Jump to content

Instalare difuzoare de 13cm in usile din fata la E46 sedan


Recommended Posts

  • 1 month later...

gata deocamdata, merge foarte bine dupa ce o reglezi cum trebuie, sunet foarte clar, si nu distorsioneaza,cu gain la minim altfel mai aveam putin si prajeam boxele

multumesc frumos de sfaturi

posibil pe viitor sa iau si un woofer completare

se merita investitia

 

pe ce difuzoare ai montat amplificatorul pan la urma??

 

gauri sunt deja in polita aia daca te uiti din portbagaj....sunt pt subwoofer ul de harman kardon...trebuiesc doar decupate...nu sunt oare alea suficiente ???daca neamtu pune subwooferul pe gaurile alea???

 

bafta..si pune poze cu montajul daca ai :p salut

Edited by rbu_tuninq
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu st suficiente,daca dau vol putin mai tare se salta tot panoul spate si cele 2 dif din el bat invers si daca deschid in spate portbagajul se aude dublu ca putere

am montat si un woofer de 30cm si cutia este prea mica nu are pe unde sa respire

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un DIY pentru montarea difuzoarelor de 16cm pe e46? Vazusem mai demult cu toti pasii (decupare, antifonare etc.) ,dar acum nu-l mai gasesc.

 

Nu e nevoie sa decupezi nimic ca sa pui in usi difuzoare de 16. Eu le-am schimbat acum vreo 4 ani cu unele de la Crunch si au intrat perfect in locul celor din fabrica. Singurul lucru la care trebuie sa fi atent, este adancimea difuzoarelor. Poti incerca deasemenea difuzoare cu magnet neodymium, acesta fiind mai mic. Spor la treaba!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Salut bĂŁieți.merg sa pui de dif 16.5 pe fata.in locul celor de 13? Si sa le prind din afara usii.cu adancimea coresp.ms

 

Salut bĂŁieți.merg sa pui de dif 16.5 pe fata.in locul celor de 13? Si sa le prind din afara usii.cu adancimea coresp.ms

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
am schimbat hertz din usi cu niste blaupunkt de 16.5 pe doua cai. adincime instalare 40mm. se aud ff misto. zice 280 watt. nu are cum fi atat. dar la 70roni cit am dat pe ele de noi merg fff bine in usi. si se aud la fel. se gasesc la carefour
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.