Jump to content

BMW E36 M3 Individual sedan


hp_executiv

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ba da!!! dar numai pt femei!

mi se parea mie ca te stiu de undeva... :)

 

E clar, te pune si pe tine prietena sa urmaresti "Totul despre sex". Acolo e singurul loc unde poti afla despre pantofii Manolo Blahnik. :)

si tu de unde stii ma?

totul despre sex nu e cu urata aia uscata blonda si creata? :blink:

Link to comment
Share on other sites

ba da!!! dar numai pt femei!

mi se parea mie ca te stiu de undeva... :)

 

E clar, te pune si pe tine prietena sa urmaresti "Totul despre sex". Acolo e singurul loc unde poti afla despre pantofii Manolo Blahnik. :)

si tu de unde stii ma?

totul despre sex nu e cu urata aia uscata blonda si creata? :blink:

ba da .. si puteam continua .. cu picioare strambe .. etc dar care a avut enorm succes si acuma e foarte bogata :)

Link to comment
Share on other sites

E clar, te pune si pe tine prietena sa urmaresti "Totul despre sex". Acolo e singurul loc unde poti afla despre pantofii Manolo Blahnik. :)

neah, nici mie nu-mi vine sa cred de unde stiu... :blink:

Te pune sa-i si porti? :)

Link to comment
Share on other sites

Expresia asta "nu consuma nici un gram de ulei" e din colectia "aveam 230 km/h dar mai aveam pedala", "in talon scrie 220 dar eu am prins 250", "e tipla motorul", etc. :blink:

 

 

 

Ai sa razi dar e posibil. In talon nu e trecuta viteza maxima pe care o prinde masina ci viteza maxima constructiva. Adica in exemple concrete daca in talon scrie de pilda ca poti merge maxim cu 180 asta inseamna ca producatorul garanteaza motorul pt maxim 180. Daca mergi cu 200 si berbelesti motorul constructorul nu-si asuma nici o vina.... Asta e ideea.

P.S Am e36 325i care are in talon 225 Km. Am mers cu 230 KM si eram in 4000 de ture. Deci mai avea talpa....

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Exista o eroare de kilometraj impusa chiar prin lege.

 

Bordul arata o viteza mai mare decat cea reala, daca vrei sa vezi viteza reala trebuie sa folosesti un accelerometru.

 

Eroarea la viteze mari creste simtitor.

 

 

Eu ti-am spus ca idee cat imi arata kilometrajul. N-am fost la NASA pt confirmare...

Nici 1% din posesorii auto nu folosesc accelerometru asa ca pt. noi muritorii de rand viteza de pe kilometraj este viteza reala perceptibila. Si mai ciudat e ca radarul indica o viteza mai mare decat cea de pe kilometraj... probabil ca tot impus prin legea... legea lu' Om... Esti om cu mine sunt om cu tine...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

tin sa va anunt k am achizitionat un bmw m3 e36 individual in 4 usi cu motor de 3.0L 210kw(286cp) masina are 280.000km si vreau sa zic k motorul merge impecabil nu consuma gram de ulei ,si as vrea sa cer pareri in legatura cu tratamentul de motor METEBOND merita pus in motor????? va rog scrieti mi dak va place masinuta mea!!

 

 

Motorul tau e un motor foarte frumos si-mi doresc si eu unul dar masina... Fara suparare.... arata cam naspa... A fost cam trasa de ea... Sau marog poate spalata arata mai bine. Eleronul si evacuarea parca nu sunt de M. N-ai nici fante de admisie in lateral. Esti sigur ca e M ? Poate e v-run 2.5 sau 2.8....

 

Si eu ti-am spus ca nu arata corect. :blink:

 

 

Scuza-ma ca insist pe idee.... Tu cand mergi pe autostrada, acceptand ideea ca mergem cu viteza maxima admisa , te uiti pe kilometraj sau pe accelerometru ? Sau cand te opreste radarul tu le zicic a n-au dreptate si le bagi teoria asta cu legea care prevede ... bla bla (explicatia ).... ? Sau ai auzit tu pe cineva ca spune " viteza reala nu cea de pe kilometraj " ?

 

 

De fapt o lungim degeaba .... te cred... doar ca n-am stiut. oricum ca perceptie viteza de pe kilometraj e aia inpamantenita... Nu cred ca cineva calculeaza in cat timp ajunge de la 0 la 107 km pe ora ( pe kilometraj) ca sa spuna cat a facut de la 0 la 100 km reali...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Radarul va depista viteza reala nu cea pe care o ai tu pe bord.

 

Asta este legea, bordul arata o viteza mai mare decat cea reala.

 

De exemplu am mers cu 240 pe bord si pe OBC aveam doar 228 deci diferenta exista.

 

Un accelerometru este una dintre modalitatile de a afla exact viteza reala.

Link to comment
Share on other sites

Exista o eroare de kilometraj impusa chiar prin lege.

 

Bordul arata o viteza mai mare decat cea reala, daca vrei sa vezi viteza reala trebuie sa folosesti un accelerometru.

 

Eroarea la viteze mari creste simtitor.

am masurat eu cu gps, la a mea pe la 50km/h aveam de fapt 47 :blink: iar la un passat la 80 avea 79 :)

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

P.S Am e36 325i care are in talon 225 Km. Am mers cu 230 KM si eram in 4000 de ture. Deci mai avea talpa....

 

daca are 4000 ture nu inseamna ca mai si urca.. probabil ai vreun diferential extrem de lung.

 

multe masini in treapta a 5-a nu ajung la rosu :blink:

 

si a mea ajunge la 220km/h in a 4-a la 6500 ture si in a 5-a mai mult de 230km/h la 5000 si ceva ture nu mai vrea si am mers peste 10km asa..

Link to comment
Share on other sites

la a mea pe la 50km/h aveam de fapt 47 :blink: iar la un passat la 80 avea 79 :)

 

 

E36/316/102sau 105CP/ Vmax:198 k/h talon... acul a ajuns la 220- asta clar e abaterea kilometrajului-eroarea de viteze.

 

 

batea peste 220, dar foarte putin..:)

 

actele sunt valabile? de unde ai cumparat-o mai exact? din italia sau romania? oricum te va toca de ceva bani, dar merita....

Link to comment
Share on other sites

io nu cred ca e masina lui...

atata timp cat ai un W/// veritabil faceai poze si para poze, in special cu interiorul ala superb...culoarea rosie turbata...ca sa vada lumea ce bine o duci in italia sau macar un filmuletz..ca asta de exemplu

si omu are un amarat de aseiz...

da-pai tu cu un W///...nu ti-a mai dat voie vecinul sa faci poze? s-a intors la munca in italia si ai ramas fara subiect?

hai sa pun io 2 poze facute de pe casa ta in curtea vecinului...

Link to comment
Share on other sites

:blink:

tin sa va anunt k am achizitionat un bmw m3 e36 individual in 4 usi cu motor de 3.0L 210kw(286cp) masina are 280.000km si vreau sa zic k motorul merge impecabil nu consuma gram de ulei ,si as vrea sa cer pareri in legatura cu tratamentul de motor METEBOND merita pus in motor????? va rog scrieti mi dak va place masinuta mea!!

hmmmm

e tare da nu se vede motorul!!!acuma sant in tratative cu cineva pt E36coupe tot 386cp.eu am un bmw 320(2000 150cp)am vb cu un mec f bun sa-l intreb dc o sa pot sa pun motorul de M3 pe caroseria mea!!!a spus ca logic DA!!!

dc stie cineva,sau a auzit ca sar putea fara prea multte modificari astept un raspuns...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.