Jump to content

Un simplu E46


Myx

Recommended Posts

Pt ca masina a facut 1 an in posesia mea ..si tot un an de cand m-am inregistrat pe forum ca urmare a cumpararii m-am decis sa-i fac o mica prezentare desi nu e cine stie ce bolid .!

Scurt istoric ...

Dupa 6 luni de nervi cu un renault Megane2004 ..de care nu mai scapam am dus masina la un dealer (desi AAA auto ma refuzase ) si am facut un schimb cu Bmw-ul din curtea lor ..S-au mai dat niste diferente si ne-am reglat !

 

Cam asa arata masina mea cand am luat-o

 

 

 

cam asa arata acum ..

 

[attac

h

ment=47611:S5031270.JPG]

 

Dotarile sunt cele clasice pt un E46 316 ...la care se adauga scaune sport piele textil . trimuri aluminiu , schimbator M , inele bord, cotiera si cam ce se vede ... :blink: Am sa revin cu poze cu interiorul

 

Bonus o poza cu coproprietarul :)

 

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arata foarte bine masina, si in poze si live. Are look-ul acela "stock suparat", exact pe gustul meu. Imi plac foarte mult stopurile, se potrivesc perfect. :blink:

 

Interesanta bara pe care ai avut-o la inceput... n-am mai vazut modelul asta. Seamana cu cea de pe M5 E39.

Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine masina, si in poze si live. Are look-ul acela "stock suparat", exact pe gustul meu. Imi plac foarte mult stopurile, se potrivesc perfect. :blink:

 

Interesanta bara pe care ai avut-o la inceput... n-am mai vazut modelul asta. Seamana cu cea de pe M5 E39.

 

 

 

 

da ,,e neagra de suparare :)

 

Bara aia era o replica din fibra ...nici nu puteam sa ma uit la ea ...Initial masina nu mi-a placut ...vroiam doar sa scap de Megane ...ulterior mi-am dat seama ca am facut cea mai buna alegere :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WOW... nu pot sa cred... ai stopuri exact ca ale mele!!!! Le-am pus inainte de revel cu 2-3 zile... ideea e ca eu am E46 facelift si sunt identice... cu semnalul negru.. :blink: Am totusi 2 probleme cu ele...la facelift stii ca se continua si pe portbagaj pozitia si a trebuit sa scot becurile ca arata ca dracu.... acum imi stau martorii aprinsi la bord...dar asta se rezolva... Ideea este, cum naiba fac sa imi mearga ceata??? La tine merge? Si atunci cand parchezi si lasi pozitia sa mearga decat pe o parte....nu se mai aprinde decat pe fata... :) Poate ma lamuresti si pe mine.... Oricum, cred ca suntem singurii cu leduri negre...sincer, eu unul nu am mai vazut decat cu semnal alb.... Take care! aaaa.....sapt urmatoare bag masina la vopsit ( am gasit zgariata capota, aripa stg fata, stg spate... ) si ma gandeam sa vopsesc si grilele de pe capota... si mai am si pleoape de vopsit.... :) sper sa nu ne confundam masinile, am si eu sticker pe luneta, stanga sus.. :))
Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu ai luat kitul cu mufe pt facelift !...La mine functioneaza perfect totul inclusiv pozitia lasata pe o parte ....Probabil trebuie sa mergi la un electrician sa mufeze pe acolo ce mai trebuie !....

 

Vopseste-i grila dupa cum vezi schimba radical ...Pleoapele le voi schimba cu unele drepte in scurt timp ..Au un look mai agresiv ..

Link to comment
Share on other sites

WOW... nu pot sa cred... ai stopuri exact ca ale mele!!!! Le-am pus inainte de revel cu 2-3 zile... ideea e ca eu am E46 facelift si sunt identice... cu semnalul negru.. :blink: Am totusi 2 probleme cu ele...la facelift stii ca se continua si pe portbagaj pozitia si a trebuit sa scot becurile ca arata ca dracu.... acum imi stau martorii aprinsi la bord...dar asta se rezolva... Ideea este, cum naiba fac sa imi mearga ceata??? La tine merge? Si atunci cand parchezi si lasi pozitia sa mearga decat pe o parte....nu se mai aprinde decat pe fata... :) Poate ma lamuresti si pe mine.... Oricum, cred ca suntem singurii cu leduri negre...sincer, eu unul nu am mai vazut decat cu semnal alb.... Take care! aaaa.....sapt urmatoare bag masina la vopsit ( am gasit zgariata capota, aripa stg fata, stg spate... ) si ma gandeam sa vopsesc si grilele de pe capota... si mai am si pleoape de vopsit.... :) sper sa nu ne confundam masinile, am si eu sticker pe luneta, stanga sus.. :))

Este PLIN Bucurestiul de astea cu semnale negre pe LED. Foarte rare sunt cu semnal alb...

Link to comment
Share on other sites

WOW... nu pot sa cred... ai stopuri exact ca ale mele!!!! Le-am pus inainte de revel cu 2-3 zile... ideea e ca eu am E46 facelift si sunt identice... cu semnalul negru.. :blink: Am totusi 2 probleme cu ele...la facelift stii ca se continua si pe portbagaj pozitia si a trebuit sa scot becurile ca arata ca dracu.... acum imi stau martorii aprinsi la bord...dar asta se rezolva... Ideea este, cum naiba fac sa imi mearga ceata??? La tine merge? Si atunci cand parchezi si lasi pozitia sa mearga decat pe o parte....nu se mai aprinde decat pe fata... :) Poate ma lamuresti si pe mine.... Oricum, cred ca suntem singurii cu leduri negre...sincer, eu unul nu am mai vazut decat cu semnal alb.... Take care! aaaa.....sapt urmatoare bag masina la vopsit ( am gasit zgariata capota, aripa stg fata, stg spate... ) si ma gandeam sa vopsesc si grilele de pe capota... si mai am si pleoape de vopsit.... :) sper sa nu ne confundam masinile, am si eu sticker pe luneta, stanga sus.. :))

Este PLIN Bucurestiul de astea cu semnale negre pe LED. Foarte rare sunt cu semnal alb...

\

 

Nu sunt rare deloc ..sunt f multe originale ...care evident sunt albe ...:)

Intr-adevar Fumurii nu prea sunt ....Eu nu am vazut nici unul !.

oricum nu are importanta !...

Link to comment
Share on other sites

Eu vad o MULTIME de E46 cu stopuri pe led ca ale lui Myxage. Si la spalatorie, si parcat unul langa statia N Grigorescu, si pe la Unirii. Toate cu semnale negre.

PS: Cele care arata ca face lift sunt urate. Si in plus au un look non oem (nici nu exista asa ceva original) deci nu mi-as pune pe masina!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.