie un bmw 316i e46 din germania, stuttgart, de la reprezentanta entenman si mi-au spus ca garantia ii valabila un an la orice reprezentanta bmw. Acum o luna am inceput sa am probleme cu geamul dreapta fata de la masina si am mers la Autotransilvania (cj) sa imi rezolve problema,...ca noah...am garantie. Acolo mi-au spus ca garantia asta nu ii valabila si la noi in romania, si ca daca vreau sa imi faca masina tre sa platesc eu si dupaia sa vorbesc cu aia din germania sa-mi dea banii inapoi. Asa ca sa nu te increzi atata in garantia asta, si mai bine intereseaza-te daca ii o recunosc astia din romania....ca asa suntem noi romanii, mai speciali si tre sa nu ne conformam cu Eurogarantia.

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam eu ca tre sa fie ceva de genul asta. si daca mergi in germania sa o faci pe garantia lor?:blink:) masina cum merge in rest? km au fost reali sau nu i-ai verificat? sincer, eu sper ca astia sa aiba bmw-uri adevarate, nu indoituri si busituri reparate revopsite si cu n km. pretul mi s-a parut corect. nu caut chilipiruri, dar vreau sa am o masina buna si fara probleme ascunse.
Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-am luat e46 320d din 2005, premium selection si asa este, au vorbit in Romania si au zis ca nu au nush ce contract si nu se echivaleaza garantia la noi aici dar acolo ai garantie 1 an. Oricum daca o iei de acolo sa te uiti si tu la ea destul de atent si neeaparat bag`o la o spalatorie sa o speli si verifica sa nu iti intre apa pe undeva ! Multa bafta !
Link to comment
Share on other sites

Teoretic e valabila garantia la o reprezentata a Marcii Mama in tara respectiva si cum la noi in tara nu exista inca asa ceva , probabil asta e si cauza.

 

Foarte probabil sa fie asa. Azi eram in service la Mercedes si a venit un tip cu un CL600 cumparat din Stuttgart la putini km si i-au spus la fel. Sa plateasca el tot, dupa care cei din Germania ii vor da banii. Masina era evident in perioada de garantie de 2 ani. M-am cam crucit...

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam eu ca tre sa fie ceva de genul asta. si daca mergi in germania sa o faci pe garantia lor?:blink:) masina cum merge in rest? km au fost reali sau nu i-ai verificat? sincer, eu sper ca astia sa aiba bmw-uri adevarate, nu indoituri si busituri reparate revopsite si cu n km. pretul mi s-a parut corect. nu caut chilipiruri, dar vreau sa am o masina buna si fara probleme ascunse.

 

 

masina merge f bine....eu am luat-o la 62.000 reali....verificati aici la Autotransilvania. Nu am probleme cu ea...inafara de asta..bineinteles.

Link to comment
Share on other sites

Foarte bine , mĂŁcar mai acoperĂŁ Âşi ei o garanĂžie Âşi nu pun adaos de neam prost la UNELE piese ca AB.

 

Asta asa e , daca BMW , firma mama se implica si in RO nu avem decat de castigat , noi , clientii . Cei care vor pierde multe sunt AB-ul.

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat masina de la dealer bmw cu premium selection, mi-au spus ca am garantie 1 an, dar ca nu stiu daca aceasta e valabila si pt dealerii din Romania...Oricum nu am avut probleme cu ea, decat cu RFT-urile care erau uzate inegal si erau zgomotoase...

Mi-au facut ei toate actele, mi-au dat cheile de la masina sa ma plimb prin oras cat vreau si sa o verific... au fost extrem de amabili si operativi, mi-au facut o verificare TUV inainte de a pleca...totul inclus in pret...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.